Offroad-Monsters Форум

Offroad-Monsters Форум (http://www.offroad-monsters.com/forum/index.php)
-   Спирачна система (http://www.offroad-monsters.com/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Спирачни маркучи (http://www.offroad-monsters.com/forum/showthread.php?t=889)

NEMESIS 20-01-09 00:18

Спирачни маркучи

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 11697)
Набарал съм една фирма която прави маркучи с каквато дължина искам. Имат няколко разновидности на накрайниците, основните с резби 10х1 външна и вътрешна ги имат в наличност. Качеството е отлично.

Тук ще прехвърля една дискусия за спирачни маркучи.

УАЗ-а е станал много добре.
Такива маркучета спирачни с железна оплетка отвън-имаш ли и каква им е цената?

CJ_ 20-01-09 00:45

Те неса само с стоманена оплетка ! вътре трабичката е тефлонова !
На Пърси излязаха 350 лв.

NEMESIS 20-01-09 01:01

Цитат:

Автор CJ_ (Изпрати 11007)
Те неса само с стоманена оплетка ! вътре трабичката е тефлонова !
На Пърси излязаха 350 лв.

Ясно,значи аз няма никога да сложа за 350 лева маркучи щото това е нереална цена и усилено надута от някой производител/прекупвач или вносител!
350 лева за 3 маркучета-те са общо 3 спирачните маркучета на УАЗ-а(yikes)това си е направо лудост.В магазин "ЗЕМА" представителите на Метропол-на ул.Кра-Кра тук в Варна-има маркучи за хидравлики почти всякакви дължини за Трактори-на тях пише че издържат на 320 бара- и е така защото в земеделската и земекопната техника няма компромиси и без никакво преправяне стават за УАЗ-защото резбите са еднакви и са на цена 18 лева за маркуч с дължина като за УАЗ.
Просто е лудост 3 маркучета за спирачки да са на цената на две чисто нови гуми например!

afterburner 20-01-09 01:20

Цената е нормална. За колелото ми едно време плащах към 90 лв за 1 хидравличен маркуч за дисковата спирачка, тефлонова сърцевина с метална оплетка. Беше към 1.60м дълъг с накрайниците. Нормално е за кола да е по-скъп, там наляганията са по-високи. Идеята на оплетката не е да направи маркуча само по-здрав, а и да елиминира раздуването му при повишаване на налягането, поради което раздуване се губи спирачно усилие.

godech 27-01-09 15:20

(yikes)Направо ме разбихте 350лв за три маркуча,определено тракторовите маркучи са по удачни(0150-handshake)
Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11012)
Ясно,значи аз няма никога да сложа за 350 лева маркучи щото това е нереална цена и усилено надута от някой производител/прекупвач или вносител!
350 лева за 3 маркучета-те са общо 3 спирачните маркучета на УАЗ-а(yikes)това си е направо лудост.В магазин "ЗЕМА" представителите на Метропол-на ул.Кра-Кра тук в Варна-има маркучи за хидравлики почти всякакви дължини за Трактори-на тях пише че издържат на 320 бара- и е така защото в земеделската и земекопната техника няма компромиси и без никакво преправяне стават за УАЗ-защото резбите са еднакви и са на цена 18 лева за маркуч с дължина като за УАЗ.
Просто е лудост 3 маркучета за спирачки да са на цената на две чисто нови гуми например!

r_vardarov 27-01-09 15:58

Moмчета ,зарежете тази цифромания.Уазовите,маркучи за 5лв.са изпитани толкова години и в каране на такива места,в които ние даже и не сме сънували че е безмислено да се дават такива пари.Но както е казал бай Ганйо -имал си бол пари дал си.

Yordan Kolev 27-01-09 16:35

С тая цифра и аз не съм съгласен. Това е нещо от което определено може да се спести и да няма последствия.

CJ_ 27-01-09 16:38

Въпрос на желание !
Но несе заблуждавайте , че това са обикновенни маркучи с стоманена обшивка !

Yordan Kolev 27-01-09 16:47

Ясно е, че са хубави, въпроса е дали има реална полза от тях и дали разликата в цената с един нормален оправдава ползата.

CJ_ 27-01-09 16:56

Сега за колата на Пърси нямам реялна представа защото несъм я карал много ! Но при условия , че трябваше да се направят изцяло наново това бе най-бързия и най-качествиния начин !

На мотора си сложих таквиз маркучи и дори там за 40 санта дадах към 600 лева ! Разликата е в това , че винаги спирачките ми реягират по един и същи начин , няма го раздуването на маркуча и определено за мотора беше в голям +

NEMESIS 27-01-09 18:52

На цена 18 лева за маркуч-има маркучи който са с около 60-70см. дължина с резби еднакви с тези на УАЗ-овите спирачни маркучи.Маркучите са за хидравлуика по принцип и са малко дебели-но пък им дават 320 бара налягане-така че 3 маркучета по 18 лева=54 лева.Абсолютно съм убеден че тези маркучи като се ползват за спирачки ще надживеят собственика на УАЗ-а!

Tsvetan 27-01-09 19:55

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11706)
Абсолютно съм убеден че тези маркучи като се ползват за спирачки ще надживеят собственика на УАЗ-а!

Е тука си в грешка. Ще се скапаят и то до няколко години,бъди сигурен. Просто ще се напукат и в един момент даже и ще протекат. Няма вечни маркучи,в това требе да си сигурен ако ще и на 1000 бара да издържа. Просто гумата старее рано или късно,но напоследък е все по рано (0136-giggle) Политика неква било това май китайска (0136-giggle)

Yordan Kolev 27-01-09 20:23

60-70 см маркуч от тези дето ползвам с кадмирани накрайници и резби които не изпускат за разлика от тия на УАЗ-а струва около 13 лв.
Само сега някой да не ми каже, че на УАЗ-а резбите не изпускат!!!

NEMESIS 27-01-09 20:26

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 11729)
60-70 см маркуч от тези дето ползвам с кадмирани накрайници и резби които не изпускат за разлика от тия на УАЗ-а струва около 13 лв.
Само сега някой да не ми каже, че на УАЗ-а резбите не изпускат!!!

Къде изпускат резбите на УАЗ-а?Аз съм сменил поне 50 маркуча на УАЗ спирачни /за толко се сещам така набързо/ и досега никога не ми се е случвало да изпусне резбата или пък да протекат.
Идеята да се подменят с други е в това че бързо се напукват оригиналните.

Yordan Kolev 27-01-09 20:40

В спирачната система на УАЗ-а има поне 20-30 резби. Когато си правих джипа купих всичко ново. След монтажа течеше през повече от половината места. Веднага всичко беше отстранено, отидох в нормален магазин за авточасти, купих си маркучи стандартни като за кола с резби 10х1 (95% от колите са с тази резба), направих си тръби с качествени накрайници и течове нама. Бях пуснал и обява, че всичко ми е излишно. Никой не ги пожела и подарих всичко на Стефан. Не ги е слагал защото вероятно и той вече знае, че е безмислено. Ако не знаете той от скоро има редукторен УАЗ, НО БЕЗ СПИРАЧКИ. ОТ НЯКОЛКО ДНИ ОБСЪЖДАМЕ КАКВО ДА ПРАВИМ ЗАЩОТО ТЕЧЕ ОТ ВСЯКЪДЕ.

Tsvetan 27-01-09 20:41

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11731)
Къде изпускат резбите на УАЗ-а?Аз съм сменил поне 50 маркуча на УАЗ спирачни /за толко се сещам така набързо/ и досега никога не ми се е случвало да изпусне резбата или пък да протекат.
Идеята да се подменят с други е в това че бързо се напукват оригиналните.

(0136-giggle)

50 маркуча (grinning-smiley) И са кажи,че не си противоречиш (bash) Иначе били хубави и не течали ама си сменил толкова много просто ей така за спорта (dunno)

Tsvetan 27-01-09 20:47

Трапер заради тебе намразиха Уаз-каджиите в тоя форум (0136-giggle)(0136-giggle)(0136-giggle) (dunno)

Yordan Kolev 27-01-09 20:49

Цитат:

Автор Tsvetan (Изпрати 11737)
Трапер заради тебе намразиха Уаз-каджиите в тоя форум (0136-giggle)(0136-giggle)(0136-giggle) (dunno)

Уаз-аджийте са много полезни за мен, гледам какво правят и не повтарам грешките им (mhihi)

NEMESIS 27-01-09 20:53

Цитат:

Автор Tsvetan (Изпрати 11736)
(0136-giggle)

50 маркуча (grinning-smiley) И са кажи,че не си противоречиш (bash) Иначе били хубави и не течали ама си сменил толкова много просто ей така за спорта (dunno)

Цветане-никъде не съм казал че тези минимум 50 маркуча съм ги сменил и слагал на моя УАЗ!

Tsvetan 27-01-09 20:54

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11740)
Цветане-никъде не съм казал че тези минимум 50 маркуча съм ги сменил и слагал на моя УАЗ!

А бе знам бе! То требеше на твоя да ги смениш и тогава щех да паднем (0136-giggle)

NEMESIS 27-01-09 20:56

Цитат:

Автор Tsvetan (Изпрати 11737)

Цветане,тоя форум не е мой,доколкото знам не е и твой.Не знам кой и защо е намразил УАЗ-аджийте заради мене-но ако проблема е в мене е много лесно решим.

DINI 27-01-09 20:57

Маздата е 84-та година и никога несъм сменявал маркучи. Незнам за кво говорите вие.(dunno)

Yordan Kolev 27-01-09 21:00

Цитат:

Автор DINI (Изпрати 11743)
Маздата е 84-та година и никога несъм сменявал маркучи. Незнам за кво говорите вие.(dunno)

И с Голфовете е така ама няма да ни повярват (;))

NEMESIS 27-01-09 21:01

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 11734)
ОТ НЯКОЛКО ДНИ ОБСЪЖДАМЕ КАКВО ДА ПРАВИМ ЗАЩОТО ТЕЧЕ ОТ ВСЯКЪДЕ.

и откъде тече-най вероятно от предния мост от резбите на тръбичките-а не от маркучите?
Много ми е интересно защо пък моя не тече(cfdgytu)

DINI 27-01-09 21:02

(0148-yes)Хората прават гуми на ниво.

Yordan Kolev 27-01-09 21:06

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11740)

Аз па ловя бас, че във Варна немате 50 УАЗ-а щото всички там са на Патрули (mhihi)

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11748)
и откъде тече-най вероятно от предния мост от резбите на тръбичките-а не от маркучите?
Много ми е интересно защо пък моя не тече(cfdgytu)

И цилиндърчетата текат. Аз на никоя кола не съм виждал апаратите да текат освен на опели. Там си е баш като при УАЗ-а, гние и тече отвсякъде каквото може.

NEMESIS 27-01-09 21:06

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 11750)
Аз па ловя бас, че във Варна немате 50 УАЗ-а щото всички там са на Патрули (mhihi)

Да ти кажа аз познавам не повече от 4-5 човека с Патрол-и.Отде идва това твърдение че в Варна има най много Патрол-и-не знам.Аз съм карал доста време Патрол макар да не е бил мой и изобщо не съм очарован от него,вярно че беше дълга база ама това не променя много нещата.
Повече от 50 УАЗ-а има из Варна и околията-ако седна да ги смятам тия дето аз знам за тях-сигурно ще прехвърлят 100-тина.

Yordan Kolev 27-01-09 21:09

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11752)
Аз съм карал доста време Патрол макар да не е бил мой и изобщо не съм очарован от него,вярно че беше дълга база ама това не променя много нещата.

Естествено, че няма да те впечатли. Това е експедиционна комфортна кола. За простотий не става заради лошите свесове.

NEMESIS 27-01-09 21:09

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 11751)

И цилиндърчетата текат. Аз на никоя кола не съм виждал апаратите да текат освен на опели. Там си е баш като при УАЗ-а, гние и тече отвсякъде каквото може.

И цилиндърчетата не текат изобщо.Те тия дето ги взех от теб барабар с щитовете и барабаните-съм ги сложил и оттогава как съм сипал спирачна течност-се така си седи и не е мръднало.На мене до сега ми е протичало само веднъж цилиндърче и то по моя вина щото не бех му сложил прахозащитния маншон!

Yordan Kolev 27-01-09 21:10

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11755)
И цилиндърчетата не текат изобщо.Те тия дето ги взех от теб барабар с щитовете и барабаните-съм ги сложил и оттогава как съм сипал спирачна течност-се така си седи и не е мръднало.На мене до сега ми е протичало само веднъж цилиндърче и то по моя вина щото не бех му сложил прахозащитния маншон!

Ти си магьосник (bowdown)

Tsvetan 28-01-09 00:41

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 11756)
Ти си магьосник (bowdown)

(0136-giggle)(0136-giggle)(0136-giggle)

Трапер вземи се откажи (grinning-smiley) Тука нема да обориш никого. Даже и аз къде съм от твоята партия не ти вярвам за всичко. Тука са Уазо-мразци (screwy) (0136-giggle)(0136-giggle)(0136-giggle) Аз се отказах със споровете вече само,че гледам сейри вече. Па като се сбереме некогаш в гората ще са най големите (0136-giggle)(0136-giggle)(0136-giggle)

NEMESIS 28-01-09 00:52

Цитат:

Автор Tsvetan (Изпрати 11812)
Даже и аз къде съм от твоята партия не ти вярвам за всичко.

За кое не верваш?Кажи да се пробвам да докажа и да те убедя че немам никаква файда да лъжа или да се бъзикам.

Tsvetan 28-01-09 00:57

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11815)
За кое не верваш?Кажи да се пробвам да докажа и да те убедя че немам никаква файда да лъжа или да се бъзикам.

ЗА скромнаите ми години са минали доста кочини и смрад през ръцете ми та каквото и да си разправяш нема да ти повярвам за някой неща. Ти може на черното да викаш бяло ама нещата в действителност не бият даже и към сиво. Така,че мене или някой друг където малко отбира от тая техника,а не да е някой вманиачил и самозабравил се не може да ме излъжеш или да ми казваш некакви работи който сигурно 1 към милион се случват (0136-giggle)

Нито се заяждам нито нищо просто всеми малко се усвести и не изкарвай нещо което ти е присърце перфектната техника или най добро то. И на мен ми е присърце ама погледни нещата реално и не се самозабравяй (grinning-smiley)

NEMESIS 28-01-09 00:58

Цитат:

Автор Tsvetan (Изпрати 11816)
ЗА скромнаите ми години са минали доста кочини и смрад през ръцете ми та каквото и да си разправяш нема да ти повярвам за някой неща. Ти може на черното да викаш бяло ама нещата в действителност не бият даже и към сиво. Така,че мене или някой друг където малко отбира от тая техника,а не да е някой вманиачил и самозабравил се не може да ме излъжеш или да ми казваш некакви работи който сигурно 1 към милион се случват (0136-giggle)

Нито се заяждам нито нищо просто всеми малко се усвести и не изкарвай нещо което ти е присърце перфектната техника или най добро то. И на мен ми е присърце ама погледни нещата реално и не се самозабравяй (grinning-smiley)

Кое например се случва едно на милион?И що си мислиш че аз съм самозабравил се или вманиачил се?И кое е черното дето му викам бяло.
Не знам що все гледаш да се заяждаш с мене,може би ти прави кеф нещо сигурно.
Аз все си мислех че форума означава място където са се събрали единомишленици за обмяна на опит и идей-но явно не е така.
На мене знаеш ли например пък колко много неща и идей не ми харесват и не ги вервам ама изобщо че са така на практика и реално приложими в живота-ама не съм седнал да се заяждам и да споря с никой за неща в които не съм сигурен или не разбирам напълно.

Tsvetan 28-01-09 01:01

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11817)
Кое например се случва едно на милион?И що си мислиш че аз съм самозабравил се или вманиачил се?И кое е черното дето му викам бяло.

А бе заеби (0136-giggle) Са немога да ти обяснявам.Късно е вече. (grinning-smiley)

Не ми се сърди просто някой неща не са така как ги казваш

NEMESIS 28-01-09 01:06

Цитат:

Автор Tsvetan (Изпрати 11818)
А бе заеби (0136-giggle) Са немога да ти обяснявам.Късно е вече. (grinning-smiley)

Не ми се сърди просто някой неща не са така как ги казваш

Добре-няма да споря с тебе-щото файдата е никаква явно,това за "някой от нещата" е много обширно-давай по конкретно.
И изобщо не мога да разбера-защо всяка една конкретна тема която съм пуснал до сега е веднага оспамена и насрана с странични неща дето немат общо с заглавието на темата?

Tsvetan 28-01-09 01:09

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11819)
И изобщо не мога да разбера-защо всяка една конкретна тема която съм пуснал до сега е веднага оспамена и насрана с странични неща дето немат общо с заглавието на темата?

(dunno) Казва ли ти някой,смееш ли да питаш (lipssealed)

NEMESIS 28-01-09 01:16

Заключвайте я тая тема-стана поредната помия както всички теми дето съм пуснал.Нема да се обаждам за нищо-аз за мене си в 95% ги знам нещата дето ме интересуват и са ми полезни.Тука има специалисти дето разбират всичко от УАЗ до Боинг и нема никакъв смисъл да се обаждам.
Цена от 350 лева за 3 маркучета спирачни е нормална според некой и т.н.

Tsvetan 28-01-09 01:17

(0136-giggle) Ти май се ядоса (dunno)

Асен Василев 28-01-09 01:38

Цитат:

Автор NEMESIS (Изпрати 11822)
Цена от 350 лева за 3 маркучета спирачни е нормална според некой и т.н.

Да нормална е, когато разчиташ на спирачките до такава степен, че 5% спирачно усилие да иде в раздуването на маркучите е достатъчно, да не си на тоя свят вече. Не случайно във Ф1, WRC и т.н. никой не кара с маркучи от УАЗ. А това дали имат смисъл за нас и нащо каране - не нямат, камо ли на УАЗ, който заводски си няма спирачки.

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 10:25.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.