Offroad-Monsters Форум

Offroad-Monsters Форум (http://www.offroad-monsters.com/forum/index.php)
-   Кормилна система (http://www.offroad-monsters.com/forum/forumdisplay.php?f=108)
-   -   Бърза секторна кутия? (http://www.offroad-monsters.com/forum/showthread.php?t=2250)

Marian Penev-Chico 13-07-11 07:45

Бърза секторна кутия?

Има ли начин да се вдигне скоростта на кутията и какви са начините,минусите,плюсовете,че с тия 15оборота в едната посока е малко неудобно.

Yordan Kolev 13-07-11 08:35

Има, но понеже волана става по тежък слагаш хидро асистенцията, която компенсира допълнителното натоварване и всичко си идва на място.
На моя джип така се получи. Оборот и половина в посока, а волана е толкова лек, че има инерция като го врътнеш на място.

Simeon Podbalkanski 14-07-11 20:22

Има начин, но зависи на коя кутия. Ако става дума за Ровърската кутия то при нея предавателното отношение се реализира с една много странна предавка и не знам дали ще може да се изработи нова такава. Май ще трябва нова кутия по скоро.

Тарга 14-07-11 21:31

За Ровърите си има бързи кутий заводски. Русев е с такава.

Yordan Kolev 14-07-11 23:29

Бързината на кутията най лесно може да се променя с дължините на хебелите. За целта аз съм си направил хебел за УАЗ с няколко отвора и за 5 минути разбирам коя е най подходящата дължина. После си правя необходимия хебел и готово.

Simeon Podbalkanski 15-07-11 21:31

А така може. Но е по правилно да се каже по бърза система, а не кутия:) Да фабрично може и да има по бързи. Иначе детайла е със сложна форма и трябва да се прави на CNC машина.

Yordan Kolev 15-07-11 23:44

Цитат:

Автор Simeon Podbalkanski (Изпрати 30032)
А така може. Но е по правилно да се каже по бърза система, а не кутия:) Да фабрично може и да има по бързи. Иначе детайла е със сложна форма и трябва да се прави на CNC машина.

За тая цел ми се обаждаш на мен и ти опростявам нещата (mhihi)

Sotir Sotirov 16-07-11 04:23

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 30033)
За тая цел ми се обаждаш на мен и ти опростявам нещата (mhihi)

(0136-giggle):)

Тарга 16-07-11 05:29

Цитат:

Автор Simeon Podbalkanski (Изпрати 30032)

Или ми се обади на мен, че съм по-близо.

Аз имам и CNC машина бре. За по лесно съм я кръстил " плазма, оксижен и боен чук"(0172-mooning) И един стар вал от секторна кутия, ама и таквоз има.:)

belata 19-12-11 19:37

Какви са опциите за модифициране на секторната към по бърза,определено моята от Ленд Крузер не ми върши работа на Патрулските мостове,а захващането не предполага друга понеже на ТЛК-то е от външна страна на шасито,за разлика от повечето други марки и модели...

Yordan Kolev 19-12-11 20:32

Каква е Тойотата с ресьори или пружини? Кутийте са различни.

belata 19-12-11 20:57

Сложих си лява от леката пружинна серия на ТЛК 70,ама е доста бавна,пуснах се на Трофито в Пловдив за я тествам в екстремна среда след доработките,и събрах няколко бора,после и няколко клона,останах без предно стъкло,заради слабата възможност за маневриране с волана,на другия ден беше голямо потене на траяла....аве така не е работа,прави ми впечатление като шофирам и друга 70 серия с кръглия фар че и тя е с доста свободен ход и по голям волан,предната ми кутия на феис лифта на ТЛК 70(квадратния) беше отлична съгласувана с доста по малък оргинален волан,но дясна...че си мисля как е възможно да има разлика и при леките серии...,определено Патролската ще е по бърза наверно,но е вътрешно разположена на рамата и няма как да я монтирам,инак си е с хебел насочен напреде.
Мерих хебелите,на Патрола е 18 см,на ТЛК-то 22,затова експериментирах и намалих хебела на Тойотата до Нисанските параметри,резултата е промяна никаква...затова ми трябва идея за подобря тази с която разполагам,или да я заменя с по бърз аналог.

Христо 19-12-11 21:15

На Г-то е външна кутията .

belata 19-12-11 21:25

Цитат:

Автор Христо (Изпрати 31784)
На Г-то е външна кутията .

Пробвах "на Рака" волана на Г-то,не е от най бързите,с тея тесни мостове не и трябва явно бърза.

Yordan Kolev 20-12-11 09:41

Цитат:

Автор belata (Изпрати 31783)
Сложих си лява от леката пружинна серия на ТЛК 70,ама е доста бавна.......

Как така си сложил лява, колата ти с десен волан ли е била?

Цитат:

определено Патролската ще е по бърза наверно,но е вътрешно разположена на рамата.......

Принципно на Патрула кутията е бавна и е разположена от външната страна на рамата, а хебела сочи напред. Това важи за всички Патрули. Разположението на кутията на ТЛК 70 е същото. На ресьорната 73 хебела е обърнат назад като на всички с независимо окачване.

Цитат:

Мерих хебелите,на Патрола е 18 см,на ТЛК-то 22,затова експериментирах и намалих хебела на Тойотата до Нисанските параметри,резултата е промяна никаква...затова ми трябва идея за подобря тази с която разполагам,или да я заменя с по бърз аналог.

Кутията става по бърза, когато и удължиш хебела или скъсиш хебела на моста. Тогава волана почва да се върти доста по трудно, но това не е проблем, защото хидро асистенцията го решава и получаваш пълно щастие, тъй като тогава премахваш и демпфера. Хидро асистенцията елиминира и още един гаден момент - блокирането на волана при рязко завъртане. Това при повечето джипове които съм тествал става при 100 -110 градуса завъртане на волана. При някои коли блокирането става до към 130 градуса. Най странното е, че при БМВ-тата няма блокиране на волана дори при над 200 градуса. Повече не мога да завъртя разко, защото ще си строша китката.

Най добрия вариант е да скъсяваш и удължаваш хебелите, до като постигнеш оборот и половина въртене на волана във всяка посока. Сега най вероятно си с над два оборота. Така управление няма.

koko_s 20-12-11 10:42

Да наи добре ще е да удължи хебела и да сложи хидроасистенция вместо да търси друга секторна
Иначе тоъотата беше с десен волан

sparkybg 20-12-11 11:11

На тераното кутията е отвън с хебел обърнат назад. някъде 2 оборота в посока. Ориентировъчно рамото е дълго 15-ина сантиметра.

Yordan Kolev 20-12-11 16:08

Принципно имам две кутии от десни Патрули, една от Y60 по ранните версии, а втората от Y61. Ако нещо вършат работа..........

belata 20-12-11 20:46

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 31794)
Принципно имам две кутии от десни Патрули, една от Y60 по ранните версии, а втората от Y61. Ако нещо вършат работа..........

Малко ще си поиграя още с Тойотската кутия,беше с дясна дирекция преди,сега е с лява и с Патрулски мостове,мислил съм за хидро асистенция,но хубавите които се предлагат са доста скъпи,а ми се вижда сложно да почна и нея да правя тепърва с подръчни средства,доста време ще иде за експериментиране докато налучкам правилната система,а в бокса прекарах много и искам да я карам вместо да я правя цяла зима,уморен съм от тунинг вече (0136-giggle),освен ако вече не се е разработил някой удачен вариант с хидро цилиндър,който да се вмести в бюджета (bigsmile)

Yordan Kolev 20-12-11 21:18

Ти май не четеш форума често (0136-giggle)
Направихме вече няколко успешни хидроасистенции. Разгледай снимките в тези теми:

http://www.offroad-monsters.com/foru...ead.php?t=2212

http://www.offroad-monsters.com/foru...ead.php?t=2246

Има и такива, на които им правим елементите и после сами си ги монтират, но си копат сами пътека и им е трудно.

Най добре докарай колата тука и след няколко дни ще си я вземеш готова. Волана ще бъде лек и бърз. И гаранция, че ще издържи не по малко от останалите елементи в джипа. Работиме с маркучи с двойна стоманена оплетка, които държат на 350 бара. Идиотски здрави са (0172-mooning)

belata 20-12-11 21:33

Цитат:

Автор Yordan Kolev (Изпрати 31796)
Ти май не четеш форума често (0136-giggle)
Направихме вече няколко успешни хидроасистенции. Разгледай снимките в тези теми:

http://www.offroad-monsters.com/foru...ead.php?t=2212

http://www.offroad-monsters.com/foru...ead.php?t=2246

Има и такива, на които им правим елементите и после сами си ги монтират, но си копат сами пътека и им е трудно.

Най добре докарай колата тука и след няколко дни ще си я вземеш готова. Волана ще бъде лек и бърз. И гаранция, че ще издържи не по малко от останалите елементи в джипа. Работиме с маркучи с двойна стоманена оплетка, които държат на 350 бара. Идиотски здрави са (0172-mooning)

Е тва е работа сега (0178-rock)

Sotir Sotirov 20-12-11 21:48

Ама ти не знаеше ли,бре?(bash)

belata 20-12-11 22:08

Цитат:

Автор Sotir Sotirov (Изпрати 31798)
Ама ти не знаеше ли,бре?(bash)

Знам аз,ами не ми е тва само грижата,баба Яга иска още доста стягане (0140-rofl),хидрото е само част от проблемите....

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 00:54.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.