Преглед на единична публикация
Старо 15-03-12, 21:32
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Dec 2011
Публикации: 86
По подразбиране

Цитат:
Автор IVAYLO BLIZNAKA Виж публикация
Да така е с този мотор.Виждал съм много такива мотори насадени в различни бегачки и знам за какво говориш.Когато насадиш 3-4 такива от BMW става лесно.Но като цяло минусите са повече от плюсовете при тази интервенция.Да не говорим че повечето които съм виждал са М Power а там има много автърмаркет части и аксесоари.
Освен това е много капризен като мотор.Обслужване и такива работи.С шайбите на ремъците също е голяма драма.Както и с кривките и цялата генерация.Писах но явно не четете.Нищо поне ще натрупаш опит.После каквото и да правиш ще ти се вижда лесно.
Четох аз, но другия вариант с американските мотори ми идва малко извън бюджета
Ето и малко раздвижване по темата.
Помпата е окончателно монтирана на мотора.
снимка 1 и 2
Показал съм със стрелка къде трябва да се шлайфа предната опора на привода, за да не упира зъбчатката.
снимка 3
Веригата я скъсих с едно звено с помоща на леко модифицирана машинка за вериги на велосипед.
снимка 4 и 5
След това дадох картера да го изрежат на фреза за да мога да започна изграждането му от алуминий. Предната част нарочно не съм я изрязал изцяло защото там се държат хидравличната помпа и обтягането на ремъка на компресора на климатика. Също така в предната част съм оставил едно перо от около 30мм там където болтовете са били вътре в картера, защото сега ще се заварява близко до фланеца, от вътрешната страна, и с това ще си повиша шансовете да не се изметне много от заварката.
снимка 6
Ограденото в червено е мястото където помпата упира в картера и се налага да се позареже малко картера и да се позашлйфа помпата.
На следващата снимка съм показал къде трябва да се изреже периферията на филтъра за да мине стената на картера.
снимка 7
Това ще представлява картера. Направил съм едно пробно сгъване, да прогоним формата. Пасна си от първия път.
снимка 8,9,10 и 11

Паралелно започнах и подготовката на съединителя.
Идеята е да ползвам тая извитата част с дупките от диска на БМВ-то, за която да занитя главинката със шлиците от Патрула и по периферията да занитя пера от хромникелова ламарина за която да зания 4 двойки керамични плочки. Двуумяхме се между 6 и 4 и се спряхме на 4.
снимка 12
Опаче тук дойде и проблема. Ако извадя главинката със шлиците на БМВ-то отвора който ще остане е много голям и фланчето на Патрулската главинка ще легне само на 5мм и няма да има място за нитове. Затова решихме да изчистим шлиците на струг докато Патрулската глявинка влезе вътре и да занулим точно до повърхноста на извитата ламарина с отворите и тогава да разпробием и занитим патрулската главинка за диска на БМВ.
снимка 13,14 и 15
незнам дали стана ясно затова го начертах.
В бяло е извитата ламарина с отворите, в червено е това което остава от главинката на БМВ-то, в зелено е глявинката на Патрула в синьо са нитовете (стоманени 6мм) а в жълто е една стоманена шайба за всеки случай.
снимка 16
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	86.JPG‎
Views:	204
Size:	433.3 KB
ID:	3675   Click image for larger version

Name:	87.JPG‎
Views:	173
Size:	433.3 KB
ID:	3676   Click image for larger version

Name:	88.JPG‎