Преглед на единична публикация
Старо 28-01-09, 10:44
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 364
По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Добро утро хора,вие луди ли сте?Какви 350лв за маркуч?Аз купих текезесарката за 1000лв,а те за един маркуч 350лв.Те в София парите да не се търкалят по тротоарите?Те на Уаза много,много не му трябват щото ,като му пуснеш газта той сам спира.А сега без майтап,спирачните маркучи си вършат работа такива каквито са.Но мерак се гаси с пари и ако ти е кеф и спирачни парашути можеш да си монтираш,и те ще са много по удачни от спирачките на Уаза.
Хей, ти си много уважаван от мен, както и от другите членове на форума човек! Това, което искахме да покажем с тези маркучи е не, това, дали те имат място при УАЗ, а това, че те си имат цел и пазар и за някои хора на някои места има смисъл от тях! Никога не съм твърдял колко голям е смисъла от тях при УАЗ или друг джип, който се кара на леки разходки. Хората са си написали, това са маркучи главно за състезателни коли. Goodridge - един от големите производители на спирачни маркучи прави такива за F1, WRC и разните коли чупещи рекорди по скорост.. повярвай ми, те за предназначението си имат смисъл! Аз почнах да ги защитавам единствено и само, защото няколко човека почнаха да твърдят, че са били супер скъпи и някакви маркучи за 20 лв вършели същата работа. Това НЕ Е вярно. Когато даден агрегат, система, механизъм стигне до края на възможностите си, всеки малък процент производителност от горе е много по-скъп от колкото в началото. Просто ако всичко друго по спирачната ти система е максимално добро, да, стига се до смяна и на маркучите, но те си имат цена... Но ако вече си с вентилирани дискове, 4 бутални апарати и т.н., няма какво друго да направиш, ако ти трябват повече спирачки, освен да смениш и маркучите.

Освен състезателни тип Баха джипки, други, които ползват такива маркучи са и Rock Crawler-ите, там, като си спрял на някоя 50-60 градусова скала, не ти се ще да ти изпуснат спирачките...
Отговори с цитат