Преглед на единична публикация
Старо 08-02-16, 10:03
drukman's Avatar
drukman drukman извън линия

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 201
По подразбиране

Не съм се и опитвал да оспоря предимствата на механичната лебедка. За скорост, мощност, дължина на въжето, липсата на зависимост от големината на батерийте, продължителност на работа и др. е незаменима.
Като цена, само изглежда по-евтина....ако си сметнеш труда и частите, става друго. Незаменима е на състезания. Там си ограничен от трасето. На състезание не се ходи с джип за 1000 лв., повярвай ми.
Това за маслото не е детска приказка. Ако джипа е добъре подготвен, лебедка трябва кога е наистина стръмно. Налагало ми се е да вися почти отвесно на въжето. Случвало се е, като се спускам, да се насаждам на теглича.
В разходките лебедка се ползва за къси дърпания и сравнително рядко.
Ако е сложена на бронята, всяка лебедка дърпа 10тина метра със стоманено въже. После троши. Имаш 2 възможности. Или синтетично въже, или лебедка вътре в купето или отдолу. Там цената става друга... или на въжето, или на монтажа.
Не забравяй, че обикновено китайско стоманено въже 30м струва над 100лв. Можеш да намериш НЯКАКВО друго, но шанса да уцелиш подходящо не е голям. За бюджетно решение китаец 12000 либри е най изгодно. Има ги по 5-600лв. с въже и кука. За състезание със сигурност не става, но за разходки е трепач.

Аааа, моя взима 9л масло...

.. Случайно не е мит още. Познай колко е бил стръмен баира
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	IMG_5934.JPG‎
Views:	260
Size:	248.4 KB
ID:	6276