назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Спирачна система

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 28-01-09, 02:42
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 364
По подразбиране

Цитат:
Автор Асен Василев Виж публикация
Да нормална е, когато разчиташ на спирачките до такава степен, че 5% спирачно усилие да иде в раздуването на маркучите е достатъчно, да не си на тоя свят вече. Не случайно във Ф1, WRC и т.н. никой не кара с маркучи от УАЗ. А това дали имат смисъл за нас и нащо каране - не нямат, камо ли на УАЗ, който заводски си няма спирачки.
Даже приръста в спирачна сила е повече от 5%, това е което се печели от тези маркучи, а не просто здравина... понякога детайлите трябва не просто да са здрави, както някои хора тук са свикнали... освен да са здрави те трябва и да вършат някаква работа!!!
Отговори с цитат
Старо 28-01-09, 03:18
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

Цитат:
камо ли на УАЗ, който заводски си няма спирачки.
Това от собствен опит ли си го установил,чул си го отнякъде или как стигна до това заключение?
И що ли изобщо се хабя да пиша нещо като нема никакъв смисъл въобще.
Отговори с цитат
Старо 28-01-09, 07:07
r_vardarov r_vardarov извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 467
По подразбиране

Добро утро хора,вие луди ли сте?Какви 350лв за маркуч?Аз купих текезесарката за 1000лв,а те за един маркуч 350лв.Те в София парите да не се търкалят по тротоарите?Те на Уаза много,много не му трябват щото ,като му пуснеш газта той сам спира.А сега без майтап,спирачните маркучи си вършат работа такива каквито са.Но мерак се гаси с пари и ако ти е кеф и спирачни парашути можеш да си монтираш,и те ще са много по удачни от спирачките на Уаза.
Отговори с цитат
Старо 28-01-09, 10:32
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Но мерак се гаси с пари и ако ти е кеф и спирачни парашути можеш да си монтираш,и те ще са много по удачни от спирачките на Уаза.

Ще се заплита в клоните
Старо 28-01-09, 11:30
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,329
По подразбиране

Цитат:
Автор NEMESIS Виж публикация
Заключвайте я тая тема-стана поредната помия както всички теми дето съм пуснал.Нема да се обаждам за нищо-аз за мене си в 95% ги знам нещата дето ме интересуват и са ми полезни.Тука има специалисти дето разбират всичко от УАЗ до Боинг и нема никакъв смисъл да се обаждам.
Цена от 350 лева за 3 маркучета спирачни е нормална според некой и т.н.
Гледай сега, в спора се ражда истината. Всеки е на различно мнение, но ако четем твойте мнения и не ги коментираме всички в един момент ще решат, че е редно да си накупят УАЗ-ове и на третия ден ще се чудят какво да ги правят. Това не е машина за всеки.
Ти за мен си доста полезен член на форума и няма за какво да се обиждаш като спориме. Пуснал си на доста места много ценни за мен материали. Хубавото при хората е това, че разума ни дава възможност за селекция. Добре е да сме по търпеливи един към друг.
Старо 28-01-09, 11:42
CJ_'s Avatar
CJ_ CJ_ извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2008
Публикации: 266
По подразбиране

трапер твойта работа стана дай сили куклите на сити парцалките ! Ко се впрягаш бре ? нали за това е форума всеки да си пиши !
Старо 28-01-09, 11:44
afterburner's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Добро утро хора,вие луди ли сте?Какви 350лв за маркуч?Аз купих текезесарката за 1000лв,а те за един маркуч 350лв.Те в София парите да не се търкалят по тротоарите?Те на Уаза много,много не му трябват щото ,като му пуснеш газта той сам спира.А сега без майтап,спирачните маркучи си вършат работа такива каквито са.Но мерак се гаси с пари и ако ти е кеф и спирачни парашути можеш да си монтираш,и те ще са много по удачни от спирачките на Уаза.
Хей, ти си много уважаван от мен, както и от другите членове на форума човек! Това, което искахме да покажем с тези маркучи е не, това, дали те имат място при УАЗ, а това, че те си имат цел и пазар и за някои хора на някои места има смисъл от тях! Никога не съм твърдял колко голям е смисъла от тях при УАЗ или друг джип, който се кара на леки разходки. Хората са си написали, това са маркучи главно за състезателни коли. Goodridge - един от големите производители на спирачни маркучи прави такива за F1, WRC и разните коли чупещи рекорди по скорост.. повярвай ми, те за предназначението си имат смисъл! Аз почнах да ги защитавам единствено и само, защото няколко човека почнаха да твърдят, че са били супер скъпи и някакви маркучи за 20 лв вършели същата работа. Това НЕ Е вярно. Когато даден агрегат, система, механизъм стигне до края на възможностите си, всеки малък процент производителност от горе е много по-скъп от колкото в началото. Просто ако всичко друго по спирачната ти система е максимално добро, да, стига се до смяна и на маркучите, но те си имат цена... Но ако вече си с вентилирани дискове, 4 бутални апарати и т.н., няма какво друго да направиш, ако ти трябват повече спирачки, освен да смениш и маркучите.

Освен състезателни тип Баха джипки, други, които ползват такива маркучи са и Rock Crawler-ите, там, като си спрял на някоя 50-60 градусова скала, не ти се ще да ти изпуснат спирачките...
Отговори с цитат
Старо 28-01-09, 11:53
Lazar Lazar извън линия
Kraftstoffmengenteiler

Публикации: 487
По подразбиране

Бе явно пак опираме до т'ва, че тука в БГ всичко е яко напомпано.
Хубави спирачни маркучи, като тия, отвън идват на половин цена.
Старо 17-02-09, 14:49
fluid_88's Avatar
fluid_88 fluid_88 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Dec 2008
Публикации: 2
По подразбиране

бати случая за три маркуча,що нещо се изписа!!!Всеки си слага това което иска,аз на леката кола сам си ложил накладки 185лв,само за отзад,за някои сам луд,за себе си сам прав.
Старо 27-02-09, 13:24
Pursie Pursie извън линия
Registered User

Публикации: 31
По подразбиране

На всичкото отгоре става дума за моите маркучи.

Не отричам, че са скъпи, но избора е мой. За момента ме устройват и нямам проблеми с тях. Отдавна спрях да смятам точно колко ми струва хобито, защото ако сметна трябва да отида да скоча от Аспаруховия мост.
А доколкото до цените и аз се чудя защо хората дават Х хиляди лева за изгнил Патрул от световната война. Но избора е личен на всеки.
Отговори с цитат
Старо 24-01-12, 14:46
brum brum извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2011
Публикации: 178
По подразбиране

Маркучи правят читаво в БГ с оплетка и тефлонови отвътре. В Папе. Виждал съм правени такива и от това което се вижда почти по нищо не се различаваха от тия дето аз сложих - goodridge (водят ги уж за читави). Гудриджа имаше в повече още един слои изолация над оплетката (предполагам нещо да я пази от корозия).

Разликата в цената - правените в Папе бяха 4 пъти на долу. Могат да ти сложат всякакъв накрайник с всякаква резба.

След маркучите с металната оплетка разлика в поведението на педала на спирачката имаше, но не мисля, че си заслужаваше парите дадени за маркучите ...
Отговори с цитат
Старо 24-01-12, 18:47
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Тия дни ще правим цялата спирачна система на Диското на Мъро точно с маркучите от Пепе. Тръби изобщо няма да ползваме. Ще има и снимки.
Старо 24-01-12, 19:08
afterburner's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Тия дни ще правим цялата спирачна система на Диското на Мъро точно с маркучите от Пепе. Тръби изобщо няма да ползваме. Ще има и снимки.
Някой си беше направил цялата система от маркучи от Папе и не беше доволен, педала става мек. Нямам спомен кой и кога ми го каза, но е факт, че ме предупредиха!!!

Нищо, че са с оплетка, пак се разтягат далеч повече от тръбичките!
Старо 24-01-12, 19:17
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Добре че ми каза
Старо 24-01-12, 19:53
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Моите на самурая са тефлонови с оплетка и откакто монтирах дискови спирачки и отзад ,вече имам спирачки
Старо 24-01-12, 20:24
brum brum извън линия
Registered User

По подразбиране

На Боби голфа (голф 2 за писта) е с такива маркучи и отзивите бяха уж добри ...
Отговори с цитат
Старо 24-01-12, 20:38
Асен Василев Асен Василев извън линия
джипар

Публикации: 391
По подразбиране

Цитат:
Автор afterburner Виж публикация
Някой си беше направил цялата система от маркучи от Папе и не беше доволен, педала става мек. Нямам спомен кой и кога ми го каза, но е факт, че ме предупредиха!!!

Нищо, че са с оплетка, пак се разтягат далеч повече от тръбичките!
Тъкмо и аз това щях да кажа. Мисля Марто обясняваше за Паджерото на Иван. И каза че живо си не спирало! Така че слагайте тръбички и само накрая маркучи, за да няма мяу !
Отговори с цитат
Старо 24-01-12, 20:41
brum brum извън линия
Registered User

По подразбиране

А да не би проблема да е защото са направили всичко с маркучи, а не с тръбички и маркучи? Щото Папе си правят доста сериозни маркучи. По сериозни от тия за спирачнките...
Отговори с цитат
Старо 24-01-12, 23:10
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Цитат:
И от какъв зор? Какво ти пречат тръбите?
Старо 24-01-12, 23:25
Асен Василев Асен Василев извън линия
джипар

Публикации: 391
По подразбиране

И аз и Павката не сме се изразили съвсем ясно, Става въпрос за система САМО с маркучи, без тръбички. Иначе нищо против маркучите от Папе, даже Павката на 7-та бодна таквизи ;)
Отговори с цитат
Старо 25-01-12, 01:34
afterburner's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
И аз и Павката не сме се изразили съвсем ясно, Става въпрос за система САМО с маркучи, без тръбички. Иначе нищо против маркучите от Папе, даже Павката на 7-та бодна таквизи ;)
Именно! Аз съм твърдо за маркучите с оплетка! Но тяхната цел е да заменят гумените такива! Тогава наистина има полза, защото те се раздуват по-малко от гумените и са по-здрави. Но ако направиш ЦЯЛАТА система от маркучи - то тогава сумарно тя ще се раздува повече от такава с 90% тръбички и 10% маркучи, били те и гумени и става лошо положението. Аз на BMW-то съм с такива с метална оплетка и съм доволен! Но пак казвам - само замених оригиналните маркучи!
Старо 25-01-12, 08:04
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Mоите са 50/50 и не усещам да има потъване на педала вследствие подаването на маркучите ,ама той колко кола е самурая
Старо 24-04-15, 10:40
deo71 deo71 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Apr 2015
Публикации: 1
По подразбиране

Цитат:
Направихте ли маркучи в Папе?
Отзиви към днешна дата?
Отговори с цитат
Старо 26-04-15, 16:20
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор deo71 Виж публикация
Направихте ли маркучи в Папе?
Отзиви към днешна дата?
Тези с металната оплетка за чеп за зеле не стават. Имат найлоново покритие, което пада веднага и маркучите грозно раждясват и ти иде да ги откъснеш. С обикновените проблем няма.
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 18:02.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.