назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Автомобилни газови системи

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 28-02-09, 22:28
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,353
По подразбиране Проблеми и решения при студено време

Измислих много проста и надеждна схема за работа на газ при много ниски температури.

Както знаете проблемите започват малко след като мотора е стартиран. Това е защото изпарителят започва да замръзва след като поработи няколко секунди. Идеята е този процес да бъде заобиколен. За целта използвам хранене на изпарителя с газообразна фаза. Хитрото в случая е, че не се налага да се дупчи бутилката, а се взима газообразна фаза от входа на сондата на която предварително е премахнат възвратния клапан и е поставен такъв външно. За да работи тази схема е необходимо бутилката да бъде завъртяна така, че сондата да се монтира директно отгоре, а не на 60 градуса странично. Намерих модел сонда който позволява това и същевременно чрез лека корекция на оста на поплавъка датчика продължава да отчита правилно количеството на горивото в бутилката. Посредством тройник газообразната фаза отива към втори ел. клапан към мотора. Двата клапана, за течната и газообразната фаза се съединяват чрез тройник преди да влязат в изпарителя. Чрез бутон с две положение се избира на каква фаза да работи двигателят. Просто безопасно и ефективно. Ще снимам, а също така ще нарисувам схемата и ще ви я покажа.

Има още няколко решения за работата на студено, но тази определено в пъти е по добра, затова не виждам смисъл да ги коментирам.
Старо 28-02-09, 22:51
CJ_'s Avatar
CJ_ CJ_ извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2008
Публикации: 266
По подразбиране

Навремето карах Мазда 929 купе 82 год.
Тя бвшв на газ и на бензин невървеше ( нямаше помпа ) , че тази кола зима лято -20 +40 се караше само на газ , за 10-те години които я карах нито веднъж не е баран изпаритела или бътилката незнам кой е слагал газовото ама ..............

Че никога съм нямал проблеми с паленето и на -20 дори , но пак казвам нямам идея кое как беше направено
Старо 01-03-09, 09:22
Димитър Джамбазов Димитър Джамбазов извън линия
Registered User

Публикации: 289
По подразбиране

Дебита на газообразната фаза няма да ти стига за каране, а само за работа на празен ход, Ако е много студено времето и тази газова фаза ще свърши бързо, защото изпаряването в бутилката е малко. Ако искаш опитай с една димакинска бутилка да видиш какъв е ефекта преди да си се метнал в тиквите.
Старо 01-03-09, 09:51
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

В случая става въпрос мотора да работи на празен ход от 2 до 5 минути. Изобщо не ства въпрос за каране.
От опит знам, че е напълно възможно да се кара на газообразна фаза. Доказателството е, че при 60 литра бутилка и само 20 - 25 литра в нея успях по този начин да кача връх Ботев, а температурата горе беше около 5 градуса. Мотора правеше 1700 оборота максимум.
За себе си съм доказал, че това което сега правя е работеща надеждна и безопасна схема.
Старо 01-03-09, 09:53
Димитър Джамбазов Димитър Джамбазов извън линия
Registered User

Публикации: 289
По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
В случая става въпрос мотора да работи на празен ход от 2 до 5 минути. Изобщо не ства въпрос за каране.
От опит знам, че е напълно възможно да се кара на газообразна фаза. Доказателството е, че при 60 литра бутилка и само 20 - 25 литра в нея успях по този начин да кача връх Ботев, а температурата горе беше около 5 градуса. Мотора правеше 1700 оборота максимум.
За себе си съм доказал, че това което сега правя е работеща надеждна и безопасна схема.
Става, аз съм го правил, но само на празен ход работи и то на V8 моторче, но ти стига да подгрее изпарителя.
Старо 01-03-09, 10:04
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Така работят всички камиони на Спас, но той им дупчи бутилките, а това мен леко ме притеснява.

Нищо не пречи ако някога случайно газта е толкова малко, че газообразната фаза не може да поддържа празния ход, на кратки интервали да се смена положението на бутона за смяна на клапаните. Сигурен съм обаче, че до там няма да се стигне.
Старо 01-03-09, 10:15
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Цитат:
Така работят всички камиони на Спас, но той им дупчи бутилките, а това мен леко ме притеснява.

Тоя човек е уникален.Кефи ме отвсекаде.
Старо 02-03-09, 09:03
Тодор Георгиев's Avatar
Тодор Георгиев Тодор Георгиев извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2009
Публикации: 159
По подразбиране

Има една згода дето е завотски монтирана на АУДИ, Представлява един алуминиев корпус ,през които минава антифриза в него са навити-3 броя подгревни свещи за дизелов двигател.В случея бе монтиран на входа на радиатора за парното зда по бьрзо загряване на парното.Е има ималко електроника но тя неби тябвало да е троблем дасе измисли как би тябвало да деисва в случия.Не е много сложно да викна колешката дито се вози стая кола и даго огледаме по опстойно. Т...
Отговори с цитат
Старо 02-03-09, 09:24
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Варианти много, аз съм пробвал доста и затова избирам най доброто от тях. А за подгряване най добрия вариант е печка Вебасто. Налага ми се обаче да я махна защото ми пречи на монтажа на койлоувърите отпред. Също така тежи, а към нея имам и не малък резервоар бензинов който също е излишен вече.

Другата хитрина която доста помага е циркулационната помпа от парно която върти антифриза през изпарителя. Когато е около 0 градуса и не е включена веднага изпарителят замръзва. За съжаление този вариант работи до около -5 градуса.
Старо 02-03-09, 10:07
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
Автор Тодор Георгиев Виж публикация
Има една згода дето е завотски монтирана на АУДИ, Представлява един алуминиев корпус ,през които минава антифриза в него са навити-3 броя подгревни свещи за дизелов двигател.В случея бе монтиран на входа на радиатора за парното зда по бьрзо загряване на парното.Е има ималко електроника но тя неби тябвало да е троблем дасе измисли как би тябвало да деисва в случия.Не е много сложно да викна колешката дито се вози стая кола и даго огледаме по опстойно. Т...
Имах някъде снимки на въпросния фланец с 3-те свещи много идейно ми се стори ще се поразтърся къде съм ги забутал и ще ги пусна да добиете представа Но това го слагаха май само на Дизелови агрегати незнайно защо !!!

Ето една схема на въпросното чудо- http://vwclub-bg.org/~vaskoto1/snimk...%20heating.JPG
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"

Последната редакция е извършена от veritas : 02-03-09 в 10:49
Отговори с цитат
Старо 02-03-09, 10:56
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Ето как изглежда и тая чудесия нагледно

Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 02-03-09, 21:48
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Умен тоя немец бе.
Комшията кара с една такава свешт от дизел у испаритела има нема 10 години. Тиа са му окраднали идеята. Само че неговата е от по-големите дето са у смукатела.
Старо 08-04-09, 22:15
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Системата за която споменах горе работи перфектно. Днес напълних бутилката и няма ядове. Разбира се забравих да снимам.
Старо 08-04-09, 22:40
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Цитат:
Разбира се забравих да снимам.
Кое? Как работи ли

Системата верно работи много добре и бих казал идеално. На Спас камионите пеят направо. Имат много стабилни празни обороти и то студени. Моя докато не поработи поне 3-4 минути не иска да ги задържи така.....

Системата ми харесва. Ако реша проблема с гасненето във вода и аз ще си направя моя така като ваще ако не ще си го паля на бензин в студа

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 16:23.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.