назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Автомобилни газови системи

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 14-09-09, 23:50
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране Газификация на Мерцедес 126 260SE(Пура)

След като Пурата ми даде разход на бензин около 30 и малко повече реших да я газифицирам. Разглеждайки стандартните решения все нещо не ми допадаше и за това реших да я направя по мой си начин.

И така реших да махна целия инжекцион който по мой наблюдения беше много тормозен от някого и доста разбазикан. И така свалих го от колекторите и те останаха само с една дроселова клапа. После премерих и наравих смесител с формата като на обикновен дифузиор в карбуратора и в най стеснената част направих каналите на газтта. Отстрани навих щицерите на газтта а най отгоре е крепежното тяло на филтъра.

Ето и как изглежда самия смесител:

Старо 14-09-09, 23:52
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Също така тази вечер изпоробвах системата,но доста паянтово

Без вода в изпаритела,със хвърчащи жици и т.н. ,но най важното е че колата запали и изкара глас

Утре продължавам
Старо 15-09-09, 07:46
Тодор Георгиев's Avatar
Тодор Георгиев Тодор Георгиев извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2009
Публикации: 159
Thumbs up

Ако имаш място сложи още два щуцера .Вече видях че на пазара има четворни смесители .Ще стане по добре.На какьв успарител си се спрял.Ще имали вьзможност даго храни тоя двигател.
Отговори с цитат
Старо 15-09-09, 08:06
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 2,491
По подразбиране

Цеци,аз бих разпробил още един ред дупки в дифузьора.Отдоле...С какъв изпарител ще е?
Старо 15-09-09, 08:58
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Изпаритела е BRC АТ90 Super уж го дават за 190kW па незнам.

Това за щуцерите незнам баш как ще стане защото какъв ще е това кранче с 4 изхода

Соти късно е вече за тия дупки На следващата може но на тази неможе да се пробия вече защото това са 2 парчета алумин като това с дубките се изработва първо и после се впресова в другото и после се обработват за да придобият този вид.
Старо 15-09-09, 10:59
r_vardarov r_vardarov извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 467
По подразбиране

Що "смаза"хубавата кола бе?Намери и след време един инжекцион иначе ще членуваш в клуба на "мутантите" на Соти и Йори.Сега сериозно-УСПЕХ
Отговори с цитат
Старо 15-09-09, 12:45
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Какво съм и смазал бе???
Старо 15-09-09, 20:16
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Е преди малко я и подкарах. Върви. ЗАсега работи по добре отколкото работешеш от на бензин и като че ли е малко по пъргава.

За съжаление теста беше кратък защото го нямаше предния номер и не ми се разправяше с глупости
Старо 15-09-09, 21:13
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Що неснимаш ми ме караш да чета бе ееее.
С тая система ще изгори жив. Нема да е 60 лева за 100км де.
Старо 15-09-09, 23:54
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
Що неснимаш ми ме караш да чета бе ееее.
С тая система ще изгори жив. Нема да е 60 лева за 100км де.

В какъв смисъл ще изгори жив?
Старо 16-09-09, 17:42
Registered User

По подразбиране

Много си е добра системата.Дини,пак вкарва интрига.
Отговори с цитат
Старо 17-09-09, 01:11
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Е па ше лапа колко газето. За мойта фирма тва си е горене жив. Ама тя таа мойта фирма е ебати слабата.
Старо 18-09-09, 01:32
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Пъви я 60 колометров тест показа 15 на сто

Това е в града(Самоков) и малко тестове по Бели Искър

Утре може да ходя до София и ако закротя нормално каране без помпане на педал на газта се надявам да падне малко
Старо 18-09-09, 07:20
Registered User

По подразбиране

Значи 12на 100 извйн градско ,нормално каране.УСПЕХ
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 08:05
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
Автор Tsvetan Виж публикация
Пъви я 60 колометров тест показа 15 на сто

Това е в града(Самоков) и малко тестове по Бели Искър

Утре може да ходя до София и ако закротя нормално каране без помпане на педал на газта се надявам да падне малко
Мойта при градско 24 извънградско дава 10-11 Дано и при теб е така
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 11:34
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор veritas Виж публикация
Мойта при градско 24 извънградско дава 10-11 Дано и при теб е така
Еее най-накрая един реалист.
Аз бях стигал до извода, че в градски условия файда нема. Едно към едно е с бензина. В извънградско файдата е доста по-отчетлива, но пък тогава при мен се получаваше ефекта от прегряването и икономията излизаше златна. Разбира се това са резултати от правилно работеща бензинова система. При пурата на Цветан нещата са неизбежни и газта си е спасение.
Старо 18-09-09, 14:05
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Публикации: 364
По подразбиране

Моето Pajero - 3L V6 дава 18-19 градско разход газ при не особено спокойно каране винаги. 24 разход си е много бре
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 14:20
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
Автор afterburner Виж публикация
Моето Pajero - 3L V6 дава 18-19 градско разход газ при не особено спокойно каране винаги. 24 разход си е много бре
Ми незнам тя принципно май не е много добре направена тая газ най-вероятно от това така Ма аз кат нищо не разбирам от газ не смея да пипам а парета за майстери немам
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 14:32
afterburner's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Автор veritas Виж публикация
Ми незнам тя принципно май не е много добре направена тая газ най-вероятно от това така Ма аз кат нищо не разбирам от газ не смея да пипам а парета за майстери немам
Що не дадеш на Соти да я погледне ;) Останал съм с впечатлението, че разбира от обикновени газови
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 14:33
valio_stoilov's Avatar
valio_stoilov valio_stoilov извън линия
Registered User

Публикации: 65
По подразбиране

Цитат:
Еее най-накрая един реалист.
Аз бях стигал до извода, че в градски условия файда нема. Едно към едно е с бензина. В извънградско файдата е доста по-отчетлива, но пък тогава при мен се получаваше ефекта от прегряването и икономията излизаше златна. Разбира се това са резултати от правилно работеща бензинова система. При пурата на Цветан нещата са неизбежни и газта си е спасение.
Би ли дообяснил тезата си, че от една страна газ не ми се слага, от друга- 15/100, а може би и отгоре градско на бензин не ме кефи много.Става дума за дълго Паджеро, 3 литра.
Старо 18-09-09, 15:09
Registered User

По подразбиране

Газта ни спасява от цената на бензинаяи винаги излиза по-ефтино.На бензин е по-добре но 2лв.срещу 1лв.газ има разлика.И ако всичко е наред ако бензин гори 15 градско а газ 20 има осезаема разлика.
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 15:24
valio_stoilov's Avatar
Registered User

По подразбиране

Карал съм много коли на газ, но тъй като преди на Патрула се видях в приключение (и финансово и като вървеж изобщо), нещо ме е шубе пак да газифицирам.Иначе нямам нищо против газта, стига да има кой да ми я направи качествено, на поносима цена и да не ми се налага да тичам като малоумен по сервизите всяка седмица за донастройки.
Старо 18-09-09, 17:29
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

С обикновена газова уредба в градски условия разхода на газ спрямо този на бензин при правилно работеща бензинова система е почти двоен. Всичко друго са разкази без покритие от хора дето немогат да сметат или неим се иска да погледнат в реалността. Най-лошото е, че тези хора заблуждават други, а никой неиска да сипем в празната бутилка и да подкараме да видим каде ще му излезе края.
За мен е огромна глупост на една правилно работеща система на бензин да и се слага тоя паразит и моето наблюдение сред хората е, че все повече намаляват тези, който да си създават проблеми с тая алтернатива. Ако искаш икономия в града си купуваш дизел иначе спасение няма.
То си има и лаф - неможе курвалък до края и душата в рая.
Старо 18-09-09, 20:02
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Днес минати 180 км 60-70 от които в София ми даде разход около 18-19.

Незнам добре ли е зле ли е ама тестовете продължават.
Старо 18-09-09, 20:05
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Към Враца ще даде икономията бре. Идвай да го пробваш.
Старо 18-09-09, 21:56
afterburner's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
С обикновена газова уредба в градски условия разхода на газ спрямо този на бензин при правилно работеща бензинова система е почти двоен. Всичко друго са разкази без покритие от хора дето немогат да сметат или неим се иска да погледнат в реалността. Най-лошото е, че тези хора заблуждават други, а никой неиска да сипем в празната бутилка и да подкараме да видим каде ще му излезе края.
За мен е огромна глупост на една правилно работеща система на бензин да и се слага тоя паразит и моето наблюдение сред хората е, че все повече намаляват тези, който да си създават проблеми с тая алтернатива. Ако искаш икономия в града си купуваш дизел иначе спасение няма.
То си има и лаф - неможе курвалък до края и душата в рая.
Не си съвсем прав, не можеш да ме убедиш, че примерно моята кола ще даде с правилно работеща бензинова система разход около 10 градско бензин... Да, на газ разхода е по-голям, но не и такива суми.
Отговори с цитат
Старо 18-09-09, 22:28
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор afterburner Виж публикация
Не си съвсем прав, не можеш да ме убедиш, че примерно моята кола ще даде с правилно работеща бензинова система разход около 10 градско бензин... Да, на газ разхода е по-голям, но не и такива суми.
Повече от 10 години имахме митсубиши галант работещо и на газ и на бензин. Тук даже има хора дето са го виждали.
Когато му сложихме газ цената и беше 30 стинки. Колата в градски условия на бензин с тежък режим на каране минаваше около 120 км с 20 лева. На газ с 20 лева и с хиляди компромиси при шофирането минаваше 130-140 км максимум. Карал съм го с два вида испарители ловато и брц. И при двата стойностите несе променяха. Да подчертая, че колата палеше на бензин всяка сутрин. След прехвърляне на газ ако незнае човек, че е на газ няма и да разбере. Всичко беше направено възможно по най-добрия начин за такава обикновена агу. За извън града икономията беше драстична, но дори баща ми, който повече от 100 невдига, никога нетовари и нетегли успя да го прегрее два пъти. Аз лично съм му сменял гарнитурата и покрай нея още маса неща. Калапаните бяха хидравлични и там дето блъска кобилицата в тях бяха заприличали на горната част на секач. След първото прегряване преправих и тях на механични, защото компресията беше умряла, а хлабина на хидравличните изгъзици няма как да се даде и вала ще отиде за нула време. Предположих, че и това му помага за склонност към прегряване, но не след дълго пак се случи прегряването.
Преди да го продам преди година се беше стигнало до там, че сутрин едвам палеше понеже беше с автоматично прехвърляне. Резултата беше сасипани инжектори до там, че при работа на газ неможеха да спират бензина и мешаше горивата. А на бензин неможеше да върви въобще. Резултата е ясен скапване на преди това перфектно работещата бензинова система. След смяната им се оправи, но като дръпна чертата и си сметна всичките главоболия и нищожната икономия
излиза, че съм се набутал даже, а несъм икономисал.
Положения подобни мога да разкажа за много мой автомобили...
Толкова съм упорит по някога, но дори и това непомогна. Вече никога небих карал кола с такова агу.
Та колко ти гори на теб бензин и колко газ в градки условия, но реално... Засечи добре и тогава пак ще коментираме. А след 1 година когато бензиновата ти система вече е история пак ще ми кажеш доволен ли си от газта.
Старо 19-09-09, 00:48
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

К'вото и да си говорите,има коли и коли,и уредби и уредби.И най-вече хора,кадърни да ги направят...Аааа,и досадници като мен дето не мирясват докато не се оправи всичко...
Какво се чудите на двоен разход на една кола с пълна инжекция и управления на запалването от ЕКУ,след като сте и сложили испарител с плочка и на газ тя е вече карбуратор...Как да работи като хората.Трябват една сурия "лъжечки" и пак няма да е както трябва.Две на ръка е,че при изпарителите винаги е едно и също:днеска върви и не харчи,утре обратното...
За инжекционните двигатели има инжекционни уредби.Някои стават за нещо,други-не.
Голфа харчи между 8 и 12 литра/100км и на бензин и на газ извънградско.Зависи колко го настъпвам.И между 10 и 15л/100км градско.Карам го и на двете горива.Разлика в литрите и да има ,е не повече от 1 литър.Реално е почти невъзможно да се хване.Но уредбата не струва пет'стин лева...А има и по-скъпи...
Старо 19-09-09, 01:02
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор Sotir Sotirov Виж публикация
К'вото и да си говорите,има коли и коли,и уредби и уредби.И най-вече хора,кадърни да ги направят...Аааа,и досадници като мен дето не мирясват докато не се оправи всичко...
Какво се чудите на двоен разход на една кола с пълна инжекция и управления на запалването от ЕКУ,след като сте и сложили испарител с плочка и на газ тя е вече карбуратор...Как да работи като хората.Трябват една сурия "лъжечки" и пак няма да е както трябва.Две на ръка е,че при изпарителите винаги е едно и също:днеска върви и не харчи,утре обратното...
За инжекционните двигатели има инжекционни уредби.Някои стават за нещо,други-не.
Голфа харчи между 8 и 12 литра/100км и на бензин и на газ извънградско.Зависи колко го настъпвам.И между 10 и 15л/100км градско.Карам го и на двете горива.Разлика в литрите и да има ,е не повече от 1 литър.Реално е почти невъзможно да се хване.Но уредбата не струва пет'стин лева...А има и по-скъпи...
С такава уредба и аз бих пробвал. Така има смисъл иначе е простотия.
Старо 19-09-09, 12:51
valio_stoilov's Avatar
Registered User

По подразбиране

Ок пичове, работата е ясна: или приготвям поне два бона за хубав ГИ или въобще не помислям за евтинджоси.
Сега трябва да сметна и при моето каране кога ще се избие инвестицията...
Старо 19-09-09, 22:29
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,353
По подразбиране

Цитат:
Автор valio_stoilov Виж публикация
Ок пичове, работата е ясна: или приготвям поне два бона за хубав ГИ или въобще не помислям за евтинджоси.
Сега трябва да сметна и при моето каране кога ще се избие инвестицията...
Никога няма избиване газовата уредба!
От нея има смисъл само в случайте когато колата е повредена бензинова система, няма я изобщо като в моя случай или се търси надеждност в офроуда. Добре направена газ с изпарител и плочка е най надеждния и безопасен вариант за гората.
Качествена работа на две горива аз не съм виждал или ако е имало е било за кратко.
Старо 20-09-09, 00:02
Registered User

По подразбиране

Който не вярва ето тук казвам пред всички,идва взима колата и кара ,седмица две или колкото му трябва да се убеди.Разхода на газ ми е 1 литър най много на дълго а на градско малко повече но никакъв случай двойно.Карам я вече 120-130 000км на газ.Не правете такива изказвания ще ви се смеят,половин България кара на газ.Или си купете друга марка кола.Дини,смени японските таралясници,купи си Мерцедес и не пиши глупости,че се ядосвам,във Враца още влаковете ли взривявате,в София таксиджийте направиха по 500 000км на газ,ако нямаше файда от газта да не мислиш,че ги вълнува екологията.
Отговори с цитат
Старо 20-09-09, 00:43
valio_stoilov's Avatar
Registered User

По подразбиране

Е добре де колеги, какво бихте ме посъветвали при следните параметри:
с докарването от Германия, Монтерото ми директно влезе в бокса за смяна на всичко необходимо.Тъй като гумичките на клапаните бяха се вдървили, директно смъкнаха и разхвърляха целият двигател- смениха сегменти, гумички и превантивно всичко, което можеше да ми даде ядове в бъдеще.Тъй като от сервиза ми внесоха колата след тази операция собственикът ми даде 100.000 км. гаранция при условие, че колата се кара на бензин.Познавайки шефа си мисля, че казаното не са думи, хвърлени на вятъра, но времето ще покаже.
За момента след бая каране по пътищата с около 500 килограма товар, перманентно палатка на покрива, гуми 31-ци и скорост 90-120 ми дава разход точно 12.4/100.В градско (пак с палатката) е около 15, но с по- кротко каране.Двигателят мърка и пали от раз.
Струва ли си според вас да слагам газ и по-конкретно ГИ???
Старо 20-09-09, 07:38
Registered User

По подразбиране

Ако я ползваш много си струваяако се кара рядко не=Но аз съм твърдо за газта,не познавам някой който да е сложил газ и да я е изхвърлил.
Отговори с цитат
Старо 20-09-09, 11:42
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Който не вярва ето тук казвам пред всички,идва взима колата и кара ,седмица две или колкото му трябва да се убеди.Разхода на газ ми е 1 литър най много на дълго а на градско малко повече но никакъв случай двойно.Карам я вече 120-130 000км на газ.Не правете такива изказвания ще ви се смеят,половин България кара на газ.Или си купете друга марка кола.Дини,смени японските таралясници,купи си Мерцедес и не пиши глупости,че се ядосвам,във Враца още влаковете ли взривявате,в София таксиджийте направиха по 500 000км на газ,ако нямаше файда от газта да не мислиш,че ги вълнува екологията.
Разхода на газ ти е един литър на секунда или на минута?
А иначе незнам за тамошните таксиметрови, който им дават завишаване на цените на услугите всяка вечер по новините, но тук одавна минаха на метан. Там и цената е друга. Един куб.м е 1,30.
А мерцедес съм имал и карал, но дизелов разбира се, но и те след 123 модел вече неструват и пукната пара. Немога да имам такава кола понеже аз неси ги купувам за да се права на гъзар, а за да си върша работа... Мен жените ми лягат и без мерцедеси и полицейски пагони.
Айде със здраве да си му сипваш на мерцедеса. Само подскажи модела на тоя твоя вълшебния, понеже на механична инжекция аз съм виждал поне 3 изхфърлени газови. Ако искаш интервю ще ти запиша с един потърпевш дето обиколи България заради тоя курник докато миряса и си го подкара на бензин. АМа той и на бензин от завода немое да работи както требва и гори колкото газката. 2,6 160 коня това е връх за марката в тези години все пак. Точно механика няма как да работи и на газ и на бензин... или е на едното или на другото средно нема.
Старо 20-09-09, 19:30
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Цитат:
Немога да имам такава кола понеже аз неси ги купувам за да се права на гъзар, а за да си върша работа... Мен жените ми лягат и без мерцедеси и полицейски пагони.

Ако искате да изтрия темата така си кажете а не се заяждайте един друг.
Старо 20-09-09, 20:29
Registered User

По подразбиране

Не я трий,не ми пречи,Дини,е образ в този форум като Стефан в другия.А щом като не вярва за газта,да дойде да вземе колата да покара една седмица и ако наистина е пич да напише честно нещата.Ако ме познаваше щеше да е сигурен че не се права на газар,много одавна ми е минало времето,а и пагони нося над 20г.тогава тази дума не съществуваше.
Отговори с цитат
Старо 20-09-09, 21:06
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Това със Стефан си е комплимент. Той е рядко срещан интелигентен човек в много области.
Сега да кажем нещо смешно като стана дума за пагони.
Живеех с един полицай в студентски град. Един понеделник сутринта рано ме буди. Дини бе Дини имаш ли лепило. Викам кво лепило бе за кво ти е това. Той вика требва ми лепило кво ще да е да си залепа пагоните. Викам кво прикааш ти бе мани ма да спа. Той вика абе дай некво лепило, че немам време да ги шия закъснявам.
Връщам се вечерта и кво да вида. Той зел конци игли и шие. Викам кво стана, а той намерил лепило и ги залепил. Те обаче паднали точно когато нетребвало та са изложил пред всички...
А иначе никъде несъм разбрал колко ти харчи на газ и колко на бензин. За теб и 30 на 100 газ може да е нормално за мерцедеса незнам иначе за проба ще намерим цел отряд. И бъди сигурен, че ако влизаш в нормите за иконимия аз ще съм първия който ще те похвали и ще ти свали шапка.
Старо 20-09-09, 21:34
Registered User

По подразбиране

Идвай да го вземеш и ако на дълго при нормално каране даде повече от 9/100газ,ще го запаля пред целия форум/където кажат/.В България има към 50 000полицай,не ;мога да съм одговорен за всички.Но щом като сте били заедно в една стая,правя си изводи
Отговори с цитат
Старо 21-09-09, 00:13
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

На дълго разход от 9 литра е възможен. Аз ти казах на дълго икономия с тази система има. При извънградско каране оборотите са почти постоянни няма вариране както при градското и дозирането е праволинейно. Затова на дълго разлика от бензиновата и така направената газова система е малка, но в градски условия разликата е почти невъзможно да е по-малка от двойна. В една такава система испарителя имитира карбуратора респективно при инжекцияна (изключвам механичната) имитира всички датчици даващи информация на компютъра и самия него следователно той е всичко. Е как мислиш 100 инжинери неса могли да сътворят един карбуратор или една програма за инжекцията да работи по презично от един гаражен жабар направил изпарител отговарящ за всички модели... Това е несериозно за коментиране...
Тук нестава въпрос за настройка и за величина на некви гаражни майстори. Тук става въпрос за реални неща.
Тя газката до самоков даде 25-30 литра газ на 100, но това незначи, че в градски условия негори по 50...

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 15:51.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.