назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Автомобилни газови системи

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 30-03-12, 15:48
brum brum извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2011
Публикации: 178
По подразбиране

Тогава остава въпроса къде трябва да се върже това разтоварване. Според майстора от когото купих системата това никога не се връзвало и се оставяло свободно. И той смята, че е някаква клапа за разтоварване, но не е сигурен при какви точно условия се включва. Но според Заволи (стр. 27 от прикаченият файл) това се връзва към всмукателния колектор. Ама никъде не обесняват защо ...

Нещо не можах да кача manual-а за монтаж на заволито. 13мб е, rar-а го събира под 9.5 (толкова е лимита), но rar не е разрешен. zip го събира на 9.75 и файла идва голям. Накрая направих rar във zip, събира се като лимит и ми дава database error. Затова има само картинка описваща точно връзването на тия работи.

П.С. Ей го целия manual - http://www.zavoli.com/upload/manuali/en_file_4.pdf
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	zavoli.JPG‎
Views:	66
Size:	133.3 KB
ID:	3781  

Последната редакция е извършена от brum : 30-03-12 в 16:00
Отговори с цитат
Старо 30-03-12, 16:27
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 2,491
По подразбиране

Всичко изпарители за ГИ имат разтоварващ клапан,който газаджиите оставят свободен,тоест излишното гориво се изпуска в атмосферата.На практика то е толкова малко,че не се и усеща.И аз съм мислел да го вързвам към колекторите,обаче...има едно обаче...при този тип изпарители има вариянт да се скъса или саморазглоби мембраната за високо налягане вътре.Тогава от въпросния клапан започва да шурти газ,а налягането в рейката пада до степен да не може да се захрани мотора.Това ми се е случвало 3 или 4 пъти през годините на различни коли с ГИ.Не ми се мисли какво може да стане ако разтоварващия клапан е вързан към колекторите и се случи това...
Старо 30-03-12, 19:24
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,353
По подразбиране

Цитат:
Автор brum Виж публикация
Тогава остава въпроса къде трябва да се върже това разтоварване. Според майстора от когото купих системата това никога не се връзвало и се оставяло свободно. И той смята, че е някаква клапа за разтоварване, но не е сигурен при какви точно условия се включва. Но според Заволи (стр. 27 от прикаченият файл) това се връзва към всмукателния колектор. Ама никъде не обесняват защо ...

Нещо не можах да кача manual-а за монтаж на заволито. 13мб е, rar-а го събира под 9.5 (толкова е лимита), но rar не е разрешен. zip го събира на 9.75 и файла идва голям. Накрая направих rar във zip, събира се като лимит и ми дава database error. Затова има само картинка описваща точно връзването на тия работи.

П.С. Ей го целия manual - http://www.zavoli.com/upload/manuali/en_file_4.pdf
Готово, вече всичко е разрешено и няма лимити.
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 15:14.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.