назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Автомобилни газови системи

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 26-01-13, 14:52
yancho yancho извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2013
Публикации: 7
По подразбиране ГИ за Кия Спортич

Здравейте, нов съм в този форум и от скоро съм собственик на кия спортич. Искам а й сложа газова уредба. Спрял съм се на гозов инджекцион, но все още събирам инфо. Искам да попитам собствениците на такива кии от кой ГИ са доволни. Два дни се ровя в нета и главно всеки си хвали неговото. Четох нещо за някакви бързи дюзи или нещо подобно.Ако някои ми препоръча сервиз или майстор от който е доволен ще съм благодарен. Аз съм от Хасково, но мога да отида и до Пловдив или Стара Загора за монтажа. Кията е 2.0, 95 коня. Приемам всякакви съвети относно газифицирането на кията.
Отговори с цитат
Старо 27-01-13, 02:07
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 2,491
По подразбиране

Здрасти,колега.За твоя модел каквато и газова инжекция да сложиш,ако е настроена сравнително правилно не би трябвало да има проблеми.Просто 8-клапановата не е придирчива.За винтилката ,обаче,си трябват бързи дюзи и комп с повечко опции на настройките иначе проблемите няма да закъснеят.
Успех.
Старо 27-01-13, 13:55
yancho yancho извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2013
Публикации: 7
По подразбиране

Благодаря ти за бързия отговор. Значи се насочвам към по бюджетен вариант.
Отговори с цитат
Старо 27-01-13, 19:30
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Цитат:
Автор yancho Виж публикация
Благодаря ти за бързия отговор. Значи се насочвам към по бюджетен вариант.
Сервиза е във Димитровград , търсиш Въчо 0899837607
Старо 27-01-13, 20:08
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 1,729
По подразбиране

Цитат:
Автор Sotir Sotirov Виж публикация
Здрасти,колега.За твоя модел каквато и газова инжекция да сложиш,ако е настроена сравнително правилно не би трябвало да има проблеми.Просто 8-клапановата не е придирчива.За винтилката ,обаче,си трябват бързи дюзи и комп с повечко опции на настройките иначе проблемите няма да закъснеят.
Успех.
Не знам за газта, но на фе мотор 8 клапана на мазда 929 купе, който по въртящ момент е колкото 16 винтиловия фе мотор, дюзите на бензина са по 2,4 ома и 460 кубика. Не знам на какво казвате в газта бързи, но за бензиновите модели тези са бързи и с много голям дебит. Имам наблюдения върху динамиката на кия 16в и на тази мазда и смело мога да кажа, че въпреки 8-те си клапани тази мазда излиза от ниските много по-бързо и мотора има много по-голяма динамика. Според мен всичко се дължи точно на тези инжектори и електрониката работеща с тях.
Старо 11-02-13, 22:59
sonny's Avatar
sonny sonny извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Nov 2009
Публикации: 41
По подразбиране

Бягаш от фобос, слагаш си Бардолини, без значение дали самото Бардолини или бюджетния му вариант Вега, слагаш дюзи 1,5ома и е желателно, но не и задължително система за омасляване на клапаните, оскъпява с около 150лв. Принципно за тая система казват, че се препоръчва за азиатските коли, защото им били слаби клапаните, но все пак знаем колко карат такситата и то с обикновенни газови, така, че според мен това може да се сложи само ако човек има пари в излишък.
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 17:13.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.