назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Машини инструменти и други пособия

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 11-09-14, 13:06
brum brum извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2011
Публикации: 178
По подразбиране CNC рутер?

Нещо съм се зарибил да си намеря нова играчка. Намерих един кратък курс за такива машини (малко комбиниран - 3D принтер, CNC рутер и нещо като машина за лазерно рязане).

И мисля да си взема един малък CNC рутер. Нещо от тия с работна площ 30х40 сантиметра (реално са 28 на 40). Има и вариант за 40 х 60 см машина, ама си мисля, че и малкият ще ми стига - все пак е нещо като хоби играчка .

Гледам едни китайски дето са по 1500 долара, 4 осови - http://www.aliexpress.com/item/Free-...846020396.html . Пращат уж от Англия и няма мито и ДДС, та цената ще е крайна. Тук същият е почти 5000лв (минимални несъщвествени разлики, явно ги правят на същото място).

4 осовият посволява да се правят всякакви интересни извращения - като примерно оси с особенни форми по тях .

Поразпитах какво трябва да се гледа и за какво да се внимава. Машината има забележки, но няма купешки вариант за 4 цифрена сума дето да ги няма същите. Направляващите оси са малко тънки (13мм по Z) и при по-голяма скорост и твърд материал може да криви. Но пък това лесно се компенсира като скоростта се определя според материала за да не се стига до тоя момент.

Та някой има ли съвети за тия машинки? За какво да внимава, за какво да гледам, насоки разни?
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 08:45.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.