назад   Offroad-Monsters Форум > Други форуми > Електронни устройства > Радиостанции

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 22-07-09, 00:19
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,353
По подразбиране

Цитат:
Автор NEMESIS Виж публикация
Чета и не вярвам какво виждамКакво значи "трябва да се пипне" чисто нова станция?
За мене това може да значи само едно-некачествена изработка-сглобено в някоя провинция на китай дето са 1 век назад в развитието сиНай вероятно там ползват същите станции по оризищата да подържат връзка и да не се загубят,също и връузка между отделните колиби в селищата.

Под масата съм
Старо 22-07-09, 01:06
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Цитат:
Чета и не вярвам какво виждамКакво значи "трябва да се пипне" чисто нова станция?
За мене това може да значи само едно-некачествена изработка-сглобено в някоя провинция на китай дето са 1 век назад в развитието сиНай вероятно там ползват същите станции по оризищата да подържат връзка и да не се загубят,също и връузка между отделните колиби в селищата.
Същото е като с руските части и сглобки.Купуваш ново и оправяш бакиите на производителя...
Старо 22-07-09, 01:32
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

Цитат:
Автор Sotir Sotirov Виж публикация
Същото е като с руските части и сглобки.Купуваш ново и оправяш бакиите на производителя...
Аз съм го казвал и пак ще го кажа:Лично аз не съм имал никакви сериозни проблеми с Руските части и детайли.Говорим за Руските-не за тези дето пише на тях че са Руски а те всъщност са правени някъде около нас,съвсем наблизо-по точно в турция.
С Руската техника нямам ядове никакви аз,за сметка на това с китайската имах много-от строшените чукове,клещи от желязо за лъжици,отверки от тел,ключове кашкавалени,даже познавам и няколко човека дето си купиха гуми китайски и 2 от гумите изгърмяха за порядък по малък от 200 километра пробег-за сравнение аз карам Руските гуми откакто съм купил УАЗ-а и нема ни мръднали ни гръмнали.
Та и тия станций-аз мисля че по скоро ще се свържа с Мелмак и ще си приказвам с Алф по такава станция отколкото с човек на другия байр
И в подкрепа на "хубавото" китайско производство-ето как строят и произвеждат-май основите на блоковете са от бамбук-приличат на някакви наколни жилища от тези на племената по поречията на Амазонка )
http://urod.ru/news/14754/

Последната редакция е извършена от NEMESIS : 22-07-09 в 02:17
Отговори с цитат
Старо 22-07-09, 09:03
vasstop vasstop извън линия
...

Дата на регистрация: Jul 2009
Публикации: 23
По подразбиране

Е все пак идват от Хонг Конг колега, което не се вписва точно в твоя образ за Китай...
Отговори с цитат
Старо 22-07-09, 12:25
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Цитат:
Аз съм го казвал и пак ще го кажа:Лично аз не съм имал никакви сериозни проблеми с Руските части и детайли.Говорим за Руските-не за тези дето пише на тях че са Руски а те всъщност са правени някъде около нас,съвсем наблизо-по точно в турция.
С Руската техника нямам ядове никакви аз,за сметка на това с китайската имах много-от строшените чукове,клещи от желязо за лъжици,отверки от тел,ключове кашкавалени,даже познавам и няколко човека дето си купиха гуми китайски и 2 от гумите изгърмяха за порядък по малък от 200 километра пробег-за сравнение аз карам Руските гуми откакто съм купил УАЗ-а и нема ни мръднали ни гръмнали.
Та и тия станций-аз мисля че по скоро ще се свържа с Мелмак и ще си приказвам с Алф по такава станция отколкото с човек на другия байр
И в подкрепа на "хубавото" китайско производство-ето как строят и произвеждат-май основите на блоковете са от бамбук-приличат на някакви наколни жилища от тези на племената по поречията на Амазонка )
http://urod.ru/news/14754/
Ххаха. Направо ги искърти тия китайци.
За съжаление наистина има няква истина в това. Стоки произведени в китай по японски лиценз на япоснки марки нямат нищо общо с оригинала. Правили сме сравнение елементарно на два апарата еднакви носещи една марка. Единия правен в япония другия в китай и разликата беше очеизвадна.
Но и това може да се промени някой ден...Вече има доста качествени китайски стоки. Та то всичко вече се прави там. Нали знаете, че през войната на всички немски стоки влизащи в англия е било задължително да се пише made in germany, защото англичаните са смятали, че немските стоки са с ниско качество както китайските сега. Един ден обаче се оказва, че немските стоки не само, че са по-евтини, но и са много по качествени и това made in germany става емблема за качество, което се пренася и при нас и го има и до днес...
Па ние у България като нищо непроизвеждаме сме най-добре. Само намираме мана на чуждите стоки. Консуматори майката да си...
Старо 22-07-09, 12:29
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

За това че всичко се прави в китай-аз не съм никак съгласен.Има си хубави стоки и те определено не са китайски.
Абе много ориззззззззз има да излапат китайците докато почнат да правят нещо качествено
Отговори с цитат
Старо 22-07-09, 19:47
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Старо 22-07-09, 19:51
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Цитат:
За това че всичко се прави в китай-аз не съм никак съгласен.Има си хубави стоки и те определено не са китайски.
Абе много ориззззззззз има да излапат китайците докато почнат да правят нещо качествено
Това може и да е било,но отдавна не е...ше знайш...Китайците са на светлинни години напред вече.А и продължават да се отдалечават от останалия свят.И това е така,защото за заели почти всички видове пазарен сегмент.Искаш евтино-те,ама боклук.Ама е евтино.Искаш качество-те,ама е скъпо...Светкаш ли се?
Та,малко встрани от темата,значи,повдигаме Голфа с Йори и си купувам чисто нови гуми 195х65х15,Вредщейн,зимни.Порблемите почнаха още с първото влизане в гората-3 гуми на капла,а вътре пълно с борови иглички....Добре,че Йори ми е подготвил комплект за ремонт на гуми.Сега съм доста добър гумаджия.След 3 месеца и около 20 000км ми писна и въпросните гуми ги подарих на Асен.Купих си китайски,по нета-КЕНДА.Исках и малко по-голям размер-205х65х15-103 лв/бройката.Тук,в София най-евтините бяха 146лв/бр.САВА.От тогава съм минал близо 50 000 км.Да чукна на дърво,още нямам спукана гума.А съм ги трил,палил,търкал,спадал,помпал и т.н.А и карам горе долу еднакво он и офф...Ти си прави сметката колко са куци китайците..
П.П.Следващите гуми,за зимата,пак ще бъдат китайски...
Старо 23-07-09, 08:55
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Публикации: 364
По подразбиране

Кенда, Максис, все големи китайски производители на гуми с много добро реноме! Китайците имат и много качествени и световно продавани стоки.
Отговори с цитат
Старо 23-07-09, 09:07
...

По подразбиране

Темата не беше ли за радиостанции бе колеги
Отговори с цитат
Старо 23-07-09, 20:47
Тодор Георгиев's Avatar
Тодор Георгиев Тодор Георгиев извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2009
Публикации: 159
Thumbs up

Цитат:
Автор vasstop Виж публикация
Темата не беше ли за радиостанции бе колеги
О,не дръж на тия неща ...

Последната редакция е извършена от Sotir Sotirov : 23-07-09 в 21:26 Причина: п.г.
Отговори с цитат
Старо 24-07-09, 07:57
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
Автор Тодор Георгиев Виж публикация
О,не дръж на тия неща ...
Ние сме над тези неща
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 04-08-09, 08:59
...

По подразбиране

Дойде вчера:

Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	IMG_6582.jpg‎
Views:	754
Size:	93.6 KB
ID:	1245  
Отговори с цитат
Старо 05-08-09, 09:01
...

По подразбиране

sparky,
Остави някакъв телефон за контакт моля, да направим профилактиката и на тази пущина...
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
Старо 05-08-09, 09:33
sparkybg's Avatar
sparkybg sparkybg извън линия
Дървен философ

Публикации: 546
По подразбиране

0889072757

DAIHATSU FEROZA 1.6i 16V '90
NISSAN TERRANO II 2.7TDI '99
Отговори с цитат
Старо 06-08-09, 21:03
...

По подразбиране

Много благодаря на Sparky за оказаното съдействие
Вече и аз имам работеща като хората станция...
Отговори с цитат
Старо 07-08-09, 21:55
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Е, за нищо.

Както видя, процеса е многократно отработен.

Отговори с цитат
Старо 17-08-09, 15:26
Dino's Avatar
Dino Dino извън линия
Плямпало.

Дата на регистрация: Jun 2009
Публикации: 24
По подразбиране

Я аз като пълен лайк на тема радиотехника да попитам нещо. Какво радиостанция ще ми препоръчате. Не ми трябва нещо хипер хай-тек. Искам САМО да дръжи батерията дълго и да има голям обхват. Под голям разбирайте на големи разтояния. Не искам много,нали?!?!?!?
Старо 17-08-09, 17:04
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,353
По подразбиране

Чуй се със Спарки, той е с най много технически опит по въпроса.
Старо 17-08-09, 17:38
Dino's Avatar
Dino Dino извън линия
Плямпало.

Дата на регистрация: Jun 2009
Публикации: 24
Wink

Мерси за бързия отговор.
Старо 22-12-09, 10:55
dido_vv dido_vv извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Dec 2009
Публикации: 3
По подразбиране

Цитат:
Автор Sotir Sotirov Виж публикация

Цената е 70лв/бр със зареждачка.Моля да съберем бройка,за да не ходя 10 пъти до магазина...

Въпросът ми е към хората притежаващи вече тази станция:Какъв е точния модел за да видя характеристиките и дали това нещо все още се продава на Илиенци?
Благодаря предварително!!!
Отговори с цитат
Старо 22-12-09, 10:59
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Нама да намериш нито книжка, нито характеристики, нито софтуер за програмиране.

Най-добре питай какво те интересува.

Отговори с цитат
Старо 23-12-09, 21:36
Registered User

По подразбиране

Ами ситуацията е следната: Преди 4 или 5 години си купих радиостанции MIDLAND G5 и ги използвахме многократно за връзка между две коли. Напоследък доста се позачетох във форумите относно радиовръзките и ми стана доста интересно. Та от всичко прочетено съм наясно, че гореспоменатите станции са "детски играчки". И ако трябва да конкретизирам по точно, идеята ми е да придобия лиценз и да се обурудвам с нещо по сериозно за радиокомуникация. За съжаление за последния изпит не се записах защото имах проблем две седмици със сервиза на една измервателна машина и бях командировка в Пловдив, та нито се записах нито се явих. Но както се казва: Не губи кураж идва друг тираж. А хубавото от ситуацията е пък, че "зарибих" колегата от фирмата и на следващия изпит живот и здраве май ще ходим двамата. Просто прочетох добри отзиви за въпросната станция и ми беше интересно да и видя характеристиките и дали все още се намира на тази цена? И последно, но със сигурност най-важното което исках да отбележа, че от всичко научено до тук от форумите дължа едно огромно БЛАГОДАРЯ на SPARKYBG, защото отговорите му са изключително изчерпателни и човек може да придобие доста голяма представа за това "Що е то радиовръзка и имали почва у нас?".Дано има повече хора като теб, защото в крайна сметка човек до човек опира и опита и познанията е хубаво да се препредават до някаква степен.Май доста дългичко стана, но просто изразих личното си мнение!
Поздрави и весели празници!!!
Отговори с цитат
Старо 23-12-09, 23:13
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

WOUXUN KG-UVD1P e СТАНЦИЯТА! Двубандер, при това.

от тук:
www.409shop.com

и тук:
www.radiogearpro.com

Няма аналог на тая цена. Точно за радиолюбители се е утепАла!

Иначе, на същата фирма има и по-евтинки, еднобандови. Също са добри.

Отговори с цитат
Старо 15-01-10, 09:48
Registered User

По подразбиране

В крайна сметка станциите са следните:
За мен YAESU FT-60R и за колегата WOUXUN KG-UVD1P. От форумите прочетох, че и едната и другата имат плюсове и минуси, но то май за всичко е така. Сега ще се стягаме за следващия изпит. Погледнах в сайта на КРС,че няма обявена дата.Някой знае ли колко е минимума от кандидати за провеждане на изпит?
Отговори с цитат
Старо 15-01-10, 09:51
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Май 5 човека. А изпит има всяка година по време на радиолюбителския събор в Казанлък. Миналата година имаше още 2 изпита след това, но е въпрос на хора, или по-точно колко ще се съберат.

Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 00:38.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.