назад   Offroad-Monsters Форум > Други форуми > Електронни устройства > Радиостанции

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 19-01-09, 15:47
sparkybg's Avatar
sparkybg sparkybg извън линия
Дървен философ

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 546
По подразбиране

Цитат:
Автор veritas Виж публикация
Ще се радвам че си апя палците от яд
Питай ме мене, дето причината толкова хора да си купят, я смятам че е в мен. Баси излагацията!!!

DAIHATSU FEROZA 1.6i 16V '90
NISSAN TERRANO II 2.7TDI '99
Отговори с цитат
Старо 19-01-09, 17:50
Ivan Lichev's Avatar
Ivan Lichev Ivan Lichev извън линия
парий

Публикации: 30
По подразбиране

Цитат:
Автор sparkybg Виж публикация
Питай ме мене, дето причината толкова хора да си купят, я смятам че е в мен. Баси излагацията!!!
хаха, таман ако си ме включил в доставката, ще е подобрена мойта
Отговори с цитат
Старо 19-01-09, 22:21
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН!!! Говорих на репитера с поне 5-6 човека. Казаха че сега PUXING-а звучи прекрасно. Малко по-късно ще опиша решението на проблема.

Отговори с цитат
Старо 19-01-09, 22:24
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,353
По подразбиране

Чекаме баце, щото тъкмо мислех да го проверявам колко е ударо-устойчив
Старо 20-01-09, 07:31
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН!!! Говорих на репитера с поне 5-6 човека. Казаха че сега PUXING-а звучи прекрасно. Малко по-късно ще опиша решението на проблема.
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 20-01-09, 11:52
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Съжалявам за забавянето, но хубавите неща бавно стават.

Ето и начина за решение на проблема:

Инструмента за отвиване на гадните гайки, правен в някой мизерен китайски гараж, но вършещ перфектна работа.

Отварянето на радиото. Става като се подпъхне отвертка в долната част, между алуминия и пластмасата, и внимателно се напъне. Преди това трябва да се извади гумичката, уплътняваща конекторите за комутатор и кабел за програмиране.

Ето и как изглежда моя "тунинг" на тясната дупка на микрофона, отвън. Разширил съм я, и съм пробил още 2 дупки. Тая модификация сама по себе си дава съвсем малко подобрение, и не е решението, което търсих.

Отвореното радио. Долната платка, където са бутоните, дисплея и микрофона, има няколко разновидности. При по-новите модификации например, говорителя не е свързан с жици към платката, а има контакти на самата платка, които контактуват с изводите на говорителя, а самия говорител е завъртян на 180 градуса, в сравнение с тоя на картинката. Това донякъде улеснява нещата, понеже цялата платка може да се свали, без използването на поялник. Не че се плаша да държа поялник, но просто е по-практично и лесно.

Това е тримера за девиацията, който също се помества, за да може силата, с която чуват слушащите, да е по-нормална при нормално говорене, вместо да трябва да се говори силно. Спокойно и без никакви проби и грешки можете да го сложите в положението, в което е на снимката. Може и още да се усили, но не е нужно. Така нивото е добро. Завърта се по часовниковата стрелка, спрямо оригиналната настройка. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА НЕ СЕ ПИПА ДРУГИЯ ТРИМЕР, БЕЗ ДА ИМАТЕ НА РАЗПОЛОЖЕНИЕ ЧЕСТОТОМЕР. Той е за фина настройка за честотата, и фабрично е настроен както трябва. Намира се в долната част на същата платка, и за съжаление не се вижда на картинките.

Това са изводите на микрофона, запоен към платката. На двете празни контактни площадки в дясно беше сложен кондензатор успоредно на микрофона. Трябва да се махне. От най-ситните е. Маха се лесно, като само внимателно се нагрее с човката на поялник. Отлепва се веднага. Аз в случая го изчегъртах с чесовникарска отвертка, което не препоръчвам, особено на неопитни колеги, не свикнали с номерата на SMD елементите. Могат да се отлепи или прекъсне пистата, стигаща до микрофона, и от там да се наложи още кьоравене с възстановяването и. Така че, чиста работа - с поялник.

Това е отворената платка с бутоните и дисплея. Червеното рингче около микрофона е разковничето. Фабрично го няма, а дупката, в която влиза микрофона в корпуса, е с около 2мм по-голям диаметър от диаметъра на микрофона, и микрофона не контактува по никакъв начин с корпуса. На доста други модели станции, минавали ми през ръцете, микрофона обикновено е закрепен за корпуса, и е свързан с платката посредством жички. Точно това ме накара да пробвам номера с уплътняването. Идеята е да се уплътни пространството между микрофона и корпуса, за да не могат звъковите вълни да минават покрай микрофона, а вместо това да се улавят от него. Другия механизъм, за който се сещам е че от ниските честоти в говора, донякъде вибрира и самия корпус, а от високите - не. Тъй-като няма пряка и близка връзка между микрофона и корпуса, то кутията вибрира спрямо микрофона, и от там му предава повече ниски честоти. С уплътняването с въпросната гумичка, микрофона се връзва акустично с кутията, и тия нискочестотни вибрации се елиминират, понеже микрофона вибрира заедно с кутията, което гаси същите ниски честоти, които преди това бяха в повече.

Това е модификацията на кутията, както изглежда отвътре. Освен трите дупки, които се виждат ясно, вътре имаше и един пластмасов "кръст", който изчегъртах. Това дава "по-пряка видимост" от дупките към микрофона. Пак да кажа че това даде само частичен и малък ефект, но все пак някакъв ефект имаше.

Ето и самоделното уплътнение в едър план. Същото може да се постигне и с резанче силиконов шлаух с подходащ размер. Тънкостта е дебелината на "филията" да се подбере така, че да може микрофона все пак да влезе достатъчно надолу. В противен случай платката може да се огъне в частта и около микрофона, и да даде накъсо с някой от елементите на горната платка. Аз по някаква случайност го уделих от първия път. Забележете и че леко и внимателно, с помощта на часовникарска отвертка и игла, съм разрошил "килимчето", залепено върху микрофона. Ефекта "разрошването" е спорен, понеже направих всичко накуп, и не бих могъл да кажа дали наистина има такъв.

Това е и нещото, от което си отрязах с ножица самоделното уплътнение. Просто това имах под ръка. Вероятно с О-пръстен с подходяща дебелина и диаметър би се получило не по-зле.

Ето и близък план на монтираната платка. Забележете че уплътнението си е свършило перфектно работата, да затвори разстоянието между микрофона и кутията.

Еми, това е. Вероятно същата процедура би се отразила добре и на WEIERWEI V1000, и смятам в близките дни да опитам, понеже по стечение на обстоятелствата днес пристигна една.

Нещото, което ми се ще да опитам е дали само със слагането на уплътнението и вдигането на девиацията, ефекта няма да е същия, близък, а защо не и по-добър. Малката фабрична дупка на корпуса по дефиниция би-търябвало да усилва точно високите честоти, и да спира ниските. Просто трябва да се опита на някоя "девствена" станция. Твърде вероятно е да се получи съвсем не лош вариант.

Еми, това е от мен. Както съм обещал, готов съм да се заема на оправя проблема на всички на които съм внесъл станции, или са си купили, четейки моите препоръки, и имат проблем. За щастие това е проблем само на някакъв процент от станциите, а не на всичките.

Отговори с цитат
Старо 20-01-09, 14:55
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Моля ако някой реши да си човърка станциите сам, да сподели после резултата. Станцията на Veritas е у мен, и довечера вече няма да е "девствена"

Може да се чуваме през репитера ако желаете да сравняваме. Поне хората от София.

Отговори с цитат
Старо 20-01-09, 14:57
veritas's Avatar
Пустиняк

По подразбиране

Цитат:
Моля ако някой реши да си човърка станциите сам, да сподели после резултата. Станцията на Veritas е у мен, и довечера вече няма да е "девствена"

Може да се чуваме през репитера ако желаете да сравняваме. Поне хората от София.
No comment

п.с.Само ме е яд ,че работиш толкова далеч от мен
Никво отказване.
Отговори с цитат
Старо 20-01-09, 15:04
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Цитат:
Автор veritas Виж публикация
No comment

п.с.Само ме е яд ,че работиш толкова далеч от мен
Долу има ресторантче. Дават и бира, и квото щеш. В същата врата от където излязох. Чат-пат пием по биричка с колеги от форумите.

...ама, по-добре някъде по горите и шубраците. За някоя и друга мръвчица и биричка място в джипката ми винаги ще се намери.

...а и както си говориме, наличието на тия нещица някъде е съвсем самодостатъчно условие за консумацията им!

Само да отметна малко зора, дето ми е на главата в момента...

Отговори с цитат
Старо 20-01-09, 15:21
veritas's Avatar
Пустиняк

По подразбиране

Цитат:

...ама, по-добре някъде по горите и шубраците. За някоя и друга мръвчица и биричка място в джипката ми винаги ще се намери.

...а и както си говориме, наличието на тия нещица някъде е съвсем самодостатъчно условие за консумацията им!
Едва ме нави

Цитат:
Само да отметна малко зора, дето ми е на главата в момента...
ДокЪт има работа ше има и за гореспоменатите благинки Така че таман ше се позатопли и ше е префектно за цър-пър
Никво отказване.
Отговори с цитат
Старо 20-01-09, 22:17
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

След успешното оправяне на две 888-ци и една V1000-рка, вече мога да направя ъпдейт, дето се вика.

Накратко: Няма смисъл да се пипа пластмасата, освен ако дупката никаква я няма. Ако е много миниатюрна, може леко да се разшири с игла за шиене, при това от тънките. Повече не и е необходимо. Само се слага гумичката, и се вдига девиацията - както съм показал на снимката. Натренирал съм се, и цялата процедура я извършвам за 2-5 минути.

Снощи и днес един болюк народ ме слуша на репитера, и са единодушни че вече станциите звучат безупречно.

Отговори с цитат
Старо 21-01-09, 10:22
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Йори, кво стана с твойта?

Отговори с цитат
Старо 21-01-09, 19:21
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,353
По подразбиране

Цитат:
Йори, кво стана с твойта?
Ще ви запознавам
Старо 21-01-09, 22:21
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Ще ви запознавам
Няма грижи. Ще гледам да мина тия дни. А ако междувременно се видиш с Veritas, дай му я на него. Оказа се че работиме на 200м един от друг.

Отговори с цитат
Старо 22-01-09, 14:12
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Току що взех О-пръстенчета. 5x1, 5x1.5 и 5x2. Ще видя кой от трите размера ще пасне, но във всеки случай работата се упрости още-повече, до към 5 минути на станция.

Отговори с цитат
Старо 23-01-09, 01:57
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

5x1.5 е най-добре пасващия О-пръстен. Днес успешно оправих още една.

Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 00:23.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.