назад   Offroad-Monsters Форум > Обяви и реклами > Обяви и реклами

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 26-05-12, 17:11
явор иванов явор иванов извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2011
Публикации: 277
По подразбиране купувам спортна седалка

даваите предложения0888338861
Отговори с цитат
Старо 26-05-12, 23:22
PinMaster PinMaster извън линия
Registered User

Дата на регистрация: May 2011
Публикации: 47
По подразбиране

Какъв спорт практикуваш?

Ако си алкохолик-практик - имам удобна кухненска седалка - професионална ;) Не й омекват краката преди шестото голему ;)
Отговори с цитат
Старо 26-05-12, 23:52
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,334
По подразбиране

Разгледай моделите на тази марка. Има голямо разнообразие. Аз ще взимам такива.

http://www.polyperformance.com/shop/...-1-c-2235.html

В никакъв случай не си купувай седалка от България. Тук седалки за офроуд не се продават. Ташаците на илиянци и другите тунинг магазини не стават за нищо. Трошливи боклуци са, издържат само няколко скачания и стават на парчета. Вече го ядох с два боклука от различни фирми. В никакъв случай не купувай седалки с марката FK. Това са лайна!
Старо 27-05-12, 11:15
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
IVAYLO BLIZNAKA IVAYLO BLIZNAKA извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Oct 2009
Публикации: 166
По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Разгледай моделите на тази марка. Има голямо разнообразие. Аз ще взимам такива.

http://www.polyperformance.com/shop/...-1-c-2235.html

В никакъв случай не си купувай седалка от България. Тук седалки за офроуд не се продават. Ташаците на илиянци и другите тунинг магазини не стават за нищо. Трошливи боклуци са, издържат само няколко скачания и стават на парчета. Вече го ядох с два боклука от различни фирми. В никакъв случай не купувай седалки с марката FK. Това са лайна!

Точно тези не ги препоръчвам,те стават само ако колата ще ходи на изложения.Личи си по ценовата разлика спрямо другите фирми за спортни седалки.
Ето линк за спортни седалки.Не случайно са разделени спрямо това за какво ще ги ползваш.
http://redartdev.com/index.php?optio...mart&Itemid=21

И тук се продават всякакви седалки важното е да знаеш какво ти трябва като седалка.Има много различни модели но някои от тях са се наложили с времето.Седалката се избира спрямо колата,тегло на водача,ръст и още много други.

Последната редакция е извършена от IVAYLO BLIZNAKA : 27-05-12 в 11:22
Отговори с цитат
Старо 27-05-12, 13:31
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор PinMaster Виж публикация
Какъв спорт практикуваш?

Ако си алкохолик-практик - имам удобна кухненска седалка - професионална ;) Не й омекват краката преди шестото голему ;)
имам си цяла крьчма за алкохолните навици седалката ми трябва за витарката

Последната редакция е извършена от явор иванов : 27-05-12 в 13:48
Отговори с цитат
Старо 27-05-12, 16:22
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор IVAYLO BLIZNAKA Виж публикация
Точно тези не ги препоръчвам,те стават само ако колата ще ходи на изложения.Личи си по ценовата разлика спрямо другите фирми за спортни седалки.
Ето линк за спортни седалки.Не случайно са разделени спрямо това за какво ще ги ползваш.
http://redartdev.com/index.php?optio...mart&Itemid=21

И тук се продават всякакви седалки важното е да знаеш какво ти трябва като седалка.Има много различни модели но някои от тях са се наложили с времето.Седалката се избира спрямо колата,тегло на водача,ръст и още много други.
Тази фирма не я знаех. Онези, които съм препоръчал на Явор ми се виждат добри и достъпни като цени, защото на същите цени тук се взимат лайна.

Казваш, че и тук има от къде да се купят седалки. Би ли споделил къде са тези места дето като отида мога да седна и да си избера седалка. Имам обаче условие, седалката задължително ми трябва да е с регулируема облегалка. Коритото не ми върши работа. Знам мнението ти по този въпрос, но такъв е моят избор.
Старо 27-05-12, 18:49
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Тази фирма не я знаех. Онези, които съм препоръчал на Явор ми се виждат добри и достъпни като цени, защото на същите цени тук се взимат лайна.

Казваш, че и тук има от къде да се купят седалки. Би ли споделил къде са тези места дето като отида мога да седна и да си избера седалка. Имам обаче условие, седалката задължително ми трябва да е с регулируема облегалка. Коритото не ми върши работа. Знам мнението ти по този въпрос, но такъв е моят избор.

За да седнеш в спортна седалка и да разбереш дали тя ще ти пасне ти трябва и спортна кола в която да я сложиш.Кола която да я караш спортно или на състезания.Тогава се разбира много бързо от каква седалка имаш нужда.
Ако ще караш джипа само на разходки и пазар не е нобходимо да е спортна.Но е гадно и опасно да караш екстремно в фотьойл или на табуретка.
Един пресен пример ще дам.Сега на Лазарово седалката в Рубикона се изметна,изкриви или както там се казва точно в най неподходящият момент.Знаех че ще стане така защото имам опит,но въпреки всичко подкарах джипа в трасето.Сещаш се какво стана.В един момент нямах педали с които да реагирам и увиснахме като сопол на един сипей.Преди това счупих колче защото отскочихме от едни коловози.Спортната седалка се кара със спортни колани.И няма реглажи.Всичко друго е компромис.
А няма реглажи защото спортна кола,джип,лодка и тн се карат със задника а не с ръцете.Но това се разбира едва тогава когато се сраснеш с возилото което караш.

Последната редакция е извършена от IVAYLO BLIZNAKA : 27-05-12 в 19:07
Отговори с цитат
Старо 27-05-12, 20:17
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Нещата са така както ги казваш, но на този етап ние сме си любители, а не професионални състезатели
Старо 27-05-12, 22:25
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Нещата са така както ги казваш, но на този етап ние сме си любители, а не професионални състезатели
Темата е за спортна седалка.Даже и в ''Старт от скрапа'' им дават истински седалки.А те са спортни без реглажи и други екстри.
Старо 28-05-12, 10:46
Registered User

По подразбиране

Цитат:
За да седнеш в спортна седалка и да разбереш дали тя ще ти пасне ти трябва и спортна кола в която да я сложиш.Кола която да я караш спортно или на състезания.Тогава се разбира много бързо от каква седалка имаш нужда.
Ако ще караш джипа само на разходки и пазар не е нобходимо да е спортна.Но е гадно и опасно да караш екстремно в фотьойл или на табуретка.
Един пресен пример ще дам.Сега на Лазарово седалката в Рубикона се изметна,изкриви или както там се казва точно в най неподходящият момент.Знаех че ще стане така защото имам опит,но въпреки всичко подкарах джипа в трасето.Сещаш се какво стана.В един момент нямах педали с които да реагирам и увиснахме като сопол на един сипей.Преди това счупих колче защото отскочихме от едни коловози.Спортната седалка се кара със спортни колани.И няма реглажи.Всичко друго е компромис.
А няма реглажи защото спортна кола,джип,лодка и тн се карат със задника а не с ръцете.Но това се разбира едва тогава когато се сраснеш с возилото което караш.
Това означава ли, че коритото трябва просто да е здраво и (екстра) да ти е удобно?
Отговори с цитат
Старо 28-05-12, 22:53
CJ_'s Avatar
CJ_ CJ_ извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2008
Публикации: 266
По подразбиране

Преди много години карахме с едни корита МОМО бяха много удобни,леки и здрави ! единствената драма беше когато в рамките на един час трябва да влезеш и излезеш от колата 10-тина пъти !
Но според мен коритото е удобно !

На някой марки имат номера като на дрехите така ,че е хубаво да с пробва или поне да се мери с ролетката добре задника !
Старо 28-05-12, 23:24
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Гъз размер нема!
Всеки е с различна форма. До де не седнеш в седалката нищо не е ясно.
Старо 29-05-12, 02:28
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Автор CJ_ Виж публикация
Преди много години карахме с едни корита МОМО бяха много удобни,леки и здрави ! единствената драма беше когато в рамките на един час трябва да влезеш и излезеш от колата 10-тина пъти !
Но според мен коритото е удобно !

На някой марки имат номера като на дрехите така ,че е хубаво да с пробва или поне да се мери с ролетката добре задника !
Правиш ли разлика м/у корито и седалка с тръбна рама?Защото има много голяма разлика.
Точно тези седалки съм ги прекроявал няколко пъти.В тях са седяли от Иван Маринов до Дони.Разликата в килограмите на двамата е към 70-80 кг толкова колкото тежи един нормален навигатор.При всички спортни седалки има размери които е добре да спазваш.
Старо 29-05-12, 02:36
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Това означава ли, че коритото трябва просто да е здраво и (екстра) да ти е удобно?
Ако е за рали -Да! Но трябва да е поставена правилно спрямо волана и педалите.Волана да е с правилен диаметър и добре облечен.Монтажа на коланите също е много важен.
За другите формати има други седалки.Имам почти от всички модели ако намеря време ще пусна снимки с коментари към тях.
Старо 29-05-12, 02:45
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Гъз размер нема!
Всеки е с различна форма. До де не седнеш в седалката нищо не е ясно.
Не е така трябва да седнеш в колата на която си монтирал седалката.Да покараш и тогава да решиш дали това е твоята седалка.
Къде ще ги мериш в магазина на щанда или отвън на паважа?
И не на последно място всички добри спортни седалки се нагаждат по гъза на пилота които седи в тях.Две еднакви по вид,марка и модел седалки могат да бъдат много различни,но това се разбира когато седнеш в тях.
Старо 29-05-12, 10:19
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Не е така трябва да седнеш в колата на която си монтирал седалката.Да покараш и тогава да решиш дали това е твоята седалка.
Къде ще ги мериш в магазина на щанда или отвън на паважа?
И не на последно място всички добри спортни седалки се нагаждат по гъза на пилота които седи в тях.Две еднакви по вид,марка и модел седалки могат да бъдат много различни,но това се разбира когато седнеш в тях.
Е точно тук е проблема. Няма къде да седнеш и да пробваш. Нито седалки има налични нито коли в които да са монтирани.
Старо 29-05-12, 12:13
bat-zdravko's Avatar
bat-zdravko bat-zdravko извън линия
ПросТ-Пилот(писател )

Дата на регистрация: Oct 2010
Публикации: 90
По подразбиране

И аз много се бях навил за корито-седалка спортна ,но си купих 5-точкови колани и седалката отпадна
Старо 29-05-12, 14:49
Registered User

По подразбиране

примерна седалка
Attached Images

Отговори с цитат
Старо 29-05-12, 16:31
koko_s koko_s извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jul 2010
Публикации: 100
По подразбиране

Снимката е малък раземр но така като ги гледам маи са подобни на моите Рекарота и съм моного доволен от тях удобни могат да се регулират и стоиш сравнително стабилно в тях .
П.П Малко избягахме от темата
Отговори с цитат
Старо 29-05-12, 22:03
CJ_'s Avatar
CJ_ CJ_ извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2008
Публикации: 266
По подразбиране

Цитат:
Правиш ли разлика м/у корито и седалка с тръбна рама?Защото има много голяма разлика.
Praw си грешката е на "езика" ми ! точно за седалка с тръбна рама става въпрос а не за седалка с основа от стъкломат или карбон-марбон !
Старо 29-05-12, 22:49
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Ако е за рали -Да! Но трябва да е поставена правилно спрямо волана и педалите.Волана да е с правилен диаметър и добре облечен.Монтажа на коланите също е много важен.
За другите формати има други седалки.Имам почти от всички модели ако намеря време ще пусна снимки с коментари към тях.
Тогава за по-криво каране (да кажем трофи) каква трябва да е седалката?
То и там си е хубаво да усещаш колата с гърба си, но все пак по-често се навеждаш наляво-надясно напред, па слизаш отвреме на време...
Там май и многоточковите колани не са съвсем желателни?
Отговори с цитат
Старо 30-05-12, 11:49
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Тогава за по-криво каране (да кажем трофи) каква трябва да е седалката?
То и там си е хубаво да усещаш колата с гърба си, но все пак по-често се навеждаш наляво-надясно напред, па слизаш отвреме на време...
Там май и многоточковите колани не са съвсем желателни?
Колеги многоточковите колани не са лукс а средство за оцеляване.Няма значение какво караш трофи,рали и тн.
Ако зоната е с голяма трудност може да се закопчаеш само с долните две или три точки.Така горната част на тялото се движи свободно и ако се наложи можеш да се евакуираш от джипа за секунди.
Но ако седалката и коланите са монтирани добре почти не се налага да се закопчаваш само на долните точки.Въпрос на време е да свикнеш с многоточковите колани.После не ги забелязваш даже без тях ти е гадно да караш колата.
Диагоналните колани крият много рискове.Блокират при обръщане,трудно се разкопчават когато си с главата надоло.Ако се обърнеш в дълбока вода може и да се удавиш.Трудно се отключват от друг човек,не се разпъват когато джипа е на пресечен терен и още много други.
Седалката за трофи трябва да е устойчива на кал,вода и др.Такива са ендуро моделите на повечето фирми.

Ето тези марки и модели си струват.Повечето съм ги пробвал или имам и за това ти ги препоръчвам.

http://www.polyperformance.com/shop/...p-1-c-937.html

http://www.polyperformance.com/shop/...-1-c-1291.html

http://www.polyperformance.com/shop/...-1-c-1194.html

Последната редакция е извършена от IVAYLO BLIZNAKA : 30-05-12 в 13:49
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 16:06.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.