назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Двигатели, скоростни и раздатъчни кутии

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 12-02-10, 02:55
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
IVAYLO BLIZNAKA IVAYLO BLIZNAKA извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Oct 2009
Публикации: 166
По подразбиране Раздатъчни кутии STAK 4x4

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Ще се радвам да споделиш с какво Атласа е по добър от Ломакса.
Питам само информативно, когато дойде момента ще взема Атлас със сигурност.
Сам ще си отговориш на този въпрос само като посетиш двата сайта на производителите.В А-А правят и части по поръчка на клиента,после ги пускат на пазара.Ясно си личи Ло Макс от къде са копирали зъбните колела.Знаеш ли какви загуби на мощност се получават по тези буторести зъбни колела.
Все едно сме счупили по пет Атласа и сега търсим нещо по здраво от тях.
Има и други фирми на пазара http://www.stak4x4.com/Transfer_Cases/3speed_mini.htm

Ето разгледай тази таблица има интересни данни
http://www.stak4x4.com/1_tech.htm

Сигурен съм че бързо ще забравиш Ло Макса........
Отговори с цитат
Старо 13-02-10, 13:54
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,348
По подразбиране

Не разбрах къде точно е разликата между: Mini Monster 3 Speed Transfer Case и Monster Box 3 Speed Transfer Case освен в предавателните числа.
Старо 13-02-10, 22:55
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Не разбрах къде точно е разликата между: Mini Monster 3 Speed Transfer Case и Monster Box 3 Speed Transfer Case освен в предавателните числа.
Разликата е в разстоянието на осите.Първичната и тази за предния кардан.Тоест на минито е по-малко с 1'' защото се предполага че ще билдваш джипа с мостове от Унимог примерно.Монстера е за по широки мостове.Да сложиш минито не става,защото се получава гаден ъгъл на предния кардан.Обикновено кардана сочи към вътрешната част на предната гума.От там и разликата в предавателните числа.Големите камионски мостове побират други предавателни числа които са невъзможни за по-малките мостове.

И защо си се огледал в тройките?
За тях се правят автомати които са много скъпи и сложни за подъжане.Правят ги само по поръчка ако знаеш обаче какво искаш.
Как ще караш? С колко скорости?
Има напълно заключени торк конвертори има и такива които при тръгване са отключени и после се самозаключват.
Но както и да е. Това вече е друга тема.....
Отговори с цитат
Старо 14-02-10, 00:04
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Само тоя размер явно съм пропуснал. Обаче не виждам особен смисъл в това да имат разлика от само 1".
Старо 14-02-10, 02:28
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
Джипар

По подразбиране

1 инч е напълно достатачен.Значи за да монтираш такава раздатка на Вранглер (най преправяното возило в САЩ) от напълно хоризонтално положение на раздатката я спускаш с 3 деления от адаптора.Като едно деление е 8 градуса-1'' или 2.54см. И ето 2.54 X 3=7.62см +2.54(монстъра)=10.16см Та тия 10см са важни не когато си изровил моста от някоя морга,а когато го поръчваш да се съобразиш с офсета на пиньона спрямо короната.
На Вранглера в хоризонтално състояние раздатката подпира в рамата и трябва да се спусне с 3 деления но например Додж Рам-2500 няма такива проблеми.И точно тогава не му достига 1'' за да изправиш кардана.Нали се сещаш 1'' на 150см кардан какво става?
Друг пример Ф-250-350 носи чутовна скоростна кутия и раздатка но при повдигане на гуми над 37''-38'' предния кардан увисва като на магарето оная работа и тогава влиза в действие Б-модел.Не случайно на събора Ф-ката която продаваха беше без преден кардан. Но това не пречи на хората да се снимат до нея нали е монстър трък-4x2
Е той и монстъра като цяло е по-голям от минито.Тея не са ми интересни.Виж обаче Б модела е много подходящ за гуми над 42'' мисля скоро да си взема един.

Последната редакция е извършена от IVAYLO BLIZNAKA : 14-02-10 в 04:44
Отговори с цитат
Старо 14-02-10, 09:49
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

И на мен В - модела ми харесва повече заради формата си с която ще облекчи предния кардан. Също така ми допада варианта с 3 скорости. Не виждам къде бих ползвал 4-те скорости на атласа.
На кой дзвер ще го слагаш?
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 11:34.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.