назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Двигатели, скоростни и раздатъчни кутии

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 10-11-10, 21:56
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

Дата на регистрация: Oct 2010
Публикации: 32
По подразбиране Тракат повдигачите???помощ

Здравеите колеги.Някои може ли да ми каже какво да направя за да спрат да цъкат тези дразнители ,паджеро 3000,141кс.Дали е до масло?

Последната редакция е извършена от veritas : 12-11-10 в 07:57
Отговори с цитат
Старо 10-11-10, 23:37
Тодор Георгиев's Avatar
Тодор Георгиев Тодор Георгиев извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2009
Публикации: 159
По подразбиране Повдигачите

Отвори капака на клапаните и виш какво става под нег.Би трябвало да може дасе регулират.Задьлжително на суден двигател.Не повече от 20 градиса.
Отговори с цитат
Старо 11-11-10, 18:51
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

В момента го карам с 15/40 лики моли с молибден,по каталог сащо го давад 15/40,ако му сложа 10/40 лики моли?
Отговори с цитат
Старо 11-11-10, 19:07
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 1,729
По подразбиране

Цитат:
Автор sakel Виж публикация
В момента го карам с 15/40 лики моли с молибден,по каталог сащо го давад 15/40,ако му сложа 10/40 лики моли?
Направил си голяма грешка. Молибденовото масло не се препоръчва въобще за модели с хидравлични повдигачи. Молибдена задръства хидравличния повдигач и започва чукането.
Аз лично ако карам такава хидравличка кола ще се радвам да чукат. Тогава клапаните със сигуност затварят.
Загрей хубаво мотора, сипи добавка за прочистване и след това излей маслото до капка и сипи някво 10в40. Трябва да се оправи...
Старо 14-11-10, 17:09
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

Thumbs up

Аз се подведох защото един колега с същият двигател имал такъв проблем и сменил 4 вида масла и наи накрая се спрял на лики моли???сега сложих добавка на лукас,много прехвалена,че да видим
Отговори с цитат
Старо 14-11-10, 17:16
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Не си се подвел. Маслото е едно от най-добрите на пазара. Има го в мното разновидности както с молибден така и без молибден и със всякъкви вискозитети, както минерални така и синтетични и полусинтетични. Има и добавки има и масла за двутактови... Просто трябва да не се ползва молибденови масла в хидравличките, защото самия молибден се утаява и запушва навлизането на масло в хидравличния модул на повдигача и няма как да се удърви за да натисне клапана, за да може по хубаво да го "оправи".
Старо 14-11-10, 18:44
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

ок Дини,съгласен съм с теб но тези хора които се занимават с масла цял живот не ги ли знаят тези прости правила??защо трябва да ги научаваме от другаде?човек си отива с парите а те му слагат лаина.Кажете ми какво трябва да се правят такива кретени,то не е само да се каже че си ми налял...благодарности.
Отговори с цитат
Старо 14-11-10, 23:49
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Прав си разбира се! Ако сервиза дето ти е налял маслото е коректен ще поема отговорността, ще свали повдигачите ще ги промие и всичко ще е точно. Аз бих направил така, но за другите не знам...
Старо 15-11-10, 19:12
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

Thumbs up

Дини,днес не издържах и изхвърлих 130лв на вятъра,от лики и молито+2 те добавки в него и сложих наливно 10 в 40 полусинтетик и старият мотор запя като нов,е поне за сега де,а другото лошо е че не ми работи барометара за маслото и не мога да видя каде стои на студен и топъл мотор но въпроса е че те послушах и не згреших защото повдигачите млъкнаха.А колегите от центъра за масла гледаха като крави като им доказах че не знаят какво и каде да наливат,те бяха убедени че мотора е за ремонт
Отговори с цитат
Старо 15-11-10, 22:19
blacksmith's Avatar
blacksmith blacksmith извън линия
Ценител

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 664
По подразбиране

Сипването на каквито и да е масла по агрегатите на колата е доста рисково занимание! Има си каталози на производителите, там си пише!
Отговори с цитат
Старо 16-11-10, 23:02
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор sakel Виж публикация
Дини,днес не издържах и изхвърлих 130лв на вятъра,от лики и молито+2 те добавки в него и сложих наливно 10 в 40 полусинтетик и старият мотор запя като нов,е поне за сега де,а другото лошо е че не ми работи барометара за маслото и не мога да видя каде стои на студен и топъл мотор но въпроса е че те послушах и не згреших защото повдигачите млъкнаха.А колегите от центъра за масла гледаха като крави като им доказах че не знаят какво и каде да наливат,те бяха убедени че мотора е за ремонт
Тези дето ходиш при тях е по-добре да ги смениш. Щом са готови да правят ремонт на мотора заради тракащи повдигачи значи не са въобще в час. Със сигурност и след 10 ремонта проблема може да си го има.
Старо 17-11-10, 07:54
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
Тези дето ходиш при тях е по-добре да ги смениш. Щом са готови да правят ремонт на мотора заради тракащи повдигачи значи не са въобще в час. Със сигурност и след 10 ремонта проблема може да си го има.
Баце нали се сещаш ,че НИКОГА няма да е при тях грешката ??? Така че момчето може и 100 ремонта да направи,но ония кат си нямат хал хабер пак ше си му сипват и M10Д дори
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 17-11-10, 19:08
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Ясни са ми като бял ден тези майстори. То всеки взе да ремонтира коли на днешно време.
Нали знаеш, че всеки българин разбира от коли, жени, политика и футбол.

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 07:53.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.