назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Двигатели, скоростни и раздатъчни кутии

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 23-11-10, 19:34
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

Дата на регистрация: Oct 2010
Публикации: 32
Exclamation Не работи барометара на маслото

Здравеите колеги,питането ми е каде се намира датчика за измерване на налягането на маслото на паджеро 1 91г. 3000куб.При подаване на контакт стрелката трагва от нула и се вдига бавно до 3 бара и след запалване пада на нула и си стои там,някои има ли представа каде та търся проблема?
Отговори с цитат
Старо 23-11-10, 20:42
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 758
По подразбиране Не работи барометара на маслото

Колега оправи си заглавието,барометъра няма нищо общо с маслото и показва времето.
Не ми се вярва да имаш такъв уред в Паджерото:
Отговори с цитат
Старо 23-11-10, 20:59
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

какво трябва да поправя след като показва баровете на маслото,или иначе казано,налягяне на масло?А как според теб се казва този уред???

Последната редакция е извършена от sakel : 23-11-10 в 21:04
Отговори с цитат
Старо 23-11-10, 21:24
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Цитат:
Автор NEMESIS Виж публикация
Колега оправи си заглавието,барометъра няма нищо общо с маслото и показва времето.
Не ми се вярва да имаш такъв уред в Паджерото:
Колега,то е ясно за какво питам.А ти като нямаш подходящ отговор може да не пълниш темата с излишни изказвания защото така няма да помогнеш на никои,а само нервиш
Отговори с цитат
Старо 23-11-10, 21:34
.

По подразбиране

Абе колега въобще не е ясно за какво питаш-БАРОМЕТРИ има при метеоролозите-напрпример Минчо Празников и Любка Кумчева,я направи една бърза справка с Гугъла и ще се убедиш сам че изобщо не е ясно за какво питаш.
Справка-при задаване на търсене за БАРОМЕТЪР какво показва Гугъл:
http://www.google.bg/images?hl=bg&gb...0&spell=1&sa=X

Кой не е в час,и кой нерви другите?

Айде сега обясни,къде уреда за налягане на маслото,в кой каталог или ремонта книга се именува като БАРОМЕТЪР?
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 10:12
sparkybg's Avatar
sparkybg sparkybg извън линия
Дървен философ

Публикации: 546
По подразбиране

Проблема най-вероятно е в самия датчик, но докато не опиташ, няма да разбереш. Сега, винаги има вероятност проблема да е от инсталацията или от уреда на таблото, но вероятността е по-малка.

Датчика или е двоен (с контакт за лампа, ако има + мерене на самото налягане), или са 2 отделни (един само за уреда на налягането, и един за лампата). Какъв обаче е варианта, монтиран на това паджеро - не знам, нито знам къде е заврян. Отвори капака и гледай. Датчика за налягане не е малък като другите. Доста по-голям е от средностатистически датчик за температура или само за лампа на таблото.

ПП: А колегата е прав че "барометър" не е никак правилно наименование. С това наименование е прието да се наричат уредите, измерващи атмосферното наляганe. "Манометър" е когато е класически механичен "часовник" до който отива налягането за измерване. "Електрически/електронен манометър" е твоата система, а самия датчик за налягане е само част от нея.

DAIHATSU FEROZA 1.6i 16V '90
NISSAN TERRANO II 2.7TDI '99

Последната редакция е извършена от sparkybg : 24-11-10 в 10:18
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 18:33
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Да съгласен съм че съм се обаркал но на всички стана ясно за какво питам.Ето това е смислен отговор SPARKI, за което ти благодаря
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 18:37
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Цитат:
Абе колега въобще не е ясно за какво питаш-БАРОМЕТРИ има при метеоролозите-напрпример Минчо Празников и Любка Кумчева,я направи една бърза справка с Гугъла и ще се убедиш сам че изобщо не е ясно за какво питаш.
Справка-при задаване на търсене за БАРОМЕТЪР какво показва Гугъл:
http://www.google.bg/images?hl=bg&gb...0&spell=1&sa=X

Кой не е в час,и кой нерви другите?

Айде сега обясни,къде уреда за налягане на маслото,в кой каталог или ремонта книга се именува като БАРОМЕТЪР?
Ето на теб ти е станало абсолютно ясно за какво питам, ама явно за теб е по важна забелешката от някакъв отговор по темата
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 18:46
.

По подразбиране

Цитат:
Автор sakel Виж публикация
Ето на теб ти е станало абсолютно ясно за какво питам, ама явно за теб е по важна забелешката от някакъв отговор по темата
Правилното което според мен трябва да направиш е следното:
Там където е датчика за маслото да монтираш щуцер с тройник и маркуч устойчив на налягане и масло и да си изведеш вътре в купето уред за налягане на маслото механичен.
Това е най добрият вариянт и най точният за да знаеш винаги какво ти е реалното налягане на маслото.Много често електрическите показват каквото си искат но не и точното налягане.Дори има и така наречените глицеринови уреди за налягане които са с много голяма чувствителност и нямат трептене на стрелката.
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 19:27
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Цитат:
Там където е датчика за маслото да монтираш щуцер с тройник и маркуч устойчив на налягане и масло и да си изведеш вътре в купето уред за налягане на маслото механичен.
Това е най добрият вариянт и най точният за да знаеш винаги какво ти е реалното налягане на маслото.Много често електрическите показват каквото си искат но не и точното налягане.Дори има и така наречените глицеринови уреди за налягане които са с много голяма чувствителност и нямат трептене на стрелката.
За точен - точен е. Ама нещо не ми се нрави маркуч с горещо масло и налягане на моменти до 5-6 бара да ми влиза в купето. Още повече че ако се спука последствията няма да са от приятните.

Тъй че, всеки от двата метода си има недостатъците. Лично мнение. Аз съм сложил електрически, но само си ми виси на двигателя и още не съм го свързал.

Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 19:30
.

По подразбиране

Цитат:
Автор sparkybg Виж публикация
Ама нещо не ми се нрави маркуч с горещо масло и налягане на моменти до 5-6 бара да ми влиза в купето. Още повече че ако се спука последствията няма да са от приятните.
5-6 бара е никакво налягане,има маркучи с стоманени оплетки които държат на по 3000/три хиляди/ бара а има и на много повече.Вероятноста такъв маркуч да се спука е нулева защото живота му е по голям от този на колата.
http://www.hydromark.eu/page.php?n=71887&SiteID=716

Последната редакция е извършена от NEMESIS : 24-11-10 в 19:36
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 19:34
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Цитат:
Е така вече съм съгласен.Днес установих че с оригиналния нищо не става,ще търся друг.

Последната редакция е извършена от sakel : 24-11-10 в 19:58
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 20:01
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

А да ви попитам аз за чии са ви тези уреди. Какво по-точно гледате на тях и ако покажат различия от нормалното какво ще стане. Спираш на магистралата и правиш ремонт... Та нали това е двигател туч на 20 години има няма 1000 лева перфектен какво има да му се гледа. Като се счупи на надин и друг... От опит знам, че хубавите манометри и лампи когато покажат нещо различно от нормалното значи мотора вече е аут. А когато са от тези, като на това пажеро, при показания различни от нормалните започват главоболията със самите датчици както в случая. И какво като ги има когато те правят проблем преди мотора да го направи...
Такива датчици имаше на автомобилите от преди 20 години, при които като седнеш в тях имаш усещане за вечност. Тези, за които говори Трапера са наистина хубави, но за тази техника, за която искате да ги ползвате за мен е смешно...
Старо 24-11-10, 20:10
.

По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
А да ви попитам аз за чии са ви тези уреди. Какво по-точно гледате на тях и ако покажат различия от нормалното какво ще стане. Спираш на магистралата и правиш ремонт... Та нали това е двигател туч на 20 години има няма 1000 лева перфектен какво има да му се гледа. Като се счупи на надин и друг... От опит знам, че хубавите манометри и лампи когато покажат нещо различно от нормалното значи мотора вече е аут. А когато са от тези, като на това пажеро, при показания различни от нормалните започват главоболията със самите датчици както в случая. И какво като ги има когато те правят проблем преди мотора да го направи...
Такива датчици имаше на автомобилите от преди 20 години, при които като седнеш в тях имаш усещане за вечност. Тези, за които говори Трапера са наистина хубави, но за тази техника, за която искате да ги ползвате за мен е смешно...
Не съм съгласен с всичко,ако покаже датчика нещо различно от нормалното се търси веднага причината и ако наистина причината е в двигатела той се ремонтира.
Двигатела няма как да струва 1000 лева в добро състояние,на думи може и да е нов но на практика е взет от морга-значи от боклука.
Такъв двигател се слага и се кара колкото изкара-значи неприемливо решение според моите разбирания защото може те остави посредата на пътя.Правилното е при проблем да се ремонтира двигатела с нови части и от човек който знае как да го ремонтира,тогава обаче цената няма да е 1000 лева на двигатела защото само частите му без работата ще струват повече от 1000 лева,но пък така е правилно.
Нищо няма смешно че някой хора слагат такива уреди на джип или кола.
Уреди и маркучи има достатъчно с висока надеждност,за които не знаят-подсказка-такива уреди и други неща към тях не се вземат от лъскаво рекламирани магазини с гръмки имена,а се търсят по специализираните магазини за земекопна,селскостопанска,минна и подобни техники,аз също съм с такива уреди на маслото и сега слагам и за температурата на охлаждащата течност.

Последната редакция е извършена от NEMESIS : 24-11-10 в 20:18
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 20:13
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
Еми, паджеро 1 Е автомобил от преди 20 години.

...колкото до маркуча - да, наистина има такива, издържащи на голямо налягане. Ама толкова опечени и напукали се съм виждал през живота си, та имам предразсъдаци. Пак казвам - лично субективно мнение.

Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 20:25
.

По подразбиране

Цитат:
Еми, паджеро 1 Е автомобил от преди 20 години.

...колкото до маркуча - да, наистина има такива, издържащи на голямо налягане. Ама толкова опечени и напукали се съм виждал през живота си, та имам предразсъдаци. Пак казвам - лично субективно мнение.
А какво значние имат годините на машината?

Опечени и напукани маркучи много има,ама вътре под напуканото имат още пластове и метални нишки и така си бачкат по 10 години както са напукани на вид отвън.
Отговори с цитат
Старо 24-11-10, 21:16
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Не съм съгласен с всичко,ако покаже датчика нещо различно от нормалното се търси веднага причината и ако наистина причината е в двигатела той се ремонтира.
Така е, но същото показание става и след затягането на мотора или светването на обикновената лампа, която дава информация, че има спад в налгягането под минимума.
Температурните датчици са друга баница. Там нещата стоят по много различен начин. Температурата може да се повиши дори и при перфектен нов мотор с напълно изрядна охладителна система. Там датчика е необходимост не екстра.
А относно ремонтите може да се говори много. В нашата страна единственото нещо, заради което си заслужава да правиш ремонт на мотора е номера му от кат. По всички останали причини трябва да си луд, особено на такива мотори мъртавци от преди 20+ години.
Дори на уаза, за който има достъпни и евтини части издъхне ли мотора е с пъти по-добре да си купиш нов и то по-съвременен варянт от колкото да те излъже някой, че ти е направил нещо като ти е сменил сегменти, а цилиндрите вътре са с вид на толумба.
Старо 25-11-10, 13:53
blacksmith's Avatar
blacksmith blacksmith извън линия
Ценител

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 664
По подразбиране

Банда, едно мааалко вмъкване.
Нормалните коли имат мотори, а руските лади и москвич имат двигатели (двигатель)
Отговори с цитат
Старо 25-11-10, 17:00
.

По подразбиране

Цитат:
Автор blacksmith Виж публикация
Банда, едно мааалко вмъкване.
Нормалните коли имат мотори, а руските лади и москвич имат двигатели (двигатель)
Всички превозни средства с ДВГ имат двигатели!Нормалните коли е много относително понятие,точно същото понятие е и нормалните хора и никак не е задължително това което е нормално за един човек да е нормално и за друг,още повече пък някой да се опитва да убеждава другия в това кое е нормално и кое не.

P.s. Моля да не даваш определния коя кола е нормална и коя не,преполагам не си автомобилен изпитател.
Отговори с цитат
Старо 25-11-10, 19:17
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Аз също съм на мнение че такъв мотор задирели се вади от коша и отива в коша.Колкото и да е добър маистора,чаркалъците не се знае колко са истински,затова му мяташ ласото и 2-ра употгреба за около 1000лв. и колкото и да кара пак ще си по добре от ремонт с евтини части

Последната редакция е извършена от sakel : 25-11-10 в 19:22
Отговори с цитат
Старо 25-11-10, 20:05
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Аз също съм на мнение че такъв мотор задирели се вади от коша и отива в коша.Колкото и да е добър маистора,чаркалъците не се знае колко са истински,затова му мяташ ласото и 2-ра употгреба за около 1000лв. и колкото и да кара пак ще си по добре от ремонт с евтини части
Напълно вярно .
Не е и само майстора и частите... 90-процента от всичко е шлайфането на цилиндрите и валовете. Много от съвреенните коли имат и покрития вътре дето няма как да се възстановят. Отделно горе главите са консуматив нямат лагери както на моделите в миналото.
Ако тръгнеш да правиш всичко както трябва цената на мотора става два пъти заводската ако не и нагоре...
Старо 26-11-10, 08:13
kalin09 kalin09 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Mar 2009
Публикации: 19
По подразбиране

От спад в налягането до задиране има поне няколко минути в които може да се погледне манометъра/лампата и да се спаси мотора.
Отговори с цитат
Старо 26-11-10, 09:55
blacksmith's Avatar
Ценител

По подразбиране

Цитат:
Всички превозни средства с ДВГ имат двигатели!Нормалните коли е много относително понятие,точно същото понятие е и нормалните хора и никак не е задължително това което е нормално за един човек да е нормално и за друг,още повече пък някой да се опитва да убеждава другия в това кое е нормално и кое не.

P.s. Моля да не даваш определния коя кола е нормална и коя не,преполагам не си автомобилен изпитател.
Свърши времето в което се возех на руските остарели технологии, сега мога да си позволя далеч по-качествени машини. Но това не е важно, думата ми беше за произхода на наложената ни чуждица двигател. Според мен е по-правилно да се казва мотор и имам право да споделя виждането си с останалите!
А дали ще давам определения на дадени возила си е лично мое право, при това пречупено през призмата на опита и броя сменени возила!
Отговори с цитат
Старо 26-11-10, 16:55
.

По подразбиране

Цитат:
Автор blacksmith Виж публикация
Свърши времето в което се возех на руските остарели технологии, сега мога да си позволя далеч по-качествени машини. Но това не е важно, думата ми беше за произхода на наложената ни чуждица двигател. Според мен е по-правилно да се казва мотор и имам право да споделя виждането си с останалите!
А дали ще давам определения на дадени возила си е лично мое право, при това пречупено през призмата на опита и броя сменени возила!
Защо мислиш че само ти можеш да си позволиш по качественни машини а други не могат?
В книгите навсякъде пише двигател а не мотор и не е никаква чуждица а си е техническо наименование!
А определния много и мнения,кое правилно,кое не,правилните мнения са написани в книгите на база опит и по тях се движат всички,другото са си общи приказки като на пазара.

Цитат:
Автор kalin09 Виж публикация
От спад в налягането до задиране има поне няколко минути в които може да се погледне манометъра/лампата и да се спаси мотора.
Разбира се че е така,но нали и някой трябва да гледа в уредите.В повечето случай пътя не се гледа дори пък какво остава за уредите по таблото.

Последната редакция е извършена от NEMESIS : 26-11-10 в 17:07
Отговори с цитат
Старо 26-11-10, 19:09
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Оказа се че по моя двигател няма никъде датчик за манометъра освен този на филтъра за лампата.Започнах да оглеждам кабелите но и излишен кабел не намерих,а манометъра продължава да си шава???Може би някои го е вързал кам датчика за лампата и като запаля двигатела и направи налягане стрелката слиза заедно с гасненето на лампата?
Отговори с цитат
Старо 27-11-10, 12:32
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Нищо подобно. Просто датчика ти е комбиниран. До него отиват 2 или три жици, прав ли съм?

Що не вземеш да го снимаш?

Отговори с цитат
Старо 27-11-10, 12:38
veritas's Avatar
veritas veritas извън линия
Пустиняк

Дата на регистрация: Oct 2008
Публикации: 1,592
По подразбиране

Цитат:
Нищо подобно. Просто датчика ти е комбиниран. До него отиват 2 или три жици, прав ли съм?

Или да дадеш номера на шасито да го видим ???
Eбал съм му мамата, ще го трошим до дупка
Никво отказване.
" Жена и кола не въртят ли задница ич не ми ги хвали !!!"
Отговори с цитат
Старо 27-11-10, 19:52
blacksmith's Avatar
Ценител

По подразбиране

[QUOTE=NEMESIS;28047].......QUOTE]
Явно твоето мнение е миродавно, та нека спрем дорде е време!
Отговори с цитат
Старо 27-11-10, 20:37
sakel's Avatar
sakel sakel извън линия
???

По подразбиране

Цитат:

Не, до датчика за лампата си ходи само един кабел,те ако бяха 2 или 3 е ясна работата но е само един и по цялата инсалация няма рязани кабели или свободни.А днес си направих друга проба.Тръгвам по Бузлуджа на бавни предавки и доста стръмни наклони след околко 10 мин.яко каране спирам и оставям звера на ниски обороти а те са около 550-650 оборота и лампата светва,но като ги изравня на около 900-1000 лампичката си изгасва,което според мен ще каже че трябва при топъл двигател да се настрои да не слиза под 900 оборота.Студеният старт си държи 2000 об.след като позагрее слизат точно на 900 но като е доста позагрял падат мн и от там идва проблема с светването на лампичката.
Отговори с цитат
Старо 27-11-10, 23:14
r_vardarov r_vardarov извън линия
Registered User

Публикации: 467
По подразбиране

Да дам и аз една тъпа идея,но изпитана,за 12лв си купуваш руски механичен датчик с тръбичка за маслото и го свързваш на мястото на електрическия,колкото ти показва датчика толкова ти е налягането щото маслото стига по тръбичката до манометъра.Така в началото на 90-те реших ме проблема с датчика на един Патрол.
Отговори с цитат
Старо 29-11-10, 01:02
sparkybg's Avatar
Дървен философ

По подразбиране

Цитат:
Не, до датчика за лампата си ходи само един кабел,те ако бяха 2 или 3 е ясна работата но е само един и по цялата инсалация няма рязани кабели или свободни.А днес си направих друга проба.Тръгвам по Бузлуджа на бавни предавки и доста стръмни наклони след околко 10 мин.яко каране спирам и оставям звера на ниски обороти а те са около 550-650 оборота и лампата светва,но като ги изравня на около 900-1000 лампичката си изгасва,което според мен ще каже че трябва при топъл двигател да се настрои да не слиза под 900 оборота.Студеният старт си държи 2000 об.след като позагрее слизат точно на 900 но като е доста позагрял падат мн и от там идва проблема с светването на лампичката.
Снимай датчика и ще ти кажа дали същия е за стрелката, или не.

Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 08:22.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.