назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Мостове, диференциали, блокажи

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 05-02-19, 17:40
Phant0maz Phant0maz извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Dec 2016
Публикации: 6
По подразбиране Нужна ми е информация за бъдещ проект

Здравейте. Имам идея да си сглобя машина за разходки на базата на УАЗ 452. Сменен двигател и скорости, други мостове и раздатка. Общо взето от съветската техника би останала каросерията. Иска ми се да бъде парт тайм 4х4 с възможност за фул тайм с отворен междуосев диференциал /ако се изразявам правилно/. Представям си го тип съберичарк, за да е "по-евтино" като се използват части от серийни автомобили, които са с доказана надеждност. За момента в главата ми въпросът е какъв междуосев диференциал и от каква машина може да се използва, за да мога да превключвам между постоянно 4х4 за асфалт и работа само на един мост. Четох за раздатките супер селект на Паджеро. Каква е възможността да се пригоди такава за работа с мостове от Патрул? Благодаря на отзовалите се.
Отговори с цитат
Старо 06-02-19, 22:14
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,334
По подразбиране

И тази раздатка е с характеристиките, които те интересуват, но първо преди да мислиш за това дали е подходяща за патрулски мостове провери как ще я свържеш към скоростите, които ще използваш.

https://www.novak-adapt.com/knowledg...r-cases/np242/
Старо 09-02-19, 14:03
Registered User

По подразбиране

Благодаря, изглежда също би била достъпна тази раздатка. Изглежда ,че паджерската е синхронизирана и има възможност да се включва предният мост в движение, докато на Джипа това трябва да става на място. Все още проучвам какви са възможностите. От няколко дни не спирам да чета за различни компоненти, запали ми се главата.

Последната редакция е извършена от Phant0maz : 09-02-19 в 14:35
Отговори с цитат
Старо 09-02-19, 15:31
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Гарантирам ти, че не е нужно да спираш за да включиш предния мост при която и да е раздатка. Ако има такава изобщо не я брой за раздатка.
Старо 09-02-19, 21:30
Registered User

По подразбиране

Единственият ми опит с 4х4 машините е Черокито, което карам. Но там няма 2wd режим /NP247/, и за да се превключи между бързи и бавни трябва да се спре.

А от снимки на супер селект-а се вижда, че лостът на раздатката и този за скоростите излиза от самата раздатка. Това така ли е и може ли да е така? До колкото успях да намеря няма електронно управление тази раздатка до 4 поколение. Информация?
Отговори с цитат
Старо 09-02-19, 22:55
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

По спомен само раздатката на G 463 е със синхронизация между различните степени. Както си караш примерно със 100км/ч можеш да включиш бавните.
Старо 10-02-19, 18:53
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Не съм сигурен дали излизат директно, но е много вероятно.
Помня обаче, че при тези два агрегата общата им дължина беше огромна в сравнение с други марки автомобили. Затова и никога не съм ги ползвал в други проекти. За мен са неизползваеми от гледна точка на това, че заради голямата дължина трябва да се сложи много къс заден кардан, а това съсипва целия проект.
Старо 10-02-19, 19:28
Registered User

По подразбиране

Наистина е доста дълго нещото. Би ли споделил как късият кардан пречи? Заради по-големия ъгъл на кардана или самата дължина е проблем?

Тази диаграма вярна ли е? Завъртане на диференциала нагоре правилно ли е, за да не е толкова голям ъгълът на връзката? Гледам, че се препоръчва връзка с "каре" /дали е каре?/
Отговори с цитат
Старо 10-02-19, 19:36
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Най добрият вариант е дифа да си остане с фабричния наклон. Кардани под 1 метър винаги създават проблеми на каретата когато повдигаш автомобила.
Дигаш ли нагоре задължително разширяваш междуколесното и удължаваш междуосовото разстояние.
Старо 10-02-19, 20:05
Registered User

По подразбиране

Теоретично ако раздатка и диференциал са на едно ниво, пак ли важи това с под 1 метър кардан, или само, когато е под голям ъгъл?
Когато диференциалът е наклонен какви проблеми изникват? Благодаря за вниманието всъщност.
Отговори с цитат
Старо 22-02-19, 20:54
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Когато раздатката и дифа са на едно ниво правилото не важи защото тогава автомобила става само за улицата.
Наклоненият диф има лошо мазане и бързо приключва.
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 13:03.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.