назад   Offroad-Monsters Форум > Други форуми > Електронни устройства > Фото техника

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 15-04-08, 13:51
Di's Avatar
Di Di извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 150
По подразбиране Триумя се за фото...

Панасоник Лумикс FZ50
Панасоник Лумикс FZ18
Канон PowerShot S5 IS
Идеята е да не мисли дълго като реша да снимам, да прави що годе добри снимки и при лошо, дори леко затъмнено време, естествено-добри клипчета/звук,зуум,и т.н./.(icon_lol) май много искам..
Двата панасоника ги сравнявам от гледна точка, че са почти еднакви като характеристика, но пък по-стария модел е доста по-лек.А канона е май незаменим в качеството на макро-то , но пък там не успях да намеря отзиви за клиповете И да кажа, че изключвам всякакви варианти с допълнителни обективим.
Ако разбирах достатъчно, нямаше да питам, ама това е нещо,което не се купува всеки ден, доста гледах по форумите, снимки от различните модели и определено се спрях на тези почти еднакви по характеристики, но има много цифри, които още нищо не ми говорят (:()! Помагайте (sad-smiley)
Старо 15-04-08, 21:02
Vladimir Lazarov
Гост

Публикации: n/a
По подразбиране

Цитат:
Автор Di Виж публикация
Панасоник Лумикс FZ50
Панасоник Лумикс FZ18
Канон PowerShot S5 IS
Идеята е да не мисли дълго като реша да снимам, да прави що годе добри снимки и при лошо, дори леко затъмнено време, естествено-добри клипчета/звук,зуум,и т.н./.(icon_lol) май много искам..
Двата панасоника ги сравнявам от гледна точка, че са почти еднакви като характеристика, но пък по-стария модел е доста по-лек.А канона е май незаменим в качеството на макро-то , но пък там не успях да намеря отзиви за клиповете И да кажа, че изключвам всякакви варианти с допълнителни обективим.
Ако разбирах достатъчно, нямаше да питам, ама това е нещо,което не се купува всеки ден, доста гледах по форумите, снимки от различните модели и определено се спрях на тези почти еднакви по характеристики, но има много цифри, които още нищо не ми говорят (:()! Помагайте (sad-smiley)
Моят е Панасоник Лумикс FZ50, много добър апарат със страхотен зум и доста екстри, направо ти казвам недостатъците са:
Тежестта на апарата, и когато снима бързи снимки не фокусира толкова бързо!
За предимствата може да видиш във всяко ревю по мрежата
Отговори с цитат
Старо 16-04-08, 08:39
valio_stoilov's Avatar
valio_stoilov valio_stoilov извън линия
Registered User

Публикации: 65
По подразбиране

Да ти кажа и аз доста се чудих за този модел,но в карайна сметка (май на пук) взех че си купих най-оплювания модел:sony dsc-h7 и останах доста доволен.Водещото при мен в случая беше скоростта,която при сонито е по-голяма,но каквото и да избереш едва ли ще сгрешиш (при този клас).Имай предвид,че lumix-а не е от най-леките,което в един момент може да те подразни...
Успех в избора.
Старо 21-04-08, 10:10
sparkybg's Avatar
sparkybg sparkybg извън линия
Дървен философ

Публикации: 546
По подразбиране

Имам преки впечатления от FZ50 и Canon-a. Аз имам FZ50, а мой приятел Canon-а. С риск да бъда обвинен в пристрастност, смея да твърдя е панасоника е по-добрия избор между тези двата - при равни други условия (няколко пъти снимахме и двамата) снимките на панасоника за по-добри. Има най-добрата оптика в класа си, и една от най-добрите системи за стабилизация. Единствения недостатък е сравнително шумния сензор, обаче явно оптиката компенсира, защото крайния резултат като качество на изображението е в полза на панасоника.
FZ18 е с прибиращ се обектив и като го пуснеш зацепва малко по-бавно. С по-малък като размер сензор е от FZ50. Zoom-a на 50-ката е на ринг, което е по-удобно според мен. Има ръчен фокус също на ринг.

Обаче ако ходиш по разходки без навигатор, можещ да снима, 50-ката е малко големичка и неудобна. Аз замислям да си купя допълнително една сапунерка на Fuji - сензорите им са върхът.
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 12:38.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.