назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Мостове, диференциали, блокажи

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 02-10-14, 22:06
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,334
По подразбиране

Цитат:
Автор Христо Виж публикация
Кажете сега , колко излизат два такива моста ? Евентуално срок за производство ?
Трудно е да се каже колко излизат, а и няма особено значение, защото мисля да не ги продавам. Тунинга е едно огромно късане на нерви от което никога нищо не се изкарва. Отнема прекалено много време за да стане качествено, но клиента не го разбира и се стига до истерии.
Мисля да си направим със Соти по един комплект и това е.
Старо 03-10-14, 07:25
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Трудно е да се каже колко излизат, а и няма особено значение, защото мисля да не ги продавам. Тунинга е едно огромно късане на нерви от което никога нищо не се изкарва. Отнема прекалено много време за да стане качествено, но клиента не го разбира и се стига до истерии.
Мисля да си направим със Соти по един комплект и това е.
Лично мен резултата ме накефи много (дори само от снимките). Има вероятност да подготвям джип .Човека разполага със средства .... и трябва да му предложа варианти
Помисли и ако решите нещо ,драснете (може и на лични)
Старо 03-10-14, 21:23
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Не е толкова просто,Ице.Има прекалено много вариянти и особености,и за цени със сигурност няма да се говори тук.Може да се чуем и/или видим...
Поздрави!
Старо 04-10-14, 07:41
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Цитат:
Автор Sotir Sotirov Виж публикация
Не е толкова просто,Ице.Има прекалено много вариянти и особености,и за цени със сигурност няма да се говори тук.Може да се чуем и/или видим...
Поздрави!
Ok
Старо 07-10-14, 20:55
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор Христо Виж публикация
Лично мен резултата ме накефи много (дори само от снимките). Има вероятност да подготвям джип .Човека разполага със средства .... и трябва да му предложа варианти
Помисли и ако решите нещо ,драснете (може и на лични)
Може да измислим някакъв вариант тъй като имам 2 излишни дифа от Патрул. Отказах се да ги ползвам заради неподходяща за мен предавка. С блокажи са.

Тъй като мостовете се оказват повече от успешни започвам разработка на базата на диференциали от Ленд Роувър и Дана 30 заради предавките, които имат и широкото им разпространение.
Старо 08-10-14, 20:29
Миро Миро извън линия
ПАРКЕТНИК

Публикации: 97
По подразбиране

Пускайте някой клип да видим как се движи по деретата, защото най-вероятно няма да мога да я видя скоро на живо.
Да изплакна и аз окото...
Старо 08-10-14, 20:47
gimax gimax извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2011
Публикации: 19
По подразбиране

Цитат:
Автор Миро Виж публикация
Пускайте някой клип да видим как се движи по деретата, защото най-вероятно няма да мога да я видя скоро на живо.
Да изплакна и аз окото...

Май клип нема да има.Ама Сотко да си каже що.
Отговори с цитат
Старо 08-10-14, 23:34
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

Собственикът си я взе че му се кара.Доколкото знам не е спирал.Ще се чуя с него да видим нещо за неделя...
Старо 02-11-14, 19:04
Валентин Исаев Валентин Исаев извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Nov 2013
Публикации: 1
Question

Сетихте ли се да ги сложите на кантара?
Отговори с цитат
Старо 02-11-14, 21:40
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

Не.
Старо 03-11-14, 10:36
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор Валентин Исаев Виж публикация
Сетихте ли се да ги сложите на кантара?
Колкото по тежки толкова по добре като се има предвид предназначението им. За съжаление са доста леки обаче като се има предвид колко лесно ги вдигахме в сравнение с оригиналния на Прагата който тежи 325кг преден и 315кг заден.
Старо 09-11-14, 09:43
r_vardarov r_vardarov извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 467
По подразбиране

Цитат:
Тъй,като отдавна,не бях следил,темата,ето и мойте 5ст,по нея.Перфектна изработка и техническа мисъл.Но за гората е неизползваема тази машина.Като човек,на който всички такива ашини в гората са му хоби,мога да кажа,че е повече от уасно да караш ,по деретата с този щъркел.Иначе ,за изработка и здравина не мога да се съмнявам,но шсеки много лифтен мутант в гората ме плаши,а пък за траял е направо огромен.За жалост няма ме блата,и огромен сняг.
Отговори с цитат
Старо 09-11-14, 15:23
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Тъй,като отдавна,не бях следил,темата,ето и мойте 5ст,по нея.Перфектна изработка и техническа мисъл.Но за гората е неизползваема тази машина.Като човек,на който всички такива ашини в гората са му хоби,мога да кажа,че е повече от уасно да караш ,по деретата с този щъркел.Иначе ,за изработка и здравина не мога да се съмнявам,но шсеки много лифтен мутант в гората ме плаши,а пък за траял е направо огромен.За жалост няма ме блата,и огромен сняг.
Все ми е тая за какво става, важното е, че е изпълнено желанието на клиента. Той искаше да има здрави мостове и проходима кола (точно тази кола) с която да си ходи в гората със семейството на разходки. Не е имал никакви щения за дерета. Иска да кара в блата и дълбок сняг. Ние изпълнихме изискванията на 100%.
На който не му харесва, а иска да кара в дерета може да си поръча при нас друг вариант по негова идея и ние ще го изпълним.
Старо 09-11-14, 17:54
r_vardarov r_vardarov извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 467
По подразбиране

Като изпълнение е супер,забележки никакви.А,който плаща той поръчва музиката ,спор няма
Отговори с цитат
Старо 09-11-14, 20:23
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

А колкото до щъркела, това е защото трябваше да се съобразим с малоумната форма на рамата и 18" ходове на ершоковете, които да бъдат напълно постижими.
Очаквай скоро нов вариант на тези мостове, сложени на правилния автомобил ще ти харесат повече
Старо 28-11-14, 00:03
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Това горе долу е следващият ни проект, но някой ни е изпреварил. Тойотата вече ми изглежда малка

Старо 01-01-15, 18:15
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Старо 01-01-15, 18:47
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Aug 2011
Публикации: 57
По подразбиране

Как се качвате в това чудо ? Нещо въжена стълбичка А как стои въпроса с регистрацията ? От оригиналното на Тойота и емблемата я няма Като те спрат органите а с тоя вид със сигурност много ще те спират какво правим ? На технотест ли се ходи ? Как се минава ГТП ?

Последната редакция е извършена от sek.1 : 01-01-15 в 19:05
Отговори с цитат
Старо 01-01-15, 19:16
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

Намали ракията.Всичко е напълно редовно.
Старо 01-01-15, 19:23
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Боря се от 10 дена ама все не намалява Слизам до мазето а там все едни 200 литра Джантите са станали перфектни след боята .
Цитат:
Автор Близнаците Виж публикация
Браво перфектна работа както винаги
Така е като работят най добрите
Отговори с цитат
Старо 07-01-15, 16:20
barzashki's Avatar
barzashki barzashki извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Feb 2012
Публикации: 10
По подразбиране

Айййй, ма вий много сте се изтървали бре. От доста време не бях ви гледал какви чудеса правите. Честита Нова Година. Само такива добри творения да правите.
Старо 23-02-15, 06:32
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

И така работата по следващите хибридни мостове продължава даже и в събота и неделя .Понеже най вероятно Соти е разглобявал има доволно количество скъсани болтове Проблема е че самата отливка на тялото е с доста несиметрична форма и захващането му на фрезата и практически невъзможно заради недостига на работни ходове и за това захващаме на бормашината . Освен всичко имаме и наклон около 10 градуса . Оказва се както винаги в тоя живот че най голямото не винаги е с най много възможности . Голямата ми бормашина има ход от патронника до масата 430 мм а другата която е два пъти по малка на размер и три пъти на тегло 500 мм които ми стигат на магия . Освен това работната и глава също е подвижна което много улеснява работата бутаме я на страни и нарязваме резбата . Ако и тука не беше станало следващата машина е борверга И така успешно извадихме скъсаните болтове които на едното тяло бяха 4 ама два стърчаха та със заварка на гайка и нагряване с резака се отвиха лесно . До тук добре всички резби са вече в добро състояние и пристъпваме към следващия етап канала на който се държи маншона идва малко плитък и не задържа надеждно маншона . Както винаги започваме с надеждното закрепване на детайла към машината . След като вече сме го закрепили изработваме инструмента с който ще го работим в случая профилен нож . Въобще не храня напразни надежди че това ръждиво чешко желязо мога да го работя с кобалтов нож и започва една заигравка на шмиргела с точене на нож с твърдосплавна пластина . Прежалваме един канален нож и след около половин час пилене имаме нож с нужния ни профил . И тук стигаме до вечната дилема на оператора на ММ а именно на какъв режим ще тръгне да се работи това гураво желязо . Стигаме с триста зора до едни 45 оборота и почваме леко и бавно остъргваме около 2 мм . Доволен от резултата с първия детайл качвам втория междувременно цеховия плъх събуден от шума на машините наминава да ме види мятам едно желязо по него и отивам да си взема една бира . След нея остъргвам и втория детайл гася машината дърпам шалтера в цеха и отивам на заслужен отдих . Аз съм доволен остава и Иори да е доволен Покрай правенето на поредния профилен нож установих че резервите ми намаляват макар и бавно а в инструменталната плъховете купонясват на празните рафтове та на някой ако дядо му или някой друг роднина е бил стругар ; фрезист или оператор на друга ММ и е напълнил мазето с такива инструменти приемам волни пожертвувания . Няма да се разсърдя ако не знаете за какво служат тези нещица аз си знам
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	DSCI0090.jpg‎
Views:	288
Size:	50.6 KB
ID:	6130   Click image for larger version

Name:	DSCI0092.jpg‎
Views:	273
Size:	70.0 KB
ID:	6131   Click image for larger version

Name:	DSCI0093.jpg‎
Views:	253
Size:	87.9 KB
ID:	6132   Click image for larger version

Name:	DSCI0094.jpg‎
Views:	250
Size:	49.6 KB
ID:	6133   Click image for larger version

Name:	DSCI0096.jpg‎
Views:	264
Size:	105.0 KB
ID:	6134   Click image for larger version

Name:	DSCI0098.jpg‎
Views:	253
Size:	139.8 KB
ID:	6135  

Name:	DSCI0102.jpg‎
Views:	268
Size:	130.2 KB
ID:	6136   Click image for larger version

Name:	DSCI0103.jpg‎
Views:	279
Size:	124.7 KB
ID:	6137   Click image for larger version

Name:	DSCI0105.jpg‎
Views:	233
Size:	78.6 KB
ID:	6138  

Последната редакция е извършена от sek.1 : 23-02-15 в 06:51
Отговори с цитат
Старо 26-02-15, 17:26
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Браво, браво. Който го може си го може!
Лошото само е, че тия чиито дедовци са пълнили мазите в лошия социализъм, в който нямаше нищо, отдавна изкараха всичко на вторични или го продадоха на хора, които знаят за какво иде реч и цените отиват към космоса.
Наскоро се разрових по обявите за пластини кнукс, които преди няколко години се продаваха на кило, а се оказа, че сега са почти на цената на хубави вносни пластини...
Радостно е все пак, че има още останали хора, които да бачкат добре и да се прехранват с този вид дейности.
Старо 26-02-15, 20:44
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Така е . Аз също работя по коравите неща с Кнукс но имам и почти всички български държатели за сменяеми пластини поне двайсетина са . Тоя държател дето е на струга е Сандвик купих го на битака за 10 лева от един пич където продава военно имущество чисто нов в кутийка . Като го видях си викам тоя сега заради марката ще ме отгърми с някоя цена а той ми вика 10 лева много ли са ти . Имам и 3-4 български Кнукс държателя леви и десни . Нашите пластини от старите също са много качествени На времето смесите за синтероването идваха от Цератицит в Габрово и от Сандвик за арсеналските . То за това Цератицит купиха габровския завод цялото оборудване си беше тяхно . Едно време майка ми работеше в института по металокерамика там правеха страхотни пластини . Като го разбутваха приятели ми дадоха една кофа та сега си ги запоявам на държатели с месинг и боракс .
Отговори с цитат
Старо 26-02-15, 21:00
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Готов е корпуса за диф от Ленд Роувър. Тия дни ще направим и комплект редуктори за него.

Name:	528.jpg‎
Views:	152
Size:	55.1 KB
ID:	6179  
Старо 26-02-15, 21:02
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Всички публикации от тази тема свързани с джантите за редукторни мостове са преместени в отделна тема.

http://www.offroad-monsters.com/foru...ead.php?t=4752
Старо 26-02-15, 21:12
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

Цитат:
Готов е корпуса за диф от Ленд Роувър. Тия дни ще направим и комплект редуктори за него.
И моя корпус е готов...

Name:	20150226_175817.jpg‎
Views:	270
Size:	92.0 KB
ID:	6180  
Старо 27-02-15, 07:01
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
И моя корпус е готов...
Ти на това криво желязо корпус ли му викаш
Отговори с цитат
Старо 17-03-15, 20:13
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Иори да си попадал на това ? Кардани с ШРУС шарнири с равни ъглови скорости ?

Name:	30122012951.jpg‎
Views:	240
Size:	122.6 KB
ID:	6228  
Отговори с цитат
Старо 17-03-15, 22:33
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

Това за Нива ли е?
Старо 17-03-15, 22:40
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор sek.1 Виж публикация
Иори да си попадал на това ? Кардани с ШРУС шарнири с равни ъглови скорости ?
Да, карам с такива само шлица им е малко по дълъг около 500 мм и се закачат с 8 болта.
Старо 18-03-15, 05:21
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Как се държат спрямо класическите кардани ?
Цитат:
Това за Нива ли е?
За Нива но принципно не е проблем да се направи за всичко . Проблем май само са маншоните защото скоростта на въртене е много по голяма и от центробежните сили им се разгонва фамилията . Имам едни руски усилени силиконови маншони за нивата от едната страна съм с такъв вече 5-6 години . Въртят ми се идей да си направя едни такива кардани за нивата .

Последната редакция е извършена от sek.1 : 18-03-15 в 06:01
Отговори с цитат
Старо 18-03-15, 10:33
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор sek.1 Виж публикация
Как се държат спрямо класическите кардани ?
Отлично! Нямаш усещането, че караш камион.
Старо 18-03-15, 20:55
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

Всички тараляшки,с такива карета на карданите,разполагат с удивително здрав дебелостенен маншон против разпръскване на греста,което е чест проблем...
Старо 19-03-15, 05:06
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Не са много разпространени иначе спокойно мога да направя една матричка и нашите каучукари да пуснат маншони армирани с някакъв текстил .
Отговори с цитат
Старо 10-04-16, 18:45
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Днес го качих на фрезата . Че на човека джипа до скоро се движеше Боже каква глупост написах Кия джип

Name:	DSCI0203.jpg‎
Views:	168
Size:	120.9 KB
ID:	6383   Click image for larger version

Name:	DSCI0204.jpg‎
Views:	179
Size:	103.5 KB
ID:	6384  
Отговори с цитат
Старо 10-04-16, 19:09
Sotir Sotirov's Avatar
Ненормалник

По подразбиране

В неделя...баси къв си пич!!!Аре действай,че немаш идея къв як проект са тея мостове...
Старо 10-04-16, 19:11
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

За следващите ми дойде друга идея как да ги работя ама за тоя е късно вече го отрязах .
Отговори с цитат
Старо 12-04-16, 06:41
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Работната постановка е такава . Настройваме една борщанга и стържем .

Name:	DSCI0206.jpg‎
Views:	151
Size:	96.4 KB
ID:	6385  
Отговори с цитат
Старо 17-04-16, 07:30
sek.1's Avatar
sek.1 sek.1 извън линия
Registered User

По подразбиране

Соти завари ли го ?
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 17:36.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.