назад   Offroad-Monsters Форум > Проекти и общи дискусии на базата на: > УАЗ ГАЗ ЛАДА

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 15-11-08, 19:49
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,334
По подразбиране

Цитат:
Автор NEMESIS Виж публикация
Не ме разбра,става дума за пластината отдоло под тръбата на главината-дето опира в лагера:
Все тая дали ще има.
Старо 15-11-08, 21:18
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

НЕ и се притеснявай като се е послплескала.Като я стегнат гайките ще се изправи по лагера.Слагай смело старата.
Старо 18-11-08, 17:24
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

Капака пристигна днес от Карбон Плевен
След малко почиствам всичко и сглобявам.Стария капак го дадох да го оправи стругар с разстъргване и изработване на винт това парче дето се отчупи.
Две снимки на новия капак

Последната редакция е извършена от NEMESIS : 12-12-09 в 04:07
Отговори с цитат
Старо 18-11-08, 19:39
.

По подразбиране

Всичко почистено,смазано стегнато и сглобеноУтре ако е рекъл господ ще сглобя и останалите неща и монтирам на джипа

Отговори с цитат
Старо 19-11-08, 18:39
.

По подразбиране

Хванах се да сглобявам и нова изненадакато сложа барабана и трие ама зверски в щита-явно има някаква разлика в огледалата-нали слагам и отпред огледало от обикновен мост с по едно спирачно цилиндърче.Разглобявам наново и реших проблема като свалих с ъглошлайфа от ръба на огледалото около 2мм.и вътрешния ръб на барабана взех и него с флексаСега е наред вече

Отговори с цитат
Старо 19-11-08, 18:58
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Леле това е много грешен ход. При уаза има проблем с малкия борд, точно това което ти си изпилил. Нормално е вътре да се напълни с калл, така че като го отвориш да ахнеш. А ти с този борд... направо незнам.
Иначе разлика има ако неси сменил главинките. От там би трябвало разликата въобще да не е малка. Щита се лови неподвижно за оста на главината, а барабана се върти на главината. И когато фланеца на главината и е по-навътре (на редуктония) тогава няма как да неупира в щита.
Успех все пак!
Старо 19-11-08, 19:30
.

По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
Леле това е много грешен ход. При уаза има проблем с малкия борд, точно това което ти си изпилил. Нормално е вътре да се напълни с калл, така че като го отвориш да ахнеш. А ти с този борд... направо незнам.
Иначе разлика има ако неси сменил главинките. От там би трябвало разликата въобще да не е малка. Щита се лови неподвижно за оста на главината, а барабана се върти на главината. И когато фланеца на главината и е по-навътре (на редуктония) тогава няма как да неупира в щита.
Успех все пак!
АЗ не мисля че ще има голям проблем че го няма ръба на барабана-така или иначе в барабана си влиза кал-сега може малко повече да е-ама така ще бъде.Значи главините не съм сменил-те са си оригиналните на редукторния мост.Разликата е явно в щита малко-защото като свалих този ръб и препилих и ръба на огледалото с около 2мм.-сега си ляга идеално и няма никакви проблеми или триене някъде.Абе до 2-3 дни съм го сглобил и подкарал
Отговори с цитат
Старо 24-11-08, 18:37
.

По подразбиране

Всички проблеми и разправий са отстранени,джипа е в движение вече,спирачките са наред!Счупеният капак е ремонтиран и също годен за употребаЕдинствено в бъдеще трябва да се намерят два задни спирачни щита от редукторен мост
Благодаря на всички за помоща и съветите.
Най вече благодаря на Цветан за това че ме подсети че затягането на полуоската може да се дължи на бронзовата втулка вътре в тръбата на главината-както и се оказа
Отговори с цитат
Старо 24-11-08, 20:26
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Всички проблеми и разправий са отстранени,джипа е в движение вече,спирачките са наред!Счупеният капак е ремонтиран и също годен за употребаЕдинствено в бъдеще трябва да се намерят два задни спирачни щита от редукторен мост
Благодаря на всички за помоща и съветите.
Най вече благодаря на Цветан за това че ме подсети че затягането на полуоската може да се дължи на бронзовата втулка вътре в тръбата на главината-както и се оказа
Има ли разлика между задните и предните щитове. Имам някви предни май може да ти ги прата ако несъм ги хвърлил.
Старо 24-11-08, 20:38
.

По подразбиране

Цитат:
Има ли разлика между задните и предните щитове. Имам някви предни май може да ти ги прата ако несъм ги хвърлил.
Има голяма разлика-задните са с едно двубутално цилиндърче-а предните са с две еднобутални.
Ако имаш задни-давай ги веднага ако не ти требат
Плащам ги веднага.
От обикновения мост не стават без преработки на редукторния нито предни нито задни
Отговори с цитат
Старо 24-11-08, 20:41
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Утре ще прегледам поцети ме и ще ти кажа. Мисла, че ще свършим работа.
Старо 24-11-08, 20:49
.

По подразбиране

Цитат:
Утре ще прегледам поцети ме и ще ти кажа. Мисла, че ще свършим работа.
Благодаря ти предварително!
Ако имаш възможност-щракни им няколко по ясни снимки най вече около ръбовете дето ляга барбана и измери колко е вътрешния отвор да видим дали са от редукторен мост задни.
Отговори с цитат
Старо 24-11-08, 21:24
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Днес видях, че тези от новите ми мостове седят и не са вкарани в употреба. Искат им по 60лв на брой окомплектовани. Искаш ли ги?
Старо 24-11-08, 21:40
.

По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Днес видях, че тези от новите ми мостове седят и не са вкарани в употреба. Искат им по 60лв на брой окомплектовани. Искаш ли ги?
Ако са задни от редукторен с едно двубутално цилиндърче ги искамтреба да са еднакви с обикновения редукторен-не вервам Барсовите да имат разлика-снимка немаш ли?
Отговори с цитат
Старо 24-11-08, 21:53
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Еднакви са гаранция, руснака нищо не променя.
Старо 24-11-08, 21:56
.

По подразбиране

Цитат:
Еднакви са гаранция, руснака нищо не променя.
Голи щитове ли са или имат накладки и цилиндърче?
Отговори с цитат
Старо 24-11-08, 22:03
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Горе съм написал - пълен комплект. Барабаните също седят, за тях да питам ли.
Старо 24-11-08, 22:04
.

По подразбиране

Цитат:
Горе съм написал - пълен комплект. Барабаните също седят, за тях да питам ли.
Питай и за барабаните.Щитовете ги вземам веднага.Кога можеш да ги пратиш?
Сега ти пускам на ЛС данните!
Отговори с цитат
Старо 29-11-08, 14:29
.

По подразбиране

Първо искам да Благодаря на Йори за щитовете и барабаните който ми изпрати
Днес пробвах и монтирах единия само че много вали-пасна си идеално заден спирачен щит от редукторен мост-на преден редукторен мост взаимозаменяеми са напълно
Някой неща които аз забелязах и установих с многократното сглобяване и разглобяване-значи на редукторните мостове които са с шест болта на капачката/хъба/ спирачните щитове са от ГАЗ 69 или обикновен мост.Не така седят нещата с редукторните които са с 10 болта на капачката/хъба/-при тях не стават никакви други щитове освен оригиналните-евентуално с много доработки може да паснат и обикновени но е много сложно и трие барабана дори в цилиндърчето
Обаче може да се сложат главини от обикновен мост и тогава пасват идеално и щитове от обикновен мост.С оригиналните главини си иска оригиналните щитове!
Понеже някой ще каже сигурно защо сменям двуцилиндровите щитове с едноцилиндрови-защото са по опростени,имат само едно цилиндърче,няма тръбички ниско отвън на щита които да се удрят в камъни и да сълзят-има само едно маркуче което е в най горната страна на щитаи според мен спира много добре като се сложат задни щитове отпред
Отговори с цитат
Старо 30-11-08, 01:26
.

По подразбиране

Има и още един лек проблем който забелязах днес докато си сменях болтовете на кардана.Задният мост като бутам фланеца на пиньона нагоре-надоло-има много малък едва забележим луфт-малък е но все пак не трабва да има.Предполагам че този луфт се получава понеже моста е все още на практика нов и лагерите сега сработват и улягат.Какво бихте ме посъветвали-да натегна ли гайката повече за да изчезне луфта?
Ако не изчене луфта е ясно че трябва да се слага пластина на лагера която да го притисне и обере въпросният луфт.
Отговори с цитат
Старо 30-11-08, 11:00
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Гайката трябва да е стегната до откат. Всеки луфт значи чупене. Там нетрябва да има луфт. Дори най-малкия става голям и се предава напред по кардани и раздатки. Лагерите са нови, но колкото повече "улягат" толкова по-голям ще стане луфта. Всяко подаване и однемане на газта ще блъска там.
Старо 01-12-08, 19:07
r_vardarov r_vardarov извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Apr 2008
Публикации: 467
По подразбиране

Не съм съгласен но неми се спори с Дини.Ако пристегнеш много гайката а между двата конусни лагера не си сложил върху дистанционната втулка,регулировачна пластина,лагерите ще се натегнат много и ще грее.Основите на уазоремонтирането се крепят на луфтовете.
Отговори с цитат
Старо 01-12-08, 20:29
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Ако вътре дистанцията е правилна и с преса да натиска гайката неможе лагерите да греят и да задържат. Ич да не е регулирал съм и аз некой и друг диференцял и съм поработил и некой друг час с най-големия майстор по правенето им в България.
Старо 02-12-08, 09:04
Registered User

По подразбиране

Това не го казвай.Майстори много и всеки е най-големия в България.
Отговори с цитат
Старо 02-12-08, 09:20
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Този определено е, щото е единствения дето може да прави пиньони и корони. В последните години се беше ама много пропил и се излагаше яко, ето с Йори правихме една забчатка и голем екшън добре че несме агресивни и главно той де, щото аз съм правил с човека много неща и знам, че не е такъв ама пиенето непрощава на никой... Но преди 3-4 дни ходих и то след 12 и говорихме с него отказал е пиенето напълно. Има надежда пак да работим като хората значи. Остава само да е жив и здрав.
Старо 02-12-08, 10:23
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

А стига бе
Видел си Боре трезвен ???
Старо 02-12-08, 21:54
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Чесно. И е отказал пиенето. Аз неповервах. Нали му дигнаха наема там дето работеше на 700 кинта и той неможеше да го плаща вече ... защо ли...
И един пич с много машини фрези и стругове го примами. При същия аз си правех полуоски шлици и т.н.. Та той сега взе при него бай-Боре и му е като началник като машините са си на Борето, но този му дава поръчки и помещение топло за работа и така. Бачка много здраво разбира се на малко по-различни цени не както преди, ама аз предпочитам да си плата повече от колкото като преди да хода една година по мъките. И сега мисля, че чрез тоя стабиляга дето го взе при него работите ще вървът. Момчето е много навътре и вече съм им пуснал теста с блокажа на редукторите и още един на самурай, ама нямам време да ида да вида какво става, пък и трябва да изследвам една уазова полуоска на квантометъра от каква стомана е и на колко единици е закалена отпред при шлица, защото ние я отвръщаме, за да нарежем шлица и после трябва да се закали както трябва. А това е полуоска дето е подходяща за направа на блокажи на много джипове и ще е интересна информация. Ама ще е от другата година май, че много работа..., а и сега като предстоят празници всеки си е хванал шапката и нему се занимава с нищо.
Старо 02-12-08, 22:43
.

По подразбиране

Тия големите майстори ги знаемеТука има един такъв дето искаше само за работа за ремонт на два обикновени моста за УАЗ-700 лева преди две години.Бачка в един гараж тип конюшна и се има за голема работа.
Иначе тука има една фирма-Коортех дето нема невъзможни неща за правене при тех но и цените са огромни.Тия какво пипнат е пипнато,дават и гаранция за работата,правят разработки на двигатели,мостове и какво ли неНа тия хора шапка им свалям
Отговори с цитат
Старо 03-12-08, 01:33
Тарга's Avatar
Тарга Тарга извън линия
Старо Куче

Дата на регистрация: Aug 2008
Публикации: 627
По подразбиране

Съгласен съм че бачкат добре, но и те се дънят понякога. Питай Балзака що се потрошиха кобилиците на Паджерто.
Отговори с цитат
Старо 03-12-08, 10:20
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Тия големите майстори ги знаемеТука има един такъв дето искаше само за работа за ремонт на два обикновени моста за УАЗ-700 лева преди две години.Бачка в един гараж тип конюшна и се има за голема работа.
Иначе тука има една фирма-Коортех дето нема невъзможни неща за правене при тех но и цените са огромни.Тия какво пипнат е пипнато,дават и гаранция за работата,правят разработки на двигатели,мостове и какво ли неНа тия хора шапка им свалям
Няма да коментирам това за големите майстори щото да си единствен е нещо различно и то не защото няма други желаещи, а защото да работиш на такива машини се изискват много знания.
А относно гаражния майстор-малко пари е искал. Диференцял на уаз се регулира и се пасва точно три дни, неговора за редукторен, а за обикновен. Виш в това дето ми прати едното даже има схеми как се прави и ако мислиш, че е лесно и в някой "голям" сервис някой ще се занимава да го прави така-лъжеш се. Варненските майстори съм чул за тях. Немина и година, а може би вече и повече от последния диференцял дето неможеха да го направат никъде и искаха куп пари та чак тук ми го праща човека, щото там и полуоска нямаше каде да му нарежат.
Въпроса е в това, че българина ходи там дето е скъпо, понеже си мисли, че скъпия сервис с лъскавите врати и големите бил бордове пред вратите са най-добри. А неси дава сметка, че точно там парите ги взема някой добре облечен дето даже и невлиза при колата ти, а самата кола ти я прават някви новоназначени копелдаци с евтина работна ръка, станали майстори като са направили две жигули пред блока. Работил съм и аз в такъв сервис. И цените на услугите бяха добри, но за качеството се иска много повече или по-точно човека даващ парите сам да работи и да влиза в проблемите на "дребния" работник. Защото не е едно и също дали гайката ще я завиеш със секача, понже важното е да се завие и да се вземат парите или ще идеш да си купиш (направиш) ключ и ще я направиш както трябва, разбира се ако въпросния ключ нети е отрязък от заплатата, а ти го плаща този добре облечен баровец.
Мога да давам 1000 примери, но един гаражен майстор работи сам и неможе да си позволи рекламации по негов адрес, защото за съжаление неможе да се защити с "това го е правил един работник дето го изгоних".
Старо 04-12-08, 00:29
.

По подразбиране

Дини,съгласен съм че има и много гаражни майстори дето цепят за кво става дума-но аз поне не съм попадал на такъв тука-специално за мостове и по особенни неща.Повечето искат да сменят ремъци и накладки щото е лесно и земат бърза параАз ходя само на две-три места ако трябва нещо-едното е Коортех и другото Киров-Бош-сервиз.На тези места ми обръщат необходимото внимание и правят това което искам,независимо че карам Руска машина.Щото повечето тука в сервизите дето нищо не цепат като видят Руска кола и от нещо се плашат се едно че са видели призрак.
Наскоро видях в Киров-Бош сервиз да правят дъното на един ГАЗ 69 от неръждаема ламарина също вратите,предните калници и задните вежди.
Отговори с цитат
Старо 04-12-08, 04:11
Registered User

По подразбиране

Дини,ако два диференциала за Уаз се правят за три дни и 700лв,за работа и части са малко,то тогава да сменям професията.Не знам колко взимат най-добрите майстори в България от Враца,но в Самоков за работа на 1диф.взимат-100лв.и след това си карат хората Уазките,с години.
Отговори с цитат
Старо 04-12-08, 10:02
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Дини,ако два диференциала за Уаз се правят за три дни и 700лв,за работа и части са малко,то тогава да сменям професията.Не знам колко взимат най-добрите майстори в България от Враца,но в Самоков за работа на 1диф.взимат-100лв.и след това си карат хората Уазките,с години.
Затова си карате руските машини още, защото едната част могат да си ги прават сами, а другата са намерили такива майстори като нас врачаните дето за слава бъхти цял ден... Иначе досега да сте разбрали, че руското е евтино само когато го купуваш от магазина... Ако искаш да те прата в един сервис да видиш за колко ще ти струва качване и свалчне на един мост и пак ще говорим. Ще останеш доволен.
А тия години дето се возите безавариино айде не на мен. Не ям доматите с колците имал съм руска машина имаме и сега една. Малко са месеците, в който се кара безавариино, а за години е смешно да се говори. Ако са толкова хубави и нечупливи нали се сещаш, че щеха да са масово явление в България, но комунизма одавна отмина и тези който неги прекараха за скраб са вече на изчезване. Е има и тук таме некой излъган да си купи нов уаз понеже се носело славата му, че бил много здрав и хубав. А ти може да ми кажеш едно нещо в уаза което да си заслужава неговата покупка. И ако някой ги прави на безценица то той неоважава самия себе си. Защото ако трябва да напрвиш в конкретния случай един диференцял на тойота, можеш накрая и да неси исцапан и може да го направиш и за време, но ще ти вземат куп пари защото бил японски... а за руския боклук ще бъхти цял ден и нищо...
НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА ще видиш!!!
Старо 04-12-08, 16:36
Registered User

По подразбиране

Едно нещо съм съгласен с тебе,направата на руски диф е най-тъпото нещо във вселената.Хората са го измислили много по-просто и здраво.За руската техника,вярно ще изчезне,щото политиката командва икономиката а не обратно.Но освен Г-класите няма друга марка джипове която на 25 г.да се продава за такива пари ,спрямо годините.И не почвай пак с идеята че всички останали които все още карат такава техника са малоумници,щото всеко нещо си има своите недостойства и ценности.Ако бяхме били сателит на Англия щяхме ,да хвали ме Ровърите,ако живеех ме в Азия,японските коли или ако Хитлер беше спечелил войната щяхме да кара ме Мерцедеси.Тези неща не зависят от нас.Тази техника познава ме и нея хвалим.Искам да ти кажа само че съм имал и Патрол 28 бензин,но за тежка работа в гората Уаза е по-добър.
Отговори с цитат
Старо 04-12-08, 18:59
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор r_vardarov Виж публикация
Искам да ти кажа само че съм имал и Патрол 28 бензин,но за тежка работа в гората Уаза е по-добър.
Е как нема да е по-добър, като можеш да си намериш части и на вторични на кило за уаза, а на патрула няма намиране. Когато идеш на майстор ти съдира кожата. и това е и момента когато "добрия" майстор го докарва до просешка тояга както става с повечето японски автомобили.
Само дето патрула и точно тоя 2,8 бензин има един от най-мощните двигатели, несчупваеми скорости, раздатки и диференцяли и има спирачки за разлика от всеки уаз!!! Незнам кое на уаза просто може да се съпостави по здравина с патрола. Това е все едно да ми кажеш, че на магарето може да му натовариш повече от на коня и да го накараш да тръгне...
Старо 04-12-08, 19:13
Registered User

По подразбиране

Дини,от животни не разбираш,дай друго сравнение.Магарето е много по издръжливо от коня,назад не знае да връща,много е по-бавно но пък за тежки условия е незаменимо.Но ти си младо момче и не е нужно да знаеш това.Същото е и с автомобилите;прочел си много неща ,ремонтирал си много повече неща,но не си карал колкото мен в гората и днес преди да отида нощна бях на дърва в гората а там кал и сняг да искаш.На централата на Мерцедес-Бенц -пише :опита не може да се сравни с нищо.Пиши ,ще ти отговоря утре след работа.
Отговори с цитат
Старо 04-12-08, 19:47
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Мисля,че е време да се спре да се плюе по Уаз-а.

Който не го кефи не си го купува и не го кара.Който го кефи си го кара и се съобразява с неговите недостатъци.КАзвам кара щото има много хора който се мъчат на него поради някаква причини най-често за да може да се приберат вкъщи и да има с какво да се нахранят най малкото.

Не смятам,че аз,Румен и другите който са с Уаз са по малко достойни за уважение и ни прави не желани в дадени разходки и др. мероприятия,а напротив ;)

Така,че темата е безсмислена.Всеки закъсва,всеки го дърпат и всеки се троши ;)

Ааааааааааа и още нещо.Има хора който като се качат от някава трошка пак в някоя друга трошка само,че по скъпа и западна започват да се мислят за недостижими което в деиствителност не е така,камо ли па в стандартна комплектация.

Я ми дайте пример за някой който е МНОГО по проходим от УАЗ-а,че не се сещам???

Последната редакция е извършена от Sotir Sotirov : 04-12-08 в 19:58
Отговори с цитат
Старо 04-12-08, 19:56
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

А според мен темата не само че не е безмислена,а напротив,защото ТУК,във Форума,най-важното нещо е познанието.А НИКОЙ не се е родил научен,всеки си има свой свят,с уникален начин на мислене,със свои,уникални разбирания.За всичко.И от ТЕЗИ диалози,теми и постове може да се извлече поука и знание,които да бъдат основа на трупането на опит.
Старо 04-12-08, 19:57
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Я виш каде на картата е Враца и ние сме виждали дърва. Само дето ние неходим с джипове, а с камиони. Всеко нещо си има предназначение.
А за магарето - никое магаре неможе да натовари и понесе повече от хубав кон. Аз неговора за катъри, а за обикновено магаре и хубав кон не цигански едвам дишащ. На магарета съм се нагледал в едно село до Враца на мелницата. Пълнат им каручките с брашно и понеже мелницата е в ниското стой та гледай какво става. Немам спомен магаре да могло да качи без да го прикачи некой кон (катър).
За в гората най-добри са катърите. Той наистина незнае назад, но магарето става само за бой.
Някога бях много запален по коне. Ходил съм да язда на един комшия на лозе коня. Голем кеф ама вече непознавам такива дето гледат.
Старо 04-12-08, 20:00
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Цитат:
Автор Tsvetan Виж публикация
Я ми дайте пример за някой който е МНОГО по проходим от УАЗ-а,че не се сещам???
ОК!Ама първо ми дай единица за проходимост.В к'во да я мерим?

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 23:43.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.