назад   Offroad-Monsters Форум > Други форуми > Електронни устройства > GPS

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 02-04-08, 13:06
Georgi Grudov - Giorgio's Avatar
Georgi Grudov - Giorgio Georgi Grudov - Giorgio извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 275
По подразбиране GPS, програми и карти.

Отдавана се каня да направя кратък обзор на програмите и картите, използвани с GPS.
Откривам темата с едно сравнение-експеримент, което направихме с Джамбазов преди 3 месеца. Събрахме 5 различни покета, някои с вградени, други в външни приемници и тръгнахме по бургаските улици...
Преди да започнем експеримента, дълго разглеждахме и обсъждахме различните програми. В крайна сметка експеримента се проведе в градска среда само с Garmin XT и OziExplorer.
Когато става дума за офроуд, дори и така наречената "офроуд карта" на Събин, не върши никаква работа. Все още не съм открил векторна карта, която да ми замени в някаква степен топографските, точно за това, влючихме в експеримента и Ози...
От класацията на софтуера, отпаднаха всички софтуери, чийто карти на България са само символични, като TomTom, Route66 ,Igo и други подобни... В крайна сметка експериментът се сведе до тест на съществуващите карти на Гармин, защото при Ози рутирането е възможно, само ако предварително сте си начертали маршрута.
Картата на Pelala (за съжаление не познавам лично това момче, дори не знам истинското му име) все още нямаше компилация за Гармин, а iNavi и Russa са неприятни за работа софтуери, поне за мен...
Сравнението се сведе до тестване на "офроуд" картата на Събин и тази на Петър (PeterHR). Картата на Събин се опитваше да ни прекара дори през физически затворени улици, да не говорим за еднопосочни, или забранени... избираше най-краткия, но за съжаление невъзможен маршрут. Картата на Петър, с малки изключение (веднъж срещу знака на еднопосочна улица и веднъж по "преградена") се държеше изключително коректно.
Тези дни се появи компилация на картата на Pelala за Гармин. за съжаление, по отношение на рутирането, поне в Бургас, тя се държи точно, като картата на Събин. По-отношение на улиците в малките градчета и селата, пак като картата на Събин, просто ги има само като точка, за разлика от тази на Петър.
Не е за пренебрегване и цената на различните гармиски карти - на Петър струва 60 лева, а на Pelala е безплатна!

Повече информация за картата на Петър: http://bgroutingmap.com/
Картата на Pelala във вариянт за мапсоурс, можете да савлите от тук: http://rapidshare.com/files/10348332...80330.rar.html

П.П. Пропуснах да отбележа факта, че картата на Петър има вариант на кирилица, но лично мен ме затруднява, че в случая трябва да ползвам руска версия на Garmin XT, а българска все още няма, а и едва ли ще има някога...
Отговори с цитат
Старо 02-04-08, 13:19
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,334
По подразбиране

Аз съм привърженик на IGO. За мен тя е в пъти по добра от гармина.
Старо 02-04-08, 13:29
Registered User

По подразбиране

Йори, нямам нищо против Igo, просто картата им за България е бедничка, меко казано... Виж за Турция, примерно, там с удоволствие я ползвам...
Отговори с цитат
Старо 02-04-08, 18:13
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,334
По подразбиране

Да, но самата програма е много по яка, а карти се правят
Старо 08-04-08, 16:00
churov's Avatar
churov churov извън линия
Registered User

Публикации: 7
По подразбиране

Даа , дълга и разнообразна тема Картата на Събин я ползвам само за гората - добра е и се подобрява още повече.За пътищата ползвам I GO и много ме кефи . Вярно ,че е подробна само за големите градове , но в малките ще се оправя и с питане . Тази на Петър предстои да си закупя и експериментирам скоро , но при липсата на оффроуд пътища... . Виж Ози-то си е класика и го ползвам .Лошото е , че покета не е за гората.Кога ли ще мога да имам Гарми който да ме навигира в/у растерна карта
Отговори с цитат
Старо 08-06-08, 18:28
Registered User

По подразбиране

Янко, това за векторна карта с подробностите на растерна е мечта на всички ни... Ози не може да рутира, но пък може да навигира. Т.е., ако си начертаеш предварително маршрута, софтуера ще те води, дори мисля имаше и гласови подсказки...

Само за обща информация, BG TopoMaps (известна и като картата на К2) е в основата на картите на Събин, Петър и Пелала...
Т.е. тя се подобрява непрекъснато, но под други имена...
Отговори с цитат
Старо 03-12-08, 19:59
Di's Avatar
Di Di извън линия
Джипар

Публикации: 150
По подразбиране

Случая е следния:
Приятел си взима Nokia N95 с вградена някаква си GPS карта, която обаче не става за нищо, решава да си сложи някаква, която му препоръчали. Картата обаче се оказва, че трябва да я плати през щатите и в нея България не влизала. Отива там, от където е взел телефона с молба да ме сложат старата карта, колкото става - толкова. Само че при опита да върнат старата карта, апарата я отказва в следствие на което, остава без никаква карта. От сервиза му казали, че трябвало да качи съвсем различна карта от тези, които е опитвал до сега, защото на тези вече можело да се качват само нови версии, които били Х`американски,платени, и в които обаче България я нямало. Някой може ли да ми помогне по проблема?Говорим за обикновена карта, не оффроуд (icon_lol) че ще го объркам съвсем. Момчето е от Македония и още трудно се ориентира с нещата тук.
Старо 04-12-08, 22:10
Registered User

По подразбиране

Ди, на Офроуд картата, само името и е офроуд...
Мога да му кача картата на Пелала, тя поне е безплатна, но по нета няма как... Ако ти се занимава, мога да ти кажа как, стъпка по стъпка, да се оправиш с проблема...

Последната редакция е извършена от Georgi Grudov - Giorgio : 04-12-08 в 22:30
Отговори с цитат
Старо 05-12-08, 00:01
Di's Avatar
Di Di извън линия
Джипар

Публикации: 150
По подразбиране

Ако не те затруднява, ще съм благодарна, но нека да е след понеделник Тези дни ме няма
Старо 06-06-09, 15:23
CHIMIK's Avatar
CHIMIK CHIMIK извън линия
Registered User

Дата на регистрация: May 2009
Публикации: 100
По подразбиране Карта Калининградской области

Может когда кому сгодится
Програма сделана на основание генштабовских карт (13,9 MB)
KALININGRAD_RUS_(KENIGSBERG).rar

WWW.FORD-TRUCKS-CLUB.COM
Отговори с цитат
Старо 15-06-09, 01:53
Dino's Avatar
Dino Dino извън линия
Плямпало.

Дата на регистрация: Jun 2009
Публикации: 24
По подразбиране

Aко за iGO някой има що-годе нова (след 2007год) карта нека я прати,ще му я платя ако трябва. Моята е от 2006 iGO plus се води и доста неща липсват. Да не говорим,че дори Пампорово,Банско,Боровец и Чепеларе са само като територия на самата карта. Смисъл на мястото на града има име и очертание запълнено със цвят. А и имам проблем- не мога да си запаметя дома. Това май е от самия апарат- WayteQ 4.3". Модел няма тва е. Отивам във запамети (дом,работа,вила и тн.) запаметявам къщата,но при следващото включавне ни къща,ни нищо.
Старо 21-07-09, 11:01
vasstop vasstop извън линия
...

Дата на регистрация: Jul 2009
Публикации: 23
По подразбиране

Можете да прегледате този форум:
http://smartphones-world.com/forum/
Там по линковете намерих доста карти за различни видове GPS системи ;)
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 14:53.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.