назад   Offroad-Monsters Форум > Проекти и общи дискусии на базата на: > SUZUKI

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 31-10-12, 18:32
павле павле извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Oct 2010
Публикации: 144
По подразбиране Питане за Самурайски мостове .

Започнах един нов проект и имам няколко въпроса, искам мнението на хора с опит .
Питам до какъв размер тракторни гуми издържат късите Самураиски мостове в стоков вид мотора на Самурая е 1,8 от Опел за сега на мостомете има по един фланец30 мм .
Какви са разликите при къси и дълги мостове , питам за здравина разликата в дължината е ясна .
Отговори с цитат
Старо 31-10-12, 18:41
Близнаците's Avatar
Близнаците Близнаците извън линия
Турбо фенове

Дата на регистрация: Feb 2010
Публикации: 799
По подразбиране

На витара със 1.8 is със 9-ки тракторни кара вече 2 години.Е счупил е няколко карета но полуоски не.
Старо 31-10-12, 19:52
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Цитат:
Автор павле Виж публикация
Започнах един нов проект и имам няколко въпроса, искам мнението на хора с опит .
Питам до какъв размер тракторни гуми издържат късите Самураиски мостове в стоков вид мотора на Самурая е 1,8 от Опел за сега на мостомете има по един фланец30 мм .
Какви са разликите при къси и дълги мостове , питам за здравина разликата в дължината е ясна .
То късите са два вида , за 1.0 и 1.3 кубика ... твоите какви са ?
Старо 31-10-12, 20:32
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Моите са от 1000.
Но не съм сигорен кажи по какво да ги позная.
По този джип всичко е правено в Германия и няма как да разбера кой какво и кога е правил .

Последната редакция е извършена от павле : 31-10-12 в 20:38
Отговори с цитат
Старо 31-10-12, 20:50
Христо's Avatar
куха кратуна

По подразбиране

Цитат:
Моите са от 1000.
Но не съм сигорен кажи по какво да ги позная.
По този джип всичко е правено в Германия и няма как да разбера кой какво и кога е правил .
На хилядарката мостовете са тънки като солети няма да устискат на тия гуми ,то и от 1,3 няма да изкарат много.
Старо 01-11-12, 20:53
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

На този джип всичко му е малко нежно и тънко а на мен ми е съвсем несвойствено по цял ден се боря с камиони като си погледна джипа малко ми е странно такъв джобен размер .За това и питам има ли смисъл да се опитвам да го карам с тези мостове или направо да слагам по здрави ако има за Самурай. Искам да запазя ниската подресиорна маса за това се интересувам от Самурайски мостове . Ако се окаже че няма доскатъчно здрави знам кои са правилните за мен.
Ситурен съм че и сам ще стигна до нужните ми изводи като го подкрам насериозно по гората но сега ще чака да му довърша новите по големи калници и най вече клетката че още на първото изкарване го обърнах .
Иначе от карането кефа е пълен малък лек и мощен джип с автоматична кутия .
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 07:40
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 106
По подразбиране

Ама ти за здравина при челен удар ли питаш? :-)
Прочетох че моста на Sj410 бил по тънък а пък то и двата модела нямат разлика в ракавите и шенкелите, полуоските пак са взаимнозаменяеми. Разликата е в предавателното отношение на диференциала , на SJ410 е 4,11:1 на SJ413 е 3,72:1 а на SJ413W e 3,92:1. Има други фактори които трябва да гледаш. Предавателните отношения са ти важни за големината на гумите които искаш да въртиш. Гледай общата редукция която имаш . Моя SJ410 има общо предавателно отношение 32:1 а SJ413 имат към 30:1 . Моите гуми са 225/75R15 и са към 74см високи. Малко са ми големички за редукцията която имам и заради това правя раздатка с 4,16:1 на бавните и с това увеличавам общата редукция.
Влез в сайта на Калмини и виж за различните раздатки какви гуми препоръчват. Повечето от предлаганите размери неможеш да ги побереш в стандартен Самурай.
Иначе за здравина при претоварване ще ти кажа че и дори от Патрол да сложиш може да бъдат откъртвни шенкелите.
Хора не се изумявайте и преценете за какво ще си ползвате автомобила. Ако ще е за пред кафенето по добре си купете едно кабрио ако ще е за фукане пред останалите ловджии , купете си най скъпата пушка и облекло . В екстремна експлоатация Самурая и в стандартен вид със стандартните гуми е достатъчно добър. За какво са ви големи гуми? По важна е шарката на протектора а не големината.
Самурая бил нежен ,да бе да! За теглото си е перфектен и отлично проектиран. Е да ако го предадеш на отпадъци ще вземеш по малко пари от TLC80 и GR- а и май само това му е минуса. Казвал съм , на който не му харесва Самурая да си купи по-голямо желязо. На който му е малък пениса компенсира с големи играчки за да има с какво да се фука.
За мен е важно като управлявам в екстремни условия да имам един сигурен автомобил който трудно се разваля- лесно се оправя а за 14 години и сменени 15 автомобила съм избрал една марка Сузуки SJ.

P.S. Малко се отклоних на края от темата но смятам ,че като се прави нещо като проект първо трябва да се знае за какво ще служи.

LZ2BDP

Последната редакция е извършена от Banjo : 02-11-12 в 08:00
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 08:47
кайо's Avatar
кайо кайо извън линия
гоуем "началник"

Публикации: 304
По подразбиране

За 1000 кубиков Самурай има два вида мостове тънки и дебели.Имат разлика в всяко едно отношение. Дебелите са като на 1300 ама тесните и имат взаимо заменяеми части. От тънките 1000 кубикови нищо не става на другите

LZ1MND
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 08:50
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Обоснови се с доказателства. Година на производство, рама,размери и друго което се сетиш

LZ2BDP
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 13:30
кайо's Avatar
кайо кайо извън линия
гоуем "началник"

По подразбиране

Брат толкова на вътре не ми се навлиза аз съм ги виждал всичките модели когато си търсех за Витарата и съм разгледал всичко което се предлага.Например на тънките мостове полуваловете и каретата са по малки и дифа на Витарата не влиза в кожуха. А на дебелите мостове влиза директно без преправяне и полуоските стават направо влизат в Витаровото прасе.Това достатъчно ли е или да се занимавам с простотии, и да ти вадя номера и т. н.

LZ1MND
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 18:43
Христо's Avatar
куха кратуна

По подразбиране

Цитат:
Автор кайо Виж публикация
Брат толкова на вътре не ми се навлиза аз съм ги виждал всичките модели когато си търсех за Витарата и съм разгледал всичко което се предлага.Например на тънките мостове полуваловете и каретата са по малки и дифа на Витарата не влиза в кожуха. А на дебелите мостове влиза директно без преправяне и полуоските стават направо влизат в Витаровото прасе.Това достатъчно ли е или да се занимавам с простотии, и да ти вадя номера и т. н.
Аз до сега само един Самурай 1000 кубика съм видял с дебели мостове ,даже мислих че са сменяни от 1300 всички други са от тънките солети ...само шенкелите с главините дето са еднакви .
Старо 02-11-12, 19:07
кайо's Avatar
кайо кайо извън линия
гоуем "началник"

По подразбиране

На Ицо Фреша беше такъв 1000 кубика с дебелите мостове

LZ1MND
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 20:54
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Виж сега , не ми се влиза в излишни спорове, имам четери предни моста (два Sj410 и два SJ413),няма солети или каквито и да е било. За това казвам да се обосновеш с факти ,но щом не ти се занимава добре.

LZ2BDP
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 22:21
кайо's Avatar
кайо кайо извън линия
гоуем "началник"

По подразбиране

Просто може и двата от 1000 кубиковия да са ти от дебелите те се слагат на последните модификации.А иначе масово на 1000 кубиковите мостовете са по тънки и карданите са по малки. Каретата на полуваловете са по малки и кожуха където влиза прасето е по малък, може пък ти да не си виждал от малките не знам но тука около нас са все от широките мостове от 1300 та нямам под ръка от 1000 кубика нека Густав да пише неговите бяха май от 410.

LZ1MND
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 23:07
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Сега остава да кажете какви са диаметрите при тънки и дебели полуоски полезно ще ми е да ги имам понеже ще сменявам лагери на предна дясна главина и като разглобя ще премеря полуоската така ще знам имали надеда в тези мостове или не .
Banjo Оценявам високо знанията ти за Самурайте и ти благодаря за това че ги споделяш с мен, но искам да знаеш Не съм ловец за пред кафето и за да си возя детето и жената на разходка в гората имам друг джип освен него имам и лека кола за по асвалта. Размера на гумите е като циците на жената колкото по големи толкова е по готино .
Този Самурай го правя със 100% предназначение за по гората следователно имам намерение да слагам и блокажи на тези мостове аз сам и с честен труд си изкарвам парите и не искам да ги хвърлям на вятъра ако се окаже че тези мотове са слаби и няма да издържат .
Имам наблюдения че много хора карат по състезанята с такива даже тука някои хора твърдят че късите мостове са по здрави. И за това събирам мнения .

Последната редакция е извършена от павле : 02-11-12 в 23:27
Отговори с цитат
Старо 02-11-12, 23:24
kalin09 kalin09 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Mar 2009
Публикации: 19
По подразбиране

На моя мостовете са от тънките,с малките кардани,но му сложих карета с полуоси от 1,3?!
Маи само отвън са тънки...
Отговори с цитат
Старо 03-11-12, 08:04
Миро Миро извън линия
ПАРКЕТНИК

Публикации: 97
По подразбиране

Разликите за които спорите са до 88год. и произведените след това,като имат разлика и в раздатките и предавателното им число.А към колегата-прецени щом ще слагаш и блокажи накрая като сложиш чертата да не се окаже,че е било по-добре да си сложиш по-здрави мостове с фабрични такива.Самурая във фабричен вид е много здрав,но всяка доработка на едно води логично до усилване на друго.
Старо 04-11-12, 08:29
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

За мостове с фабрични 2 блокажа се сещам единствено за Г класа а там предния кардан върти наобратно .
Ще покарам така а междувременно се оглеждам за подходящи мостове когаво човек не е на зор излизат изгодни предложения .
Отговори с цитат
Старо 04-11-12, 13:22
Гробаря's Avatar
Гробаря Гробаря извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2011
Публикации: 29
По подразбиране

Цитат:
За мостове с фабрични 2 блокажа се сещам единствено за Г класа а там предния кардан върти наобратно .
Ще покарам така а междувременно се оглеждам за подходящи мостове когаво човек не е на зор излизат изгодни предложения .
Какво сте ги задъвкали тея мостове
Ела ще ти дам два ревизирани оборудвани с ръчни хъбове ,перфектни от 3300 кубиков Патрол/К 160 ресьорен/,дето съм въртял с тях и 35 ци,!е там отваряй и гледай полуоски и т.н./е има и по големи здрави но..../хем ще са и по широчки хем и не ще ги счупиш лесно!А блокажи като ти трябват винаги може да си монтираш.....ако имаш интерес ще се разберем
Отговори с цитат
Старо 28-11-12, 19:46
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Днес си отговорих сам .
Разглобих един заден мост с блокаж и един заден мост от моя джип без блокаж оказа се дълаг .
Полуоските са еднакви като дължина и диаметри различна е късата полуоска само шлиците са по дълги заради блокажа.
Различни са касетите на дългия мост е по голяма касетата и цялото прасе от там идва и разликата в дължината на мостовете около 4 см. мерени на окомер . Муфата с блока от касетата е по малка и не става на дълаг мост .
Шлиците и диаметъра на полуоските в най тънкия участък са еднакви има разлика в дължинатана на полуоските и големината на прасетата на Витарата е още по горямо прасето и по дълги полуоските при равни диаметри .Излиза че разлика в здравината на задния мост при всички Сузукита няма при положение че са с еднакъв диаметър на полуоските .
Отговори с цитат
Старо 02-12-12, 23:34
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Разликата в здравината е доста голяма. Твойте са се случили от най-лошите. Малките прасета. На самурая се слагат точно три вида прасета. Имал съм и трите вида. Карал съм и с трите вида и съм чупил и от трите вида.
Специално на 1.0 моделите се слагат два вида. Тесни с малко прасе и тесни с голямо прасе. По-новите са вторите. Те са мисля след 88 година. Разликата в двата вида е в това, че по-големмия има по голяма корона. Той е с 43/11 зъба. Малкия е с малка корона следователно и по-малка касета и е с 37/9 корона/пиньон.
На тези 43/11 се слага и блокаж. Разлика в полуоските няма като диаметър, има само в големината на предните карета. Важно е, че прасетата от големите не могат да влизат в прасетата на малките.
На 1.3 се слагат също два модела. 43/11 на по-старите и 41/11 на по-новите, като по-новите са и по-широки самите ръкави и самата касета е изработена по друг начин (както на витара), а от там и по-дълги полуоските. При по новите и спирачките отзад са разчлини.
И трите моста са прилично здрави за габритите и мощостта на самурая. В заводски вид със нормални гуми трябва да искаш да го счупиш, за да успееш.
А какви гуми държат е много относително. Това зависи много от задкормилното. Аз съм ги чупил и трите модела с 195/85/15. Малките с оригиналния мотор 1.0, а от по-големите с 4а мотор на тойота.
Преди много години продадох джипа с този двигател и мост заден с блокаж 43/11 а предния с касета от 41/11 и пиньон и корона от 43/11. Джипа върви и днес, кара се изключително душмански и се товари като камион с дърва. Всеки път когато го видя се радвам, че след дългите години тормоз по чукари и калищаци в едно село той още държи и не е правено нищо по него.
Старо 04-12-12, 07:25
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
На тези 43/11 се слага и блокаж.
Сега го ядохме, моя е 37/9 и е с блокаж. Искаш да кажеш че само на 3,909:1 се слага блокаж ли? Извинявай ама факта че си счупил толкова главни предавки не говори много добре за познанията ти към Самураите, особенно в качеството на шофьорските умения. Не се изказвайте толкова крайно моля.
Какво значение има големината кожуха на диференциала след като корпуса на кАсетата е един и същи. Предавателното отношение е важно и понеже "малкия" е с предавка 4,111:1 не го прави толкова малък. Вземи прочети първо какви са причините за повреди в зъбните предавки и тогава да развиваме теории. http://menk.mf.tu-sofia.bg/uploads/e...i_kriterii.pdf
Главните предавки на самурая са изчислени за двигатели с въртящ момент до 107Nm. Сложи му двигател със 150-200Nm пък да видим какво ще стане. Самурая е перфектен в стандартната си компоновка. Ако искате да карате здрави самурайски мостове и да сменяте двигателите с по-мощни то търсете от испанските модели с двигател 1,9тд но и там касетата е като на SJ 410 но главната предавка е друга.

LZ2BDP

Последната редакция е извършена от Banjo : 04-12-12 в 08:29
Отговори с цитат
Старо 04-12-12, 13:46
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор Banjo Виж публикация
Сега го ядохме, моя е 37/9 и е с блокаж. Искаш да кажеш че само на 3,909:1 се слага блокаж ли? Извинявай ама факта че си счупил толкова главни предавки не говори много добре за познанията ти към Самураите, особенно в качеството на шофьорските умения. Не се изказвайте толкова крайно моля.
Какво значение има големината кожуха на диференциала след като корпуса на кАсетата е един и същи. Предавателното отношение е важно и понеже "малкия" е с предавка 4,111:1 не го прави толкова малък. Вземи прочети първо какви са причините за повреди в зъбните предавки и тогава да развиваме теории. http://menk.mf.tu-sofia.bg/uploads/e...i_kriterii.pdf
Главните предавки на самурая са изчислени за двигатели с въртящ момент до 107Nm. Сложи му двигател със 150-200Nm пък да видим какво ще стане. Самурая е перфектен в стандартната си компоновка. Ако искате да карате здрави самурайски мостове и да сменяте двигателите с по-мощни то търсете от испанските модели с двигател 1,9тд но и там касетата е като на SJ 410 но главната предавка е друга.
Кой те излъга, че корпуса на касетата е един и същи? Има точно три модела касети слагани в прасетата на самураи.
Не се занимавай по-добре с мен с тези изкази, при полужение, че не си прочел поста ми до неговия край. Аз съм го казал точно както е за здравината, казал съм и защо съм ги счупил.
С този модел буквално съм живял 5 години и съм попрочел много повярвай ми. Карал съм го така както ти няма да караш и служебна кола.
Блокаж на малките не съм виждал никога признавам си, но сигурно има и такива щом ти имаш.
Проблема не се случва в касетата или аз поне не съм чупил касетаа. Проблема е с пиньона и короната.
От мен да знаеш хубвия диференциал колкото повече зъби има на пиньона толкова е по-здрав. Колкото му е по-широка короната толкова е по-здрав. Ти можеш да се заблуждаваш сам, че малкия 37/9 е по-здрав от другите два... Той се ползва и на 0.6 и 0.8 моделите... Те за това го изхвърлиха от употреба при всички по-нови модели. Ти ако смяташ, че са нечупливи въобще в заводски вид докарай и ще ти покажа за 13 км как се чупи диференциал.
Старо 04-12-12, 17:06
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Виж сега чета всичко което пишеш и пак казвам че писанията ти са въздух под налягане.
Каталожните номера на касетите е един и същи. Та за чупенето за 13 км хващам бас и дори предоставям моя самурай като опитно зайче. Ако ти счупиш нещо по мостовете Ще те призная за капацитет по самураите и ще накарам Йордан да ми изтрие профила ако ли не ти се извиняваш публично. Знай че хамалското шофиране което твърдиш че правиш не те прави компетентен шофьор или монтьор.
Казах ти да прочетеш това онова по въпроса за зъбните предавки и тогава да пишеш глупости.

LZ2BDP
Отговори с цитат
Старо 04-12-12, 21:37
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Banjo не си прав незнам какво пишат в каталозите които четеш .
Касетите са различни . Муфата с блокажа не става понеже е по малка, моста от които е свалена е с предавателно отношение 4.1 от тесните и с малка касета исах да я сложа на мост 3.9 с голямо прасе но не става голямото прасе е с по голяма касета .
Търся още един комплект пинион-корона от преден диф. на Витара 5.12 ако някои има да казва на лс цената .
Станат ли два комплека ще имам повод да разглобявам пак и ще снимам двете касети една до друга .
Отговори с цитат
Старо 04-12-12, 23:39
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Виж сега чета всичко което пишеш и пак казвам че писанията ти са въздух под налягане.
Каталожните номера на касетите е един и същи. Та за чупенето за 13 км хващам бас и дори предоставям моя самурай като опитно зайче. Ако ти счупиш нещо по мостовете Ще те призная за капацитет по самураите и ще накарам Йордан да ми изтрие профила ако ли не ти се извиняваш публично. Знай че хамалското шофиране което твърдиш че правиш не те прави компетентен шофьор или монтьор.
Казах ти да прочетеш това онова по въпроса за зъбните предавки и тогава да пишеш глупости.
Теорията е хубаво нещо, но без практика, без да си хващал с ръце и разглобявал няма как да стане. Ти щом си на ти с теорията, вече можеш да пристъпиш към практика и да ни покажеш как слагаш 37 корона на касета с корона 41-43 зъба.
Но все пак щом касетите са с еднакви номера по твоите книги и са еднакви по твоите практически умения спирам да коментирам каквото и да било с теб.
А инак за тези 13 км ако си с малките мостове и мотора ти не е пак от тези с еднаквите катложни номера и може въобще да превърти гуми, а не падат карданите ще кусаш зъби отзад с лъжицата. За това по-добре си карай машинката и ти желая никога да нямаш аварии!
Ако искаш да счупиш нещо на всяка цена повярвай ми, че нито една книга за зъбни педавки няма да те спре.
Старо 06-12-12, 19:52
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Вече имам на разположение от трите варианта задни мостове къс с блокаж и малко прасе, къс без блокаж и голямо прасе и дълаг те май са само с голямо прасе .
Имам и два вида предни къс с малко прасе и дълаг с голямо прасе .
Веднага щом намеря свободно време правя всичките на парчета и почвам с ревюто .
Нужен ми е един комплект корона и пинион от преден мост 5.12 на Витара ако някой има да пише на лс.
Отговори с цитат
Старо 07-12-12, 07:41
Diesel Power's Avatar
Diesel Power Diesel Power извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Nov 2010
Публикации: 148
По подразбиране

Качвай и по някоя снимка моля,че ми е интересно.
Отговори с цитат
Старо 07-12-12, 18:03
явор иванов явор иванов извън линия
Registered User

Публикации: 277
По подразбиране

може ли от кьсия да се прехвьрли блокажа на дьлгите мастове
Отговори с цитат
Старо 07-12-12, 18:30
Христо's Avatar
куха кратуна

По подразбиране

Цитат:
Автор явор иванов Виж публикация
може ли от кьсия да се прехвьрли блокажа на дьлгите мастове
Може ,но трябва да направиш нов полувал .
Старо 07-12-12, 18:36
явор иванов явор иванов извън линия
Registered User

Публикации: 277
По подразбиране

нема ли да излезне скьпичко полувала
Отговори с цитат
Старо 07-12-12, 19:11
Христо's Avatar
куха кратуна

По подразбиране

Цитат:
Автор явор иванов Виж публикация
нема ли да излезне скьпичко полувала
Скъпо ,евтино ,това е решението.
Старо 08-12-12, 18:50
Diesel Power's Avatar
Registered User

По подразбиране

Някой колега дали може да внесе яснота относно размер на шлица на полуоската при карето при широк преден самурайски мост и тесен от 1.3 самурайски мост?Тоест интересува ме дали са еднакви когато размера на диференциалите са еднакви или имат разлики,независимо дали са от 1.3?
Благодаря предварително.
Отговори с цитат
Старо 08-12-12, 20:09
Христо's Avatar
куха кратуна

По подразбиране

Цитат:
Автор Diesel Power Виж публикация
Някой колега дали може да внесе яснота относно размер на шлица на полуоската при карето при широк преден самурайски мост и тесен от 1.3 самурайски мост?Тоест интересува ме дали са еднакви когато размера на диференциалите са еднакви или имат разлики,независимо дали са от 1.3?
Благодаря предварително.
Предния е със 22 шлици а задния със 26

П.П. сега видях че питаш за карето ... мисля че са еднакви
Старо 08-12-12, 23:05
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Еднакви са и аз такива спомени имам. Разликата е само в големината на карето.
Старо 08-12-12, 23:10
Diesel Power's Avatar
Registered User

По подразбиране

Трябва ми сигурен отговор,защото имам подозрения,че на тесните мостове са по-тънки полуоските при карето.Идеята ми е да направя от широк мост още по-широк с дълга полуоска от тесен мост,затова се интересувам
Отговори с цитат
Старо 09-12-12, 18:22
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Преди повече от две години удължих шлиците на витарова полуоска без да се нарушава оригиналната закалка 100 кинта беше тогава .
До сега няма проблеми моса нее отварян от тогава .
Отговори с цитат
Старо 13-12-12, 21:08
павле павле извън линия
Registered User

По подразбиране

Някой дали знае колко градуса е кастора на Самурая ?
2.5 градуса премерих от леглого на ресиора до шенкелната ос ама знам ли когато сложа моста върху ресиорите какво ще се получи .
Наложи се да отрежа оригиналните опори за ресиорите от моста и да ги преместя на вътре към прасето . Слагам мостове от 413 на 410 и съответно се оказа че освен по дъргите мостове и шасито на 413 е по широко .
Друг интересен факт е че прасетата на диференциалите са завъртени с точно 10 градуса в посока към раздатката .
Отговори с цитат
Старо 13-12-12, 23:18
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Някой дали знае колко градуса е кастора на Самурая ?.
Какво е кастор? Не те разбрах как точно си го измерил. По принцип надлъжния наклон на шенкелната ос е 3градуса и 30 минути ама ти какво мериш и изобщо си намислил не е ясно.

LZ2BDP

Последната редакция е извършена от Banjo : 13-12-12 в 23:57
Отговори с цитат
Старо 13-12-12, 23:28
Тарга's Avatar
Тарга Тарга извън линия
Старо Куче

Дата на регистрация: Aug 2008
Публикации: 627
По подразбиране

Цитат:
Какво е кастор?
Е ся я втасахме.
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 14:42.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.