назад   Offroad-Monsters Форум > Проекти и общи дискусии на базата на: > NISSAN

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 07-02-12, 16:30
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 364
По подразбиране

Снимай интервенцията с картера, разликите, приликите и всичко, за което се сетиш, това е ценна информация
Старо 07-02-12, 21:20
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Dec 2011
Публикации: 86
По подразбиране

Цитат:
Автор afterburner Виж публикация
Снимай интервенцията с картера, разликите, приликите и всичко, за което се сетиш, това е ценна информация
Разбира се че ще снимам и ще дам подробно инфо за присаждането на помпата и картера. Лошото е че не мога да почна, картера и помпата дойдоха преди седмица и все времето е кофти и не мога да се престраша да утида в сервиза, надявам се към края на тази седмица или началото на другата да запона.
Отговори с цитат
Старо 07-02-12, 22:30
djidjo's Avatar
djidjo djidjo извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jun 2011
Публикации: 59
По подразбиране

Цитат:
Автор REMUS Виж публикация
времето е кофти и не мога да се престраша да утида в сервиза
Можеш да ходиш сяка вечер на барче и през ден на дискотека а не можеш да се потрудиш и да зарадваш съфорумниците си?Не е ли меко казано некоректно?
Отговори с цитат
Старо 07-02-12, 23:03
Тарга's Avatar
Тарга Тарга извън линия
Старо Куче

Дата на регистрация: Aug 2008
Публикации: 627
По подразбиране

Цитат:
Автор djidjo Виж публикация
Можеш да ходиш сяка вечер на барче и през ден на дискотека а не можеш да се потрудиш и да зарадваш съфорумниците си?Не е ли меко казано некоректно?
Да бяга батерии има, а да ебе няма. Срамота.
Отговори с цитат
Старо 08-02-12, 20:38
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор djidjo Виж публикация
Да бягаш ти к`во свърши днес бе
Аз бях в сервиза, но не да творя, а за да съживя замръзналия Патрул. Такава серпентина спреснах от тръба за газово на филтъра за нафтата, че свят му се зави. Утре ще тествам на -20 Надявам се измекярията която спретнах да има ефект и да издържи още няколко дни докато изхвърля този мотор от коша. Не съм снимал, защото не е за показване

Последната редакция е извършена от REMUS : 08-02-12 в 20:46
Отговори с цитат
Старо 18-02-12, 20:04
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Днес поразглобих картера и помпата и се оказа че ще си прявя нов картер, защото този е много широк и ще упира в кардана. Помпата също ще се преправя, но там положението не е толкова трагично.
Отговори с цитат
Старо 20-02-12, 20:42
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Така да обобщя какво трябва да се направи на първо четене.
Картер:
-първо много е широк и ще упира в кардана, трябва да е с 100мм по-тесен, за да стане.
-второ когато задните отвори (оградени с 1) си паснат и подравнят картера с блока, за да легне кутията, страничните отври (оградени с 3) не пасват с малко и могат да се разпробият, но предните отвори (оградени с 2) не пасват никак и трябва да се преправя доста.
Всичко това наклони везните към изцяло нов картер, ще се ползва основата на оригиналния и ще се гради върху него.

Маслена помпа:
-първо не пасва междуболтовото разстояние "1" с много малко и предполагам ще стане с разпробиване на корпуса, става въпрос за 2-3 мм.
-второ не пасва и разстоянието "2" там с разпробиване няма да минем и ще трябва да се скъсят двете тръбички "3" и щитчето "9" за да може предната опора на привода да мине назад с около 6-7мм.
-трето привода на помпата "4" и по-дълъг и ще трябва да се скъси.
-четвърто не пасват отворите за тръбичките "5" и "7", и ще ги правим наново с някаква форма е.....на.
-пето стъпката на зъбното колело "11" не е като на оригиналното и ще се прави ново колело.

Общо взето ще ми се разгони фамилията докато направя всичко, но няма как хванах се на хорото. В процеса на работа ще пиша и ще снимам. Ако някой има някакви идеи за олесняване на процеса да предлага.
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	172.jpg‎
Views:	110
Size:	85.4 KB
ID:	3520   Click image for larger version

Name:	151.jpg‎
Views:	113
Size:	83.8 KB
ID:	3521  
Отговори с цитат
Старо 20-02-12, 20:57
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Публикации: 364
По подразбиране

За сравнение само, от ляво Alpina B8 картер и помпа (Е36 с M62), от дясно нормален М62 картер и помпа. Нямам идея, дали ще ти е от полза, но все пак е оригинална BMW част. Предполагам при теб картера трябва с доста да се измести назад, а не с малко, както е тук.
Старо 20-02-12, 21:44
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Той тук е изместен още напред, за да прескочи моста на е36. Задната част на картера е в лявата му страна на тази снимка дефакто този не става. Другия който гледах е на Х5, но и той не става защото е посредата на мотора и през него минава полуоска.
Отговори с цитат
Старо 20-02-12, 22:54
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,334
По подразбиране

Имам човек, който направи заден картер на осмак, но не влиза по форуми и не прави снимки. Утре ще говоря с него, а после ще ти дам негов телефон.
Старо 26-02-12, 20:19
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

В събота се започна по-сериозно с работата по мотора.
Ще опиша подробно интервенцията по присаждане на маслена помпа от N62 на М62, защото аз лично знам за присъдени две такива, и все пак няма абсолютно точна информация за процедурата. Ползвам съвети и идеи от момчетата минали по този път, за което съм им благодарен.
Това са детайлите, които трябва да се подготвят предварително.
за размерите на всичко ще пиша когато съм сигурен в тях.
СНИМКИ 1 и 2
В червено са втулките, които ще дистанцират помпата от петите на коляновия вал, за да си паснат точно отворите за болтовете. Оказа се че четирите отвора на задната част на помпата (основния корпус) си пасват с отворите на петите на блока, но отворете на предната петичка идват малко напред и един вид ще трябва да "скъся" помпата.
Реших втулките да са метални, за да избегна евентуално смачкване след време, ако ги изработя от алуминий.
В зелено е тръбичката, която свързва маслената помпа с блока, тя ще претърпи промени (трябва да стане Z образна, защото отворите на помпата и блока не са един срещу друг), оригиналната на М62 е алуминиева, затова я изработихме от метал, за да можем да я заваряваме. Ползвам и оригиналната тръбичка на N62 за да тръгна от помпата (тя е метална)
Другата тръбичка в синьо е тази от N62 мотора, тя си пасва без никакви промени.
Вижда се раликата в зъбчатките, по-малката е от N62 и е с друга стъпка, ще си ползвам оригиналната от М62, като за сигурност ще премеря налягането на маслото като запаля, въпреки че не мисля че ще има проблеми.
Купих и 6 болта 8х80 високоякостни за да прихвана помпта към мотора.
СНИМКА 3
Ето това трябва да се получи с тъбичката.
СНИМКА 4
Ето я и монтирана.
СНИМКА 5
Тънката тръбичка, която свързва основния корпус на помпата с предната петичка я срязах и ще я изнадя със втулка и заварка, защото е със специфична форма и не може да се изработи. Дебелата (няма я на снимката) ще се престърже на по-малкия размер.
СНИМКА 6
Другата интервенция е по предната пета на помпата (малкото ограждане) повърхноста на отвора, в който лагерува привода трябва да се шлайфа с около 1 мм от ляво, защото привода ще се скъси и там трябва да застане зъбчатката, за да е точно срещу тази на коляновия вал.
Ламаринката, която съм оградил с по-голямата червена ивица, играе роля на отражател на маслото и в същия момент свързва предната петичка с основния корпус на помпата. Нея я срязах и ще я заварим после.
СНИМКА 7
Има и друг проблем. Болтавете на биелите упират в помпата и затова трябва да се шлайфа малко за да минават.
СНИМКИ 8 и 9
Остава стругаря да скъси привода, да изработя дрга капачка за филтъра и да скъси тръбичката между предната пета и основния корпус. След това пробно сглабяне и скъсяване на веригата. Все още незнам с колко, но ще разбера. Ще мисля и как да я сглобим отнова тази верига. Или ще се занити наново или ще търся разглобяемо звено.

Name:	71.jpg‎
Views:	190
Size:	353.8 KB
ID:	3555   Click image for larger version

Name:	72.jpg‎
Views:	185
Size:	386.0 KB
ID:	3556   Click image for larger version

Name:	78.jpg‎
Views:	201
Size:	359.6 KB
ID:	3557   Click image for larger version

Name:	79.jpg‎
Views:	196
Size:	437.8 KB
ID:	3558   Click image for larger version

Name:	74.jpg‎
Views:	212
Size:	406.4 KB
ID:	3559   Click image for larger version

Name:	73.jpg‎
Views:	204
Size:	365.1 KB
ID:	3560  

Name:	75.jpg‎
Views:	184
Size:	408.1 KB
ID:	3561   Click image for larger version

Name:	77.jpg‎
Views:	180
Size:	311.2 KB
ID:	3562   Click image for larger version

Name:	76.jpg‎
Views:	181
Size:	42.6 KB
ID:	3563  
Отговори с цитат
Старо 15-03-12, 03:28
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
IVAYLO BLIZNAKA IVAYLO BLIZNAKA извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Oct 2009
Публикации: 166
По подразбиране

Цитат:
Да получи се въпросния шими ефект.
Това е една от грешките, които допуснах при лифта и които ще отстранявам в последствие.
Когато лифтнах Патрула ъгъла на панхарда стана доста голям и мостовете се изместиха в страни. Можех да реша проблема с раздвижна панхард и кормилна щанга, но реших да променя захватите на панхарда, за да въстановя заводския ъгъл на щангата и съответно при движение на моста нагоре надолу изместването в ляво и дясно да е минимално. И точно тук сбърках. Принципно трябва панхарда и кормилната щанга да са успоредни а моите в случая не са и когато моста се движи нагоре надолу, предните колелета завиват
Имам идея да изхвърля пушките отпред и да си направя изцяло ново окачване, като ползвам Johnny Joints (след консултация с Yordan Kolev за здравината им), но още не съм избистрил точно каква да е конфигурацията му и се надявам някой да даде съвет. По този начин ще реша още една от грешките, тампоните с изместен център за корекция на кастора
В момента точно приключихме един Y-61 след 6 месеца тестове на предното окачване и многократни настройки го направихме уникално за каране по-всякакви терени.Спирачния път на машината се подобри значително,както и преодоляването на различни неравности по пътя и извън него.Готово е и задното окачване.Най проблемните елементи по окачването ги заменихме с Johnny Joints.
Повече подробности ще научите от новия брой на списание OFF-ROAD BG.

Name:	IMG_4511.jpg‎
Views:	288
Size:	49.3 KB
ID:	3664   Click image for larger version

Name:	IMG_4801.jpg‎
Views:	288
Size:	74.8 KB
ID:	3665   Click image for larger version

Name:	ooo 041.jpg‎
Views:	294
Size:	130.5 KB
ID:	3666   Click image for larger version

Name:	tt 026.jpg‎
Views:	277
Size:	81.5 KB
ID:	3667   Click image for larger version

Name:	ooo 068.jpg‎
Views:	279
Size:	108.4 KB
ID:	3668  

Последната редакция е извършена от IVAYLO BLIZNAKA : 15-03-12 в 04:22
Отговори с цитат
Старо 15-03-12, 15:15
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Задължително ще почерпя опит от свършената работа. Дори като идвам към София, може да се отбия с един общ приятел на очна ставка
Сега усилено работя по присаждането на мотора, защото продадох стария и сега нямам жипка. Не ми остава време дори да пусна снимки.
Искам да ви кажа че този мотор е ГОЛЯМ ама ГОЛАМ филм да се сложи в Патрул. Общо взето за каквито пречки можете да се сетите при трансплоантацията на мотор от една кола в друга, всички ще ги срещнете тук. Всеки ден излиза по нещо ново. Ако някой мисли да се хваща с подобна интервенция просто да избере друг мотор.
Довечера ако остане време ще кача някоя друга снимка на вече присъдената маслена помпа и пробния макет на картер.
Кутията е разглобена и изрязана (определено изглежда доста по-здрава от тази на БМВ)
Със съединителя ще бера ядове, но си мисля че виждам светлина и в него тунел.
Бутаме полека лека, но заради прекалено многото подводни камъни, проекта напредва бавно.
Отговори с цитат
Старо 15-03-12, 15:54
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
IVAYLO BLIZNAKA IVAYLO BLIZNAKA извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Oct 2009
Публикации: 166
По подразбиране

Цитат:
Задължително ще почерпя опит от свършената работа. Дори като идвам към София, може да се отбия с един общ приятел на очна ставка
Сега усилено работя по присаждането на мотора, защото продадох стария и сега нямам жипка. Не ми остава време дори да пусна снимки.
Искам да ви кажа че този мотор е ГОЛЯМ ама ГОЛАМ филм да се сложи в Патрул. Общо взето за каквито пречки можете да се сетите при трансплоантацията на мотор от една кола в друга, всички ще ги срещнете тук. Всеки ден излиза по нещо ново. Ако някой мисли да се хваща с подобна интервенция просто да избере друг мотор.
Довечера ако остане време ще кача някоя друга снимка на вече присъдената маслена помпа и пробния макет на картер.
Кутията е разглобена и изрязана (определено изглежда доста по-здрава от тази на БМВ)
Със съединителя ще бера ядове, но си мисля че виждам светлина и в него тунел.
Бутаме полека лека, но заради прекалено многото подводни камъни, проекта напредва бавно.
Да така е с този мотор.Виждал съм много такива мотори насадени в различни бегачки и знам за какво говориш.Когато насадиш 3-4 такива от BMW става лесно.Но като цяло минусите са повече от плюсовете при тази интервенция.Да не говорим че повечето които съм виждал са М Power а там има много автърмаркет части и аксесоари.
Освен това е много капризен като мотор.Обслужване и такива работи.С шайбите на ремъците също е голяма драма.Както и с кривките и цялата генерация.Писах но явно не четете.Нищо поне ще натрупаш опит.После каквото и да правиш ще ти се вижда лесно.

Последната редакция е извършена от IVAYLO BLIZNAKA : 15-03-12 в 16:00
Отговори с цитат
Старо 15-03-12, 21:32
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор IVAYLO BLIZNAKA Виж публикация
Да така е с този мотор.Виждал съм много такива мотори насадени в различни бегачки и знам за какво говориш.Когато насадиш 3-4 такива от BMW става лесно.Но като цяло минусите са повече от плюсовете при тази интервенция.Да не говорим че повечето които съм виждал са М Power а там има много автърмаркет части и аксесоари.
Освен това е много капризен като мотор.Обслужване и такива работи.С шайбите на ремъците също е голяма драма.Както и с кривките и цялата генерация.Писах но явно не четете.Нищо поне ще натрупаш опит.После каквото и да правиш ще ти се вижда лесно.
Четох аз, но другия вариант с американските мотори ми идва малко извън бюджета
Ето и малко раздвижване по темата.
Помпата е окончателно монтирана на мотора.
снимка 1 и 2
Показал съм със стрелка къде трябва да се шлайфа предната опора на привода, за да не упира зъбчатката.
снимка 3
Веригата я скъсих с едно звено с помоща на леко модифицирана машинка за вериги на велосипед.
снимка 4 и 5
След това дадох картера да го изрежат на фреза за да мога да започна изграждането му от алуминий. Предната част нарочно не съм я изрязал изцяло защото там се държат хидравличната помпа и обтягането на ремъка на компресора на климатика. Също така в предната част съм оставил едно перо от около 30мм там където болтовете са били вътре в картера, защото сега ще се заварява близко до фланеца, от вътрешната страна, и с това ще си повиша шансовете да не се изметне много от заварката.
снимка 6
Ограденото в червено е мястото където помпата упира в картера и се налага да се позареже малко картера и да се позашлйфа помпата.
На следващата снимка съм показал къде трябва да се изреже периферията на филтъра за да мине стената на картера.
снимка 7
Това ще представлява картера. Направил съм едно пробно сгъване, да прогоним формата. Пасна си от първия път.
снимка 8,9,10 и 11

Паралелно започнах и подготовката на съединителя.
Идеята е да ползвам тая извитата част с дупките от диска на БМВ-то, за която да занитя главинката със шлиците от Патрула и по периферията да занитя пера от хромникелова ламарина за която да зания 4 двойки керамични плочки. Двуумяхме се между 6 и 4 и се спряхме на 4.
снимка 12
Опаче тук дойде и проблема. Ако извадя главинката със шлиците на БМВ-то отвора който ще остане е много голям и фланчето на Патрулската главинка ще легне само на 5мм и няма да има място за нитове. Затова решихме да изчистим шлиците на струг докато Патрулската глявинка влезе вътре и да занулим точно до повърхноста на извитата ламарина с отворите и тогава да разпробием и занитим патрулската главинка за диска на БМВ.
снимка 13,14 и 15
незнам дали стана ясно затова го начертах.
В бяло е извитата ламарина с отворите, в червено е това което остава от главинката на БМВ-то, в зелено е глявинката на Патрула в синьо са нитовете (стоманени 6мм) а в жълто е една стоманена шайба за всеки случай.
снимка 16

Name:	86.JPG‎
Views:	199
Size:	433.3 KB
ID:	3675   Click image for larger version

Name:	87.JPG‎
Views:	168
Size:	433.3 KB
ID:	3676   Click image for larger version

Name:	88.JPG‎
Views:	187
Size:	328.8 KB
ID:	3677   Click image for larger version

Name:	89.jpg‎
Views:	192
Size:	67.1 KB
ID:	3678   Click image for larger version

Name:	90.jpg‎
Views:	164
Size:	84.1 KB
ID:	3679   Click image for larger version

Name:	91.JPG‎
Views:	175
Size:	466.2 KB
ID:	3680  

Name:	92.JPG‎
Views:	189
Size:	364.4 KB
ID:	3681   Click image for larger version

Name:	93.jpg‎
Views:	163
Size:	56.2 KB
ID:	3682   Click image for larger version

Name:	94.jpg‎
Views:	165
Size:	60.2 KB
ID:	3683   Click image for larger version

Name:	95.jpg‎
Views:	151
Size:	41.2 KB
ID:	3684   Click image for larger version

Name:	96.jpg‎
Views:	141
Size:	41.0 KB
ID:	3685   Click image for larger version

Name:	97.JPG‎
Views:	168
Size:	395.5 KB
ID:	3686  

Name:	98.JPG‎
Views:	165
Size:	448.0 KB
ID:	3687   Click image for larger version

Name:	99.JPG‎
Views:	174
Size:	403.0 KB
ID:	3688   Click image for larger version

Name:	100.JPG‎
Views:	171
Size:	392.7 KB
ID:	3689   Click image for larger version

Name:	101.jpg‎
Views:	172
Size:	153.1 KB
ID:	3690  
Отговори с цитат
Старо 16-08-12, 20:28
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Малко да раздвижа темата.
Не издържах и отебах Нисана, сега ще си седи без мотор и кутия докато не му дойде времето.
Мотора утива на новя ми проект. Осъзнах че не мога без дрифт кола и реших да се върна на пистата.
Та мотора ще се насади в БМВ е36, и това че започнах с местенето на маслената помпа ми е в плюс.
Днес поотхвърлих препасваето на картера и утре утива за заварка, след това още няколко малки ламаринки ще препасна, заварка, шлайф и затварям мотора.
Качвам и една снимчеца на новата игра
Ако имате интерес мога да поствам развитието на дрифт проекта в тази тема.

Name:	10.JPG‎
Views:	185
Size:	487.1 KB
ID:	4426   Click image for larger version

Name:	11.jpg‎
Views:	207
Size:	88.6 KB
ID:	4427   Click image for larger version

Name:	12.jpg‎
Views:	175
Size:	93.3 KB
ID:	4428   Click image for larger version

Name:	13.jpg‎
Views:	186
Size:	111.6 KB
ID:	4429   Click image for larger version

Name:	14.jpg‎
Views:	208
Size:	85.9 KB
ID:	4430   Click image for larger version

Name:	15.jpg‎
Views:	195
Size:	89.0 KB
ID:	4431  

Name:	16.jpg‎
Views:	187
Size:	91.9 KB
ID:	4432   Click image for larger version

Name:	1.jpg‎
Views:	193
Size:	102.0 KB
ID:	4433  
Отговори с цитат
Старо 16-08-12, 20:49
Близнаците's Avatar
Близнаците Близнаците извън линия
Турбо фенове

Дата на регистрация: Feb 2010
Публикации: 799
По подразбиране

Според мен направи нова тема тая да си остане за патруля
Старо 16-08-12, 21:59
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,334
По подразбиране

Цитат:
Определено ще има интерес. Няма значение дали е дрифт или офроуд. Важното е, че има технология. На мен ми предстои сериозна промяна на картер на М70.
Старо 17-08-12, 08:03
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Ок, ще направя нова тема, а тук ще видим как ще се развие историята с Патрула, че нали продадох оригиналния мотор и срязах кутията, та сега ни мотор ни кутия ни Патрул. Май ще ми се наложи да си купя мотор и кутия за да посрещна зимата Обаче като гледам цените на Потрулските мотори, ще ми е по-евтино да си купя още един м62b44 и да си сложа него, но ще ми станат много дините под мишницата.....
Отговори с цитат
Старо 17-08-12, 16:29
Pelivano's Avatar
Pelivano Pelivano извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2010
Публикации: 157
По подразбиране

Цитат:
Малко да раздвижа темата.
Не издържах и отебах Нисана, сега ще си седи без мотор и кутия докато не му дойде времето.
Мотора утива на новя ми проект. Осъзнах че не мога без дрифт кола и реших да се върна на пистата.
Та мотора ще се насади в БМВ е36, и това че започнах с местенето на маслената помпа ми е в плюс.
Днес поотхвърлих препасваето на картера и утре утива за заварка, след това още няколко малки ламаринки ще препасна, заварка, шлайф и затварям мотора.
Качвам и една снимчеца на новата игра
Това БМВ небеше ли със М-ков мотор от М3 или се бъркам
Старо 18-08-12, 07:45
REMUS's Avatar
REMUS REMUS извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор Pelivano Виж публикация
Това БМВ небеше ли със М-ков мотор от М3 или се бъркам
Беше с S50B32, но не ми харесва М мотора и затова го купих без мотор.
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 08:33.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.