назад   Offroad-Monsters Форум > Проекти и общи дискусии на базата на: > УАЗ ГАЗ ЛАДА

Реклами

Инструменти за темата Изглед на темата
Prev Предишна публикация   Следваща публикация Next
Старо 18-01-15, 21:40
Krumbata's Avatar
Krumbata Krumbata извън линия
Registered User

Дата на регистрация: May 2012
Публикации: 16
По подразбиране Размисли по смяна на предно окачване на УАЗ

Здравейте, карам джип на базата на Уаз 469. Двигателя е форд 2.8 V6 със неговите си скорости, раздатка от ГАЗ 69, редукорни мостове и ресьорите с малки подобрения. Предните амортисьори са от камаз а задните стандартни за модела. Машината когато върви ( не е толкова често колкото ми се иска ) се кара по трофи състезания и разходки. В момента пак е доста разглобена за ремонти и доработки, та ми влезе мухата да сменя поне предното окачване от реьори на носачи. В моя случай, нещото което не ми харесва на предните ресьори е че стърчат напред и при по-стръмни изкачвания опират. Иначе от ходовете и здравината им съм доволен. Тъй като все още се двоумя каво да е то се надявам да ми помогнете да взема правилното решение. След дълго разглеждане на снимки и схеми се оказа, че няма да има място за 4 (5) линково окачване. За сега съм се спрял на У-линк ( лонг арм ) с напречна щанга или 3-линк пак с напречна щанга. За второто тук не прочетох много позитивни мнения особенно що се отнася за монтажа му отпред. За първото към което и клоня, не намерих много информация в български сайтове, но гледам в САЩ доста го слагат на вранглерите и черокитата. Което и от двете да сложа, във всички случаи носачите ще са тръбни и всички връзки ще са с джони джойнтове. Целите които искам да постигна освен да има по-голям ъгъл на атака е да извлека максимума като ход и здравина от съответната схема на окачване. Ще съм благодарен ако ми кажете за пюсовете и минусите на двата типа окачване и по какъв начин се изчисляват дължината на носачите при двете схеми.
Отговори с цитат

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 21:47.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.