назад   Offroad-Monsters Форум > Тунинг и направи сам форуми > Окачване

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 18-06-09, 17:37
to6o to6o извън линия
Registered User

Дата на регистрация: May 2009
Публикации: 7
По подразбиране Плюсове и минуси на ресьорното окачване

Хайде,нека обсъдим минусите,но и ако има плюсове нека по достойнство ги оценим.
Аз мисля че ресьорното окачване много "лашка" из дупките по черни пътища. А и наистина,здраво ли е ? Откак гледах на един клип как паднаха едни мостове, леко съм скептик изобщо за плюсове при ресьорите.

Вие сте !

Последната редакция е извършена от to6o : 18-06-09 в 18:40
Отговори с цитат
Старо 18-06-09, 17:40
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 5,354
По подразбиране

Метай я в тунинга, темата ще е интересна, но предварително моля да не се стига до кавги!

Даже местя тази и сменям заглавието.
Старо 18-06-09, 17:44
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,354
По подразбиране

Сега можеш да си редактираш мнението и да почваме дискусията.
Старо 18-06-09, 19:03
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

Цитат:
Автор to6o Виж публикация
Хайде,нека обсъдим минусите,но и ако има плюсове нека по достойнство ги оценим.
Аз мисля че ресьорното окачване много "лашка" из дупките по черни пътища. А и наистина,здраво ли е ? Откак гледах на един клип как паднаха едни мостове, леко съм скептик изобщо за плюсове при ресьорите.

Вие сте !
За мен ресьора е по добре отдето и да го погледна.По здраво е-доказано/всички армейски машини и голяма гама камиони са с ресьори/,по непретнциозно за обслужване,дори с изморени ресьори няма проблеми,много по трудно се чупят.Имал съм и съм карал пружинно окачване и съм трошил много пъти в движение пружини и аз поне аз никога нема да се кача на пружини.По скоро комбинирано-ресьори/пружини е по добре.Колкото до падането на мостовете-ми те и с пружини пак лесно падат."лашкането из дупките не е мотив да се мине от ресьор на пружина-аз ако искам да не ми друса в дупките няма да карам в тях и ще си взема лека кола да ми вози задника на кожа,клима и разни джиджавки.
Отговори с цитат
Старо 18-06-09, 21:13
Zoltan Litkovskiy Zoltan Litkovskiy извън линия
Registered User

Публикации: 93
По подразбиране

Цитат:
Автор NEMESIS Виж публикация
всички армейски машини и голяма гама камиони са с ресьори
Само че доста от тези техники са проектирани преди половин век....
Отговори с цитат
Старо 18-06-09, 21:16
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

Цитат:
Автор Zoltan Litkovskiy Виж публикация
Само че доста от тези техники са проектирани преди половин век....
И какво от това че са проектирани преди половин век?
Отговори с цитат
Старо 18-06-09, 21:19
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране

Ресьорите са супер щото за другите глезотиики немам пари
Старо 18-06-09, 22:15
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

E все пак има ресори и ресори. Мойте наблюдения са върху много ресорни машини но най-вече моя бивш джип и газката (камиона).
Спецялно на газката сме чупили много пъти ресор. Доказал съм сам за себе си, че там нестават руските нито като изработка нито като качество и издръжливост. На самурая съм чупил и преден и заден и никога несъм бил доволен от ресорите освен в завой и при натоварване. От друга страна пружината е единствения механизъм за нормален конфорт и по-големи ходове и правилно работещо окачване без тряскане и подскачане. Вече почти няма оважаващ себе си производител дето да слага ресори даже и на най-големите камиони. Дори и при влаковете е факт излизането им от употреба.
Друг недостатък при ресора е потдръжката. Един ресор се потдържа много трудно и то всяка година трябва да се извършва почистване и смазване, естествено ако собственика му дреме за начина на работа на ресора и неговия живот. Почти несъм виждал ресори дето да неса се укопали, а те се укопват когато неса намазани и несе плъзгат ми се забиват и точно там се кършат и контрант като поостареят.Затова и на съвременните ресорни машини листа е един и дебел, за да несе налага потдържане, пък там отпада плюса им като здравина и сигурност.
Имат и малък плюс пред друг тип окачване. По-здраво е и трудно може да те остави на път. Дори и със счупен ресор може да се предижи машината. И все пак най-важния плюс според мен е невъзможността за гоялмо смачкване при натоварване и по-голямата устойчивост тогава, което е предпоставка за пазене на амортисьорите. Затова и на товарните машини все още слагат отзад ресори.
Старо 19-06-09, 08:04
Andro 160 Andro 160 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Feb 2009
Публикации: 107
По подразбиране

Мен най ме дразни, че стърчът отпред и отзад, якото друсане и по малките ходове.
Иначе, ако не се гонят някакви спортни резултати, са си много добри.
А най лошото е, че ще ни надживеят.
Отговори с цитат
Старо 19-06-09, 12:48
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Цитат:
Автор Andro 160 Виж публикация
Мен най ме дразни, че стърчът отпред и отзад, якото друсане и по малките ходове.
Иначе, ако не се гонят някакви спортни резултати, са си много добри.
А най лошото е, че ще ни надживеят.
Стърченето отзад няма грижи ама отпред е някъв ужас. Особено на самурая, щото на него люлката му е отпред и като удариш някъде в нея и ресора чупи задната обица. Аз на моя бях направил едни планки зад обицата та като се случи поне да може да се дотътра до нас. Няклко пъти съм чупил така 1-ви и 2-ри лист.
Старо 19-06-09, 12:59
Красси's Avatar
Красси Красси извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Aug 2008
Публикации: 85
По подразбиране

Ресорите издържат повече на натоварвания,но е по-некомфортно за возене.При съвременните камиони се слагат ресори само на самосвалите,които работят по кариери,миксери,бетонпомпи и подобни.А тези които са за превоз на стоки по шосе са със въздушно окачване,само на предния мост повечето са с ресори.Явно за по-стабилно
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 21:54.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.