назад   Offroad-Monsters Форум > Проекти и общи дискусии на базата на: > Редукторни мостове

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 07-07-09, 12:20
Tsvetan's Avatar
Tsvetan Tsvetan извън линия
Уаз-каджия

Дата на регистрация: Jul 2008
Публикации: 1,099
По подразбиране Касета на диференциал на редукторен мост

Старо 07-07-09, 12:55
Асен Василев Асен Василев извън линия
джипар

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 391
По подразбиране

Тея Силвърстони не прощават
Отговори с цитат
Старо 07-07-09, 17:02
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,354
По подразбиране

Малко краставици и зехтин и са готови за употреба

Не е от гумите, а от огромните луфтове.
Старо 07-07-09, 18:00
Красси's Avatar
Красси Красси извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Aug 2008
Публикации: 85
По подразбиране

Цитат:
Автор Yordan Kolev Виж публикация
Малко краставици и зехтин и са готови за употреба

Като гледам и зехтин си имат

Последната редакция е извършена от Yordan Kolev : 07-07-09 в 22:44
Отговори с цитат
Старо 07-07-09, 18:43
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Както и предполагах. Крастачката ще дава фира.
Двустранен блокаж ще елиминира проблемите.

Последната редакция е извършена от DINI : 03-03-11 в 23:58
Отговори с цитат
Старо 07-07-09, 20:36
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Абе,Дини,не мое ли да направите една кръстачка от оная стомана,с многото букви след цифрите?
Старо 07-07-09, 21:14
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Нем. Тая кръстачка е циментирана и е от нисковъглеродна стомана под 20 единици. Поне така смятам де, щото тя е лагер на планетите и сателитите и поне е редно да бъде така. Много е проста за изпълнение, но едва ли ще можем да я направим по-здрава, щото тя в средата няма как да стане по друг начин или поне несъм се замислял за друга възможност.
При всички полужения като се замисля е мноого трудно чупенето на тази кръстачка без наличието на едностранен блокаж. За да има движение въобще тук е нужно едната гума да е спряла, а другата да се върти. Но за да се счупи е нужно едната гума въобще да неможе да помръдне и да има голям удар вътре.
Оставете я да я огледаме добре. Според мен има нещо, което е предизвикали счупването, парче от нещо някъде най-вероятно или липса на някакъв елемент.
Има и нещо друго, което според мен е и най-вероятната причина за счупването. Това е износване на корпуса на самата касета, защото както споменах преди тя не е термообработена незнайно защо. Ако е имало такова нещо сателитите и планетите се отдълечават един от друг. Не е нужно това растояние да е голямо когато се распределя на 4-те по равно. В един миг една планетка и един сателит срещат зъбите си и се прехапват и това на снимките е според мен резултата.
Пазете я да я огледаме и да измерим и да видим какво точно се е случило.
Старо 07-07-09, 22:13
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Логично.И Йори смята ,че проблема е в луфтовете.А в случая и от старост...Ще видим...
Старо 07-07-09, 23:32
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Сега ходих и гледах по гаража. Значи аз нямам пластини стоманени лагеруващи зад сателитите. Имам само зад планетите. Тук обаче при мойте наблюдения изглежда, че зъбите са мноого дълбоки и е много трдуно да се захапат. Износването трябва да е доста голямо.
От друга страна кръстачките са циментирани както предполагах, но там дето се пресичат натоварването е огромно и при толкова закалени пръти е много лесно да се счупят при удар. Гледах касетите на японците, те са по същата технологиа, като исключим това с кръстачката и липсата на пластините. При самурая както и при тойотата това с кръстачката е решено с една цяла ос между два сателита от край до край, минаващи през един четериъгълна част. Другите два сателита са с два отделни пръти влизащи в този четериъгълник, който е опора на по-малка дължина.
От снимки дето ми е пращал трапера на блокажи виждам, че кръстачката я заменят точно с така изработена нова. Явно тя се кърши и става мазало.
Старо 08-07-09, 00:43
джипар

По подразбиране

Цитат:
Не е от гумите, а от огромните луфтове.
Имало е луфт в касетата ? За мен счупването е от големите и агресивни гуми. Както и в някаква степен от бързите предавки. Получават се голями разлики в скоростите на гумите и в даден момент, в който въртящятата захапе рязко, се опитва толкова рязко и бързо да завърти другата. А това са си големи маховици с хубаво сцепление и натоварванията са приятни. Все пак дано не съм прав и новата касета живее дълго и безгрижно.
Отговори с цитат
Старо 08-07-09, 02:13
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Луфтове казват някои. Е,имало ги е,но какво???? Всичко в руската техника се крепи на луфтовете. Ако ги няма значи е ново или е запекло. На руснака всичките машинарии са с луфтове,дори и да са нови.

Въпроса ми е как ще ги отстранявате??? СЪс смяна на всеки 10 000 км с нови агрегати ли????Това е нереално за мен.

Ново от магазина да го сложиш след 10 000 км ще се е разклопало доволно и ще има толкова много луфтове че направо ще се видите в чудо.

Сега се раждат нови идеи за некви крустачки,некви колела некви други неща. Хубаво,НО какъв е смисъла??? Да се изхарчат една камара пари в някакави опити с неясен край или да се стигне до извода,че руснаците не стават за нищо и са гола вода. И всичко това базата на накакви жалки сигурно няма и 20 хил км.

Моя съвет към вскички творящи,мислещи и амбицирани люде е да се откажат от всичко руско защото ВИНАГИ щие има някакво разочарование ама ВИНАГИ и никога няма да достигнете желания ефект. Не и с тези мостове те просто не са за тази цел.

Убеждаваите ме в каквото искате. Познаваме се точно тези хора притежатели на тези мостове,знаете становището ми по въпроса,НО оправия няма. Или се примиряявате или изхвърляйте железата на буклука.И започвайки сега да ме убеждавате се замислете че и по тези т.н. много здрави редукторни мостове не остана нещо дето не се е чупилоо
Старо 08-07-09, 12:23
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Никой не е казал, че са здрави.
Твоята диагноза за счупването ква е. Ти измери ли на новата касета която ще сложиш растоянието между сателитите и планетите и на тази дето е разгромена, да сравним щото иначе това с износването са празни приказки. Това е касета с 4 сателита бе човек. На много коли са с по два. С много едри зъби и обработени качествено, защото от снимката ясно се вижда, че съзбите са направо счупени и ги няма, а не замазани и смляни. Кръстачката обаче е без опора в средата. Така направена е с усилие 1 сантиметър от страна на сателита, към 8-10 сантиметра прът, което е най-вероятната причина за счупването. За сравнение при самурая е 1 към 2-3... Кое ще издържи повече?
А тва за гумите съм го слушал... Вие знаете ли кво е натоварването на диференцяла и касетата на загрети сликови гуми на асфалт при старт с целата газ на над 300-400-500 коня мотор? Това просто е като прах в морето спрямо онази сила.
Мерцедеса 160 коня откъсна полуоска 30мм само с едно подаване на газта и в диференцияла нито касети нито нищо са мръднали и до днес... Много по-просто е да измилиш така направена кръстачка. Това е елементарно и се прави за време, отколкото както е на доказалите се джипове и диференцяли. При тях няма такава кръстачка полвинчата, защо ли?
Абе като цяло излиза, че от тези мостове са здрави корпусите и една шепа други части. Всчико друго трябва да се смени за да се кара с над 32-33 инча гума както требва, освен ако неискаш да си в масло след всяко излизане и при всяко да седиш и да чакаш некой да те влачи или да се чудиш сега па какво стана...
Старо 08-07-09, 12:40
NEMESIS NEMESIS извън линия
.

Публикации: 758
По подразбиране

Мостовете редукторните на УАЗ-а са разчетени в завода за стандартни гуми.Руснаците казват че максималното допустимо е 33-ка гума в стандартния си вид.Оттам нагоре сменят гъбите,полуосите че някой дори и касетите.Не може да очаква някой че за цената си тези мостове ще носят гуми по 1 метър големи.Мостовете са достатъчно здрави и несчупваеми ако се кара както трябва.Това да се строши редукторен мост е рядко,много рядко и причината трябва да се тъсри не в моста и в Руснаците а в карането,двигател,даване на газ и куп други неща.
Който иска да кара с колела по 1 метър има мостове от Унимог,Портал-Тек мостове и подобни.
Между другото в света САМО на Портал-Тек-а и то в най скъпия си вариянт дават гаранция че може да се кара с гуми 40-ки-при положение че кеф цена нямало не виждам какъв е проблема да се сложи Портал-Тека при този който иска да кара с двигател по 500 коня и нагоре
Аз съм сигурен че и моста на Унимога ше даде фира при мръсна газ с 500 коня мото-защото той е мислен и изчисляван за нормално каране с около 100-150 коня двигател.
Колкото до кръстачките в касетата-абсолютно по същия начин са направени и на Унимога и на Волвото.
Отговори с цитат
Старо 08-07-09, 13:37
джипар

По подразбиране

Цитат:
Автор DINI Виж публикация
Вие знаете ли кво е натоварването на диференцяла и касетата на загрети сликови гуми на асфалт при старт с целата газ на над 300-400-500 коня мотор? Това просто е като прах в морето спрямо онази сила.
Мерцедеса 160 коня откъсна полуоска 30мм само с едно подаване на газта и в диференцияла нито касети нито нищо са мръднали и до днес...
Аз съм на друго мнение. Да и там натоварванията са големи, но там идват от големите двигатели и хубавато сцепление. Но според мен и самото натоварване е доста по-равномерно. Критично е самото тръгване и то ако си добър шофъор и тръгваш без да препилиш. Докато при джипа може да се получи голямо развъртане на гума/ми и в следващия момент същатата гума да сдобие зверско сцепление. Тогава тази сила отива някъде. В случая когато нямаш блокаж отива в касетата, а когато имаш, във всичко останало. Колкото по-големи, тежки и агресивни са гумите, толкова по-големи са натоварванията и толкова по-малко живее трансмисията. Ще усилите мостовете, те ще станат по-здрави, но пак умората в материала ще ги мори през не много време... Още един път казвам: Дано не съм прав, но наистина така мисля.
Отговори с цитат
Старо 08-07-09, 14:36
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор NEMESIS Виж публикация
Колкото до кръстачките в касетата-абсолютно по същия начин са направени и на Унимога и на Волвото.
Баце дай снимки ако имаш на тия касети и на кръстачкие главно.
Цитат:
Автор Асен Василев Виж публикация
Аз съм на друго мнение. Да и там натоварванията са големи, но там идват от големите двигатели и хубавато сцепление. Но според мен и самото натоварване е доста по-равномерно. Критично е самото тръгване и то ако си добър шофъор и тръгваш без да препилиш. Докато при джипа може да се получи голямо развъртане на гума/ми и в следващия момент същатата гума да сдобие зверско сцепление. Тогава тази сила отива някъде. В случая когато нямаш блокаж отива в касетата, а когато имаш, във всичко останало. Колкото по-големи, тежки и агресивни са гумите, толкова по-големи са натоварванията и толкова по-малко живее трансмисията. Ще усилите мостовете, те ще станат по-здрави, но пак умората в материала ще ги мори през не много време... Още един път казвам: Дано не съм прав, но наистина така мисля.
Блокажа ако не е двустранен товари изцяло касетата. Намаля усилието само на полуоските и гъбите в случая, защото распределя товара равно на двете гуми, но касетата понася цялата тяга помисли и ще видиш, че съм прав.

Това е касетата на уаза с кръстачка от самурай. Обърнете внимание на прътовете как са им направени канали за мазане, който при уаза липсват напълно.

Тук съм дал опората на която се крепи всеки сателит. Това е 4 пъти по-малко от на уаза.

Това пък е касета от тойота. При нея има фрезовани правоъгълничета под всяки сателит. На снимката се вижда в дясно частичка от такова.
Системата обаче непозволява преминаване на цяла ос през средата заради смрадливото ограничено приплъзване.
Другото важно нещо което ми направи впечателние е, моите оси на уаза са напълно с разрушена циментация в горния си слой, точно там дето колелото има най-голямо триене с оста. Според мен поради липса на каквото и да било мазане поради невъзможността на маслото да влезе между тирещите се детайли тогава когато те са най-натоварени.
От друга страна осите при уаза са 16мм, а вътре (спецялно моите) са по 7мм, което значи че в средата си те несе докосват въобще (седат на 16-7+7=2мм една от друга) когато касетата е събрана, за да се подпират една друга като опора. Това според мен е и причината за чупенето. Те дефакто там са толкова тънки, че ако я удара с чука ще стане на две, още повече, че е термообработена и много крехка. На 7мм няма възможност за повърхностна циментация, за да имаме мека и устойчива сърцевина.
Другото което направих е да измера твърдостта на уазовата касета както и на тази от самурая. Уазовата е по твърда с 5-6 единици, което значи, че е и по-износоостойчива точно там дето лягат сателитие. Това означава, че за луфтове от износване неможе и дума да става.
Старо 08-07-09, 15:31
.

По подразбиране

Цитат:
Баце дай снимки ако имаш на тия касети и на кръстачкие главно.
Едва ли ще са от полза схеми и снимки на касети от Волво и Унимог-но ето няколко:

В зависимост от годините на прозиводство има мост на Волво с 2 има и с 4 сателита.
Отговори с цитат
Старо 08-07-09, 16:39
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Това е с два сателита и е досущ като на моята тойота. Мен ми беше със същия щифт заключнена оста на сателитите. И точно както тук е застъргана оста за мажещи канали беше направено и там. Мен ме интересуват тези с по 4 сателити.
Старо 08-07-09, 16:57
.

По подразбиране

Влизай у Скайпа да ти прата целия каталог на Лапландера-там вече ще се оправиш.Аз баш не го разбирам щото е на Английски май
Отговори с цитат
Старо 08-07-09, 17:59
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Готово там съм.
Старо 08-07-09, 18:37
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Ето това е на лапландера, като на тойотата.
На самурая остава номер 1 за мен.
Старо 27-07-09, 21:25
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Върви и определено е много по добре. Сега като и забодеш втора не се зачудва дали да върви или да спира.

Даже и гъза и натопих в Искъроооооо

Тия дни продължаваме и докрая на седмицата ще имате жип за трошене
Старо 27-07-09, 21:43
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Аре бе верно ли я изкара бре

Казвай че нема да спим
Старо 27-07-09, 21:46
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Еййй пробвайте да видим разликата с тия диференцяли брее доде не сте я счупилиии.
Старо 27-07-09, 21:50
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Е казах. Какво те вълнува още.

Шимито е отвратително.

Нещо дрънка отдолу ама баш не мога да разбера.

С тия спирачки отзад нема да карат много пак,че се запалят накладките.

Моста не вие,не шуми и награвянето му е прилично според книгите. Ръката си я държа.

Смърди яко и отвратително на газ и ако някои реши да я оцвети след нас ще има диря като тези на самолетите по аеро шоутата Предлагам да я оцветиме розова. Много че и тична на черния цвят.

Фаровете не стават за нищо!

Успях да заредя 20 лв газ ама след 2-3 кръгчета незнам дали има нещо. Дрънка поплавъка в бутилката.

А бе СОТИ е мазохист
Старо 27-07-09, 21:51
afterburner's Avatar
afterburner afterburner извън линия
Джипар

Публикации: 364
По подразбиране

Ааа, искам да присъствам на чупе... тестването
Отговори с цитат
Старо 27-07-09, 21:51
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

А и требе да видиме защо моя джип хем с по малки фланци неможе да се приближи по никакъв начин с маневрирането на Кията. Имам проблем и требе да ме светнете щото съм по зле и от влак
Старо 27-07-09, 21:52
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Цитат:
Автор afterburner Виж публикация
Ааа, искам да присъствам на чупе... тестването
Де бре изчекайте малко да сложим и отпреде новите карантии
Старо 27-07-09, 21:54
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Сложи и поне и един резервуар и обарни на инстинското гориво, че ще продадеш кащтата иначе с таа газ.
Старо 27-07-09, 21:54
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Автор Tsvetan Виж публикация
А и требе да видиме защо моя джип хем с по малки фланци неможе да се приближи по никакъв начин с маневрирането на Кията. Имам проблем и требе да ме светнете щото съм по зле и от влак
Моя с барсовите мостове е доста по маневрен от Кията
Старо 27-07-09, 21:55
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

А не са казали такива работи да правя. Ако искат да докарват помпи и че го стофтаме. Колко му е
Старо 27-07-09, 21:56
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Цитат:
Моя с барсовите мостове е доста по маневрен от Кията

Хубаво де.Това го знам. Просто искам поне като Кия-та да мога да завивам.
Старо 27-07-09, 21:57
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Де бре изчекайте малко да сложим и отпреде новите карантии
Оо ама ти само на задно ли бре... Неважиш.
А на маневреността кво и е при теб?
Старо 27-07-09, 21:58
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Хубаво де.Това го знам. Просто искам поне като Кия-та да мога да завивам.
Знам къде ти е проблема, вчера го видях
Старо 27-07-09, 21:59
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Цитат:
Знам къде ти е проблема, вчера го видях
Па кажи ми го????
Старо 27-07-09, 22:00
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Цитат:
Оо ама ти само на задно ли бре... Неважиш.
А на маневреността кво и е при теб?
Епа само на задно. Тия дни набавихме всички части и днес я сглобих отзад. Са още няколко дена и отпред ще е готова
Старо 27-07-09, 22:04
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Епа само на задно. Тия дни набавихме всички части и днес я сглобих отзад. Са още няколко дена и отпред ще е готова
Ще стане знам аз шом е почната.
Старо 27-07-09, 22:05
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Па кажи ми го????
С преработени свери ли си?
Стори ми се, че не си дал достатъчно надлъжен наклон.
Старо 27-07-09, 22:08
Tsvetan's Avatar
Уаз-каджия

По подразбиране

Нищо не съм пипал

Ех мама му стара. Па си го турих четвъртит заради моя мързел
Старо 27-07-09, 22:10
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Хахахаха не дръж на тия работи. У гората големи радиуси несе праат.
Старо 27-07-09, 22:15
Yordan Kolev's Avatar
Администратор

По подразбиране

Цитат:
Нищо не съм пипал

Ех мама му стара. Па си го турих четвъртит заради моя мързел
Верно ли бе
Аз не ти ли ги наварвах
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 22:08.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.