назад   Offroad-Monsters Форум > Проекти и общи дискусии на базата на: > SUZUKI

Реклами

Отговори

Инструменти за темата Изглед на темата
Старо 02-01-13, 19:18
bobi8603 bobi8603 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Dec 2010
Публикации: 65
По подразбиране Промени по самурай

Двигателя харчи масло и ще му се сменят сегментите като са начало .Искам малко да го позасиля тоз двигател . Намислил съм да олекотя маховика с 0.5 кг, до му дигна степента на сгъстяване до 10.5 към 1 да му портам главата и увелича фито на карба до колко позволява като изтъня и пластините които държът дроселовата клапа за да може да постъпва максимално количесто въздух. Бих се радвал ако и вие си дадете мнението за събуждане на някой и друг кон и за по лесното развъртяне на двигателя.
Отговори с цитат
Старо 02-01-13, 20:30
em2707 em2707 извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Jan 2012
Публикации: 6
По подразбиране

Явно си решил да наливш пари.И без друго ще му бъркаш навсякаде,измислиму една хубава генерация.Много майстори казват,че върши работа.
Отговори с цитат
Старо 02-01-13, 20:33
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор em2707 Виж публикация
Явно си решил да наливш пари.И без друго ще му бъркаш навсякаде,измислиму една хубава генерация.Много майстори казват,че върши работа.
генерацията е права тръба с гърне от пистов мотор
Отговори с цитат
Старо 02-01-13, 21:11
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Mar 2008
Публикации: 106
По подразбиране

Като за начало вземи си смени буталата с ремонтен размер и сегментите за да има ефект от "ремонта". Маховика по добре намери вариант да го направиш по-тежък а не по-лек. Както някой бе казал " Конските сили продават колата а въртящия момент печели състезанието". Вдигането на степента на сгъстяването най-много да доведе до употребата на по-висикооктаново и скъпо гориво.
Колегата много добре ти даде идея да направиш нова изпускателна система 4-2-1 . На Калмини същите са с керамично покритие и дори ги дават да повишат мощноста с 15%. Това за ауспуха от мотор не го казвай повече. Какво писа че ще правиш по дроселовите клапи? Абе тук вече почвам да се съмнявам че изобщо знаеш какво си мислиш че ще правиш.
Я кажи кой ти дава тези идеи с които искаш да се заемеш?

LZ2BDP
Отговори с цитат
Старо 02-01-13, 21:26
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор Banjo Виж публикация
Като за начало вземи си смени буталата с ремонтен размер и сегментите за да има ефект от "ремонта". Маховика по добре намери вариант да го направиш по-тежък а не по-лек. Както някой бе казал " Конските сили продават колата а въртящия момент печели състезанието". Вдигането на степента на сгъстяването най-много да доведе до употребата на по-висикооктаново и скъпо гориво.
Колегата много добре ти даде идея да направиш нова изпускателна система 4-2-1 . На Калмини същите са с керамично покритие и дори ги дават да повишат мощноста с 15%. Това за ауспуха от мотор не го казвай повече. Какво писа че ще правиш по дроселовите клапи? Абе тук вече почвам да се съмнявам че изобщо знаеш какво си мислиш че ще правиш.
Я кажи кой ти дава тези идеи с които искаш да се заемеш?
Ами аз съм му навъртял към 500 км от както съм го взел.Аз нищо не съм му правил.Така си го купих.За покачване степента на сгъстяване на 10.5 към 1 не е никакъв проблем да се кара на газ. А за карбуратора виж в тази тема, http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=54&t=194975
Отговори с цитат
Старо 02-01-13, 21:47
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Извини ме ама покарай сузуки-то още 2500км и може би ще разбереш за какво иде реч.
Повишената степен на сгъстяването и карането на ГАЗ са несъвместими. Газовите двигатели по презумция са с по-ниска степен на сгъстяване. В линка за "гоуфа" никаде не пише за карбуратор.
Един съвет , не се занимавай с ремонти явно нещо куца , или знания или нещо друго.
Наздраве

LZ2BDP
Отговори с цитат
Старо 02-01-13, 23:51
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Цитат:
Повишената степен на сгъстяването и карането на ГАЗ са несъвместими. Газовите двигатели по презумция са с по-ниска степен на сгъстяване...
А?К'о?.А кои двигатели са газови по презумция?
Старо 03-01-13, 00:33
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

Публикации: 1,729
По подразбиране

Йори, тук стана не само за пуканки, а ми и за пържени картофки с рибка.
Старо 03-01-13, 00:53
Ivan Klisarski's Avatar
Ivan Klisarski Ivan Klisarski извън линия
Дербракониер

Публикации: 411
По подразбиране

И бира(H015)
Старо 03-01-13, 00:57
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Автор Ivan Klisarski Виж публикация
И бира(H015)
Аз понеже не поркам и не се сетих.
Старо 03-01-13, 01:04
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,354
По подразбиране

Наздраве
Старо 03-01-13, 06:35
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор Sotir Sotirov Виж публикация
А?К'о?.А кои двигатели са газови по презумция?
Ами двигатели на които има монтирана газова горивна апаратура. Дали ще е нефтени ,канализационни,коксов,светиле и газгенераторен, ВГПБ, СПГ, водород избери си сам. Фирми производители от САЩ, Япония,Германия,франция и др. произвеждат специално подготвени газови автомобили за масова употреба. Степента на сгъстяване на тези двигатели са куловите от 7,0 до 8,5. Двигател на Хонда с газова горивна уредба дава загуби средно 7%. Това е приемливо защото потребителите на газовите горива не търсят мощност. Максималната мощност значително намалява- с около 20%. На мен ми стана весело като разбрах че човека иска да събуди конете в двигателя по тези абсурдни методи които е описал. Трябва му ОСНОВЕН ремонт и да го кара на бензин. Ще ме извинява ама "цървулщината" ме е дразнила винаги. Това че кара Сузуки на ГАЗ не значи че не трябва да вложи пари и усилие. Ако пък влага пари то нека са нужната сума и на правилното място.
Човек или се учи да плува или се дави! Не се залъгвай че някой друг ще те избави!

P.S. Момчета да не вземете да се пропиете, холестерола гледайте да е в нормите.

LZ2BDP

Последната редакция е извършена от Banjo : 03-01-13 в 07:34
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 07:30
brum brum извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Sep 2011
Публикации: 178
По подразбиране

Я да попитам, че не разбрах съвсем. Искаш да кажеш, че мотор на газ ще е икономичен, ако е разреден и ще е по-вървящ ако е сгъстен, така ли? Аз що си мислех, че сгъстяването ще помогне и за двете ...

Даже мислех за малко мощност да сгъстя витарата, че тя горката е само на газ, пък е разредена като за турбо мотор (8.х:1). А даже си има програмируема електроника и е лесна за докарване на оптимални смеси и аванси...
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 07:45
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор brum Виж публикация
Я да попитам, че не разбрах съвсем. Искаш да кажеш, че мотор на газ ще е икономичен, ако е разреден и ще е по-вървящ ако е сгъстен, така ли? Аз що си мислех, че сгъстяването ще помогне и за двете ...

Даже мислех за малко мощност да сгъстя витарата, че тя горката е само на газ, пък е разредена като за турбо мотор (8.х:1). А даже си има програмируема електроника и е лесна за докарване на оптимални смеси и аванси...
Аз пък изобщо не те разбирам какво питаш. Къде сме писали че двигателя на ГАЗ е икономичен?
Витара на ГАЗ с програмируема електроника. Абе знаеш ли какво контролира оригиналното ЦПУ на Витарата или пишеш за нещо друго?

LZ2BDP
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 10:23
brum brum извън линия
Registered User

По подразбиране

Витара с газов инжекцион и мегаскуърт. Мегата управлява аванси и смеси.

Та т'ва което исках да кажа, че мотор 9:1 ако го сгъстиш до 11:1 ще е по-икономичен и по-мощен, но с по-малък ресурс.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 17:32
Registered User

По подразбиране

Цитат:
. В линка за "гоуфа" никаде не пише за карбуратор.
Пише за увеличаване на фито на дроселовата клапа на първа страница между изпускателният колектор и моноинжекцията.Вече направо съжалявам че пуснах темата. То не бира с кебапчета а банкет си стана.Като събера готовият мотор ще пиша какво е станало.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 19:09
Sotir Sotirov's Avatar
Sotir Sotirov Sotir Sotirov извън линия
Ненормалник

Публикации: 2,491
По подразбиране

Недей да съжаляваш,че си я пуснал темата.Едно че е весело и второ,със сигурност ще получиш някой ценен съвет.
Старо 03-01-13, 19:14
bobkata16v's Avatar
bobkata16v bobkata16v извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Feb 2012
Публикации: 24
По подразбиране

Движи си се по твоя план,колега.Аз мисля че е редно всеки да достигне до своята истина за нещата,макар че по някога това е доста скъпо и бавно.То офроуда като цяло си е скъп и бавен начин да достигнеш от точка А до Б.А това за разреждането и газта .С газинжекция и мега според мен нещата стават доста опростени откъм настройки когато имаш подходящия човек
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 19:25
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор bobi8603 Виж публикация
генерацията е права тръба с гърне от пистов мотор
Сега се включвам,извинявай.Нее точно така ама и това върши добра работа.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 19:39
brum brum извън линия
Registered User

По подразбиране

Посмятай колко средства ти трябват за да засилиш този мотор. Съпостави ги с цената на трансплантация на 1.6 8V/16V от Витара. Ако цените са близки - скачай на 1.6 мотора. Ще има повече коне, повече въртящ момент и повече ресурс отколкото назобен 1.0л мотор от Самурай.

Всъщност за кой мотор става дума? 1.0 или 1.3? Ама и който от двата да е - 1.6 е по-добрия избор. Пък ако не ти стига е с подходящи параметри за вентилатор .

Последната редакция е извършена от brum : 03-01-13 в 19:46
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 19:49
DINI's Avatar
DINI DINI извън линия
Българин

По подразбиране

Цитат:
Пише за увеличаване на фито на дроселовата клапа на първа страница между изпускателният колектор и моноинжекцията.Вече направо съжалявам че пуснах темата. То не бира с кебапчета а банкет си стана.Като събера готовият мотор ще пиша какво е станало.
Рибката е по-добре от кибапчета, но да се върнем на темата.
Няма защо да съжаляваш!
От всичко изписано съм сигурен, че може да се намери и качественото в крайна сметка.
Да ти е честита придобивката, защото както разбрах ти е от скоро. От мен съвет, не бързай със сегментите. Огледай мотора вътре добре и ако е задрал цилиндър или е прекомерно износен (това важи и за вала) не се занимавай. Сегментите няма да поправят полужението, или поне не за дълго... Ремонтите не са толкова сложни, но да намериш читави части аз определно се съмнявам. Дори това да се случи, ще ти струва колкото да си вземеш един читав мотор от нещо друго, като с него ще получиш и допълнителната мощност, която ще стремиш да изцедиш от тоя. Успехът с този вид тунинги е винаги под въпрос и за сметка на други неща. А в кош на кола с шаси готов мотор се слага по-лесно от колкото се прави ремонт.
Успех!
Старо 03-01-13, 19:50
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Точно така пише за моноинжекция а не за карбуратор. Не казвай че е едно И също .
Не се отказвай, ще стигнеш до истината.

LZ2BDP

Последната редакция е извършена от Banjo : 03-01-13 в 19:58
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 19:54
павле павле извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Oct 2010
Публикации: 144
По подразбиране

Тука при нас има един агент дето се занимава с подобни деиности , не го познавам лично ходим при един и същи стругар и съм гледал какви неща си поръчва да му изработват много е впечатляващ тунинга които прави .
Сваля много кила от всичко което се върти в мотора маховиците стават както ламаринети , реже всичките баланс тежести после истънява максимално коляновия вал става като мотоциклетен много лек , реже и от полите на буталата за да намали триенето режат и от челото на буталата , после идва ред на блока него го режат така че буталата да са на равно . Главите си ги прави на друго място . буталните болтове също се олекотяват .
Този човек не говори за това което прави опитваал съм да го заговарям и разпитвам но си трае .
Този всичкият труд не струва ефтино после трябва нова хранителна система нова испускателна система ,последните неща които се целят с подобен тунинг са икономия на гориво и ниска цена .
Според мен да сложиш газ на такава кола си е предателство спрямо първоначалната идея .
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 20:21
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор brum Виж публикация
Посмятай колко средства ти трябват за да засилиш този мотор. Съпостави ги с цената на трансплантация на 1.6 8V/16V от Витара. Ако цените са близки - скачай на 1.6 мотора. Ще има повече коне, повече въртящ момент и повече ресурс отколкото назобен 1.0л мотор от Самурай.

Всъщност за кой мотор става дума? 1.0 или 1.3? Ама и който от двата да е - 1.6 е по-добрия избор. Пък ако не ти стига е с подходящи параметри за вентилатор .
То това със засилване е да има малко динамика за из пътя че като изпреварвам някой тир от 70 нагоре и се моля и той да не даде газ а за в гората липса на мощност не съм забелязал , катера си на 2 и 3 обикновено. Първа много бърза ми идва и буксува. Иначе самораеца е 1000 кубика . Я кажете от какво мога да набутам двигател директно на скоростите.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 20:23
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор павле Виж публикация
Тука при нас има един агент дето се занимава с подобни деиности , не го познавам лично ходим при един и същи стругар и съм гледал какви неща си поръчва да му изработват много е впечатляващ тунинга които прави .
Сваля много кила от всичко което се върти в мотора маховиците стават както ламаринети , реже всичките баланс тежести после истънява максимално коляновия вал става като мотоциклетен много лек , реже и от полите на буталата за да намали триенето режат и от челото на буталата , после идва ред на блока него го режат така че буталата да са на равно . Главите си ги прави на друго място . буталните болтове също се олекотяват .
Този човек не говори за това което прави опитваал съм да го заговарям и разпитвам но си трае .
Този всичкият труд не струва ефтино после трябва нова хранителна система нова испускателна система ,последните неща които се целят с подобен тунинг са икономия на гориво и ниска цена .
Според мен да сложиш газ на такава кола си е предателство спрямо първоначалната идея .
Да попитам за вала,от къде отнема,от шийките или от противотежастите.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 20:35
павле павле извън линия
Registered User

Дата на регистрация: Oct 2010
Публикации: 144
По подразбиране

Противотежестите изчезват и навсякъде където може без шииките .
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 20:41
Registered User

По подразбиране

Цитат:
То това със засилване е да има малко динамика за из пътя че като изпреварвам някой тир от 70 нагоре и се моля и той да не даде газ а за в гората липса на мощност не съм забелязал , катера си на 2 и 3 обикновено. Първа много бърза ми идва и буксува. Иначе самораеца е 1000 кубика . Я кажете от какво мога да набутам двигател директно на скоростите.
Имам мой познат който сложи суифт 16в ама пак със фланец.И пак сие филм.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 20:55
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор павле Виж публикация
Противотежестите изчезват и навсякъде където може без шииките .
Съвсем да изчезнат немога дасиго представя ма щом си го виждал...Та интерисувашеме ако отнема шийките каде азотира вала щотоми трябва.
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 22:00
Banjo's Avatar
Banjo Banjo извън линия
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Иначе самораеца е 1000 кубика . Я кажете от какво мога да набутам двигател директно на скоростите.
Май само F6A и F8А става на мястото на F10А. Друго не знам да пасва. Между другото F10A с монтирани бутала от F6А и турбина от Мицубиши е интересна комбинация. Незнам в България някой да го е правил но в чужбина е хит това. Посъбрал съм данни и два двигателя за проби , само дето ме мързи да поръчам буталата.

LZ2BDP

Последната редакция е извършена от Banjo : 03-01-13 в 22:05
Отговори с цитат
Старо 03-01-13, 22:06
Yordan Kolev's Avatar
Yordan Kolev Yordan Kolev извън линия
Администратор

Публикации: 5,354
По подразбиране

Цитат:
Автор em2707 Виж публикация
Съвсем да изчезнат немога дасиго представя ма щом си го виждал...Та интерисувашеме ако отнема шийките каде азотира вала щотоми трябва.
Като стигнеш до азотирането се обади.
Старо 26-01-14, 14:35
Registered User

По подразбиране

Не съм писал писал отдавна а сами е вече доста различен.Първо му смених дифовете и да двата моста 5.125 пч със замяна на всичко което си беше затръгвало лагери семеринги чистители на сферите накладки.В момента е с двойни люлки всяка по 10см но си чака да му сложа омегови амортесиори ( те са с много по голям ход) Листове на ресорите без основния от трабант с полиамидени вложки между тях и намазани и литиева грес.Шнорхел ,Двигател и скорости от омега 1.8 карбуратор,Радиатор лада ,постоянно зацепено виско плус ел перка с датчик.Джанти 16-ки от гранд витара с 33-ки гуми лерма гоме траял екстрим.Лебедка 12000 либри с плоча от манганова стомана.Напролет му престои блокажи на двата моста, и да оправя проблема със задния кардан( като му дам цялата газ и гъне пакета на ресора заедно с прасето и се ударат ушетата на кардана едно в друго.

http://vbox7.com/play:1468a997b9

Отговори с цитат
Старо 08-03-14, 13:16
Registered User

По подразбиране

Новите промени.
Отпред - 4 броя амове от омега 72 см разгънати двоини люлки
Отзад-4 боя амове москвич 53 см разгънати двойни люлки щанга против усукване на моста.
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	20140308_132005.jpg‎
Views:	1420
Size:	101.6 KB
ID:	5405   Click image for larger version

Name:	20140308_132012.jpg‎
Views:	659
Size:	125.2 KB
ID:	5406   Click image for larger version

Name:	20140308_132035.jpg‎
Views:	774
Size:	98.4 KB
ID:	5407   Click image for larger version

Name:	20140308_132049.jpg‎
Views:	753
Size:	103.4 KB
ID:	5408   Click image for larger version

Name:	20140308_132057.jpg‎
Views:	1384
Size:	121.2 KB
ID:	5409   Click image for larger version

Name:	20140308_132114.jpg‎
Views:	1447
Size:	80.9 KB
ID:	5410  

Отговори с цитат
Старо 08-03-14, 21:37
Христо's Avatar
Христо Христо извън линия
куха кратуна

Дата на регистрация: Nov 2008
Публикации: 199
По подразбиране

Защо задния кардан е обърнат ?
Старо 09-03-14, 08:09
Registered User

По подразбиране

Ти сега ме вкара в размисли.Онзи ден ги свалях всичките кардани да сменя 2 карета ама така си беше и преди това сложен .И на предния и на задния късите части са откъм прасетата.Баси сега разгледах снимки на други скакалци и на всичките шлиците са им откъм раздатката.Година и малко съм карал с кардани на обратно явно.

Последната редакция е извършена от bobi8603 : 09-03-14 в 08:34
Отговори с цитат
Старо 09-03-14, 18:42
Миро Миро извън линия
ПАРКЕТНИК

Публикации: 97
По подразбиране

Ако задния мост работи при този ъгъл хич не е добре за лагерите на пиньона
и ако не усилиш захващането на това А-рамо към моста при по-сериозно каране ще се влачи след теб с парчета от кожуха на моста.
Старо 09-03-14, 19:03
Registered User

По подразбиране

Цитат:
Автор Миро Виж публикация
Ако задния мост работи при този ъгъл хич не е добре за лагерите на пиньона
и ако не усилиш захващането на това А-рамо към моста при по-сериозно каране ще се влачи след теб с парчета от кожуха на моста.
За моста така го купих и не ми се занимава да презаварявам планките.Пълна го под наклон и масло си има за лагерите.А за рамото ще му измисля усилка да не откъсне парче от тръбата на ръкава.
Отговори с цитат
Старо 28-04-14, 18:12
Registered User

По подразбиране

Поразширихме се малко. сега сме широки 174 и високи 185 .Имаме 96 см ходове на рампа.До две седмици трябва да имаме и раздувки на калниците дето не се чупели по 12 см.От малкото неща които искам да досложа са печка от зазка ,халогени(купени са ).Сандък 16 см висок през целият багажник.И най трудното- блокажи.Не че са ми потрябвали толкова ама да има.Такива където те да се пускат кога си решат отпадат от идеите.Като им разглеждам цените на механичните не ми се връзва нещо.То по скъпо от мостове за ге ,които сигура са по здрави от самурайските .Въртят ми се на мене идей в главата ама давайте и вашите предложения и идей да видя до какъв изход ще стигна.
Прикачени миниaтюри на снимки
Click image for larger version

Name:	20140421_164855.jpg‎
Views:	815
Size:	137.4 KB
ID:	5606   Click image for larger version

Name:	20140421_164836.jpg‎
Views:	1705
Size:	141.8 KB
ID:	5607   Click image for larger version

Name:	20140311_165842.jpg‎
Views:	899
Size:	144.7 KB
ID:	5608  
Отговори с цитат
Старо 06-09-14, 16:54
Registered User

По подразбиране

Имам проблем с anti wrap bara-първо късаше тампоните за норматив време ,сега е с тефлонови и държи но ми спира свиването и разгъването на ресорите.Както и да го мислех все не става.Мисля люлката която е отпред при унибала да я свържа с парче от основен лист на ресор за да има 2-3 см ход.Незнам на другите с такива щанги как не се оплакват.При скок например когато ресора трябва да се изправи малко и да се намали разстоянието между шасито и моста това не може да стане защото щангата пречи и все нещо трябва да подаде по системата.Идей?
Отговори с цитат
Старо 15-10-14, 18:49
IVAYLO BLIZNAKA's Avatar
IVAYLO BLIZNAKA IVAYLO BLIZNAKA извън линия
Джипар

Дата на регистрация: Oct 2009
Публикации: 166
По подразбиране

Цитат:
Имам проблем с anti wrap bara-първо късаше тампоните за норматив време ,сега е с тефлонови и държи но ми спира свиването и разгъването на ресорите.Както и да го мислех все не става.Мисля люлката която е отпред при унибала да я свържа с парче от основен лист на ресор за да има 2-3 см ход.Незнам на другите с такива щанги как не се оплакват.При скок например когато ресора трябва да се изправи малко и да се намали разстоянието между шасито и моста това не може да стане защото щангата пречи и все нещо трябва да подаде по системата.Идей?
Тази щанга трябва де е много по-дълга за да работи правилно.
Старо 15-10-14, 20:47
Registered User

По подразбиране

Щангата я оправих.На мястото на люлката отпред между щангата и шасито сложих пружина .Тя се свива и разгъва по малко и сега нямам проблем.
Отговори с цитат
Отговори

Bookmarks

Инструменти за темата
Изглед на темата

Възможности и правила
Не можете да публикувате нова тема
Не можете да отговаряте в тема
Не можете да прикачите файл
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Избери форум

Всички часове са в зоната GMT +2. Часът сега е 17:23.

© 2008- Offroad-Monsters® - Всички права запазени.